ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Nasze pojazdy elektryczne
Autor Wiadomość
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Kurcze, fajny ten fotoalbum na operze, próbnie wrzuciłem jakieś stare foty
http://my.opera.com/maruc...ow.dml?id=37276
 
 
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Fajny rowerek, tez mam zamontowany silniczek nad przednim kołem, tylko z powody śniegu nadal niemam gdzie go wytestować :( .

http://my.opera.com/Grzeg...&picture=414892
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

hehe krzysztof to może wymiana silników 250w na 500w i zamiast 3200w będziesz miał 6400w????? każdy motor oprócz tych 100km nie ma szans :) tylko najpierw czy piasta by to wytrzymała????
 
 
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Przepraszam zły link, tu jest właściwy http://my.opera.com/Grzeg...ow.dml?id=37292
 
 
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Dawid M nieczepiaj się innych tylko sam zrób jakiś pojazd, Chyba że niepotrafisz :lol: .
Dajesz tylko dobre rady, a sam jeszcze nic nie stworzyłeś.
Jak masz ograniczone fundusze to Możesz zbudować nawet z klocków LEGO byle to jeździło. Koniecznie pochwal się na forum.
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

fajne ale zamiast tylu silników nie lepiej dac jeden mocny z przekladnia na kolkach zebatych w oleju, male zgrabne itd...

http://allegro.pl/show_item.php?item=85815502 do zasilania roweru
 
 
Gość

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Co do kilku silników to też mam mieszane uczucia, ktoś zresztą wcześniej pisał, że z pomiarów wyszło mu że takie rozwiązanie jest dużo bardziej prądożerne. Chyba w kolejnym podejściu zacznę od jednego silniczka, zresztą to sprawa drugorzędna, zawsze można dodać drugą sztukę.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

To byłem ja, Jarząbek...


...tylko niezalogowany.
 
 
krzysztof1980r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

To nawet ja pisałem o tym że rozwiązanie na kilku silnikach jest bardziej pradożerne :) ale za to można mieć wiekszy moment , lepsze chłodzenie , większy hałas:) i są łatwiej dostępne takie silniki i taniej wychodzi łaczenie ich gdy ktoś chce mieć wiekszą moc.

Gdy doszedłem do wniosku że nie można już władować wiekszej mocy w ten rower bo on tego nie wytrzyma to pomyślałem o cztereokołowcu z odzielnym napędem na każde koło 4 silniki po 4KW na każde koło a da sie z takiego silnika 4KW wycisnąć do 16KW czyli mamy moc 21KM na każde koło czyli w sumie 85KM a najlepsza byłaby elektroniczna kontrola całego napędu. Procesor mógłby realizować: mechanizm różnicowy, układ ABS i układ kontroli trakcji ASR można jeszcze umieścić płynne przełączanie napędu przód -tył
gdy ktoś lubi jeździć z napędem na tył to prosze bardzo a gdy potrzebuje aby go ładnie wyciągnęło z zakrętu to daje napęd na przód i reguluje to płynnie mając możliwość ustawienia np 80% mocy na przód i 20% mocy na tył. Można też tak zaprojektować aby procek realizował ustawianie stosunku mocy przód tył automatycznie wszystkie te układy działałyby znacznie lepiej niż przy silnikach spalinowych i szczękowych hamulcach znacznie precyzyjniej i szybciej
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

krzysztof dobry pomysł na czterokołowca sie więcej aku zmieści i rama jest zaprojektowana do swoich potrzeb a co do silników 4kw może ktoś kiedys przewijał rozrusznik od autobusu , bizona itp. to jest ten sam
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

to moze jepiej quad zrobic ? na prad ;)
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

a nie lepiej buggy??????? buggy na 2 miejsca obok siebie to daje wygode /dla drugiej osoby a quady nie są za duże
:(
 
 
krzysztof1980r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

No buggy byłby najlepszy. Jedna wada to kłopot ze skrzynią biegów przy niezaleznym napedzie na 4 koła z 4 silników. Chyba że ten pojazd miałby vmax 40km/h bo gdyby miał 80km/h to przyspieszenie byłoby mizerne nawet przy mocy 85KM.
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

no skrzynie w każde koło dawać to nie zabardzo
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

krzysztof jako silnik mógłbyś dac silnik Etek max. 15kw razem 60kw i jeden w koło a i ile miałby ważyć ten buggy?????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group