ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno miernika cęgowego
Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   Kupno miernika cęgowego

Witam,

Stoję przez zakupem miernika cęgowego, gdyż przy budowie rowerów elektrycznych i dużych prądach tam płynących bardzo by mi się taki przydał. Jest tylko jeden problem, z ciekawszych mierników znalazłem UT201, ale w sklepie AVT nie piszą nic o zakresie pomiaru prądu DC, czy mam przez to rozumieć, że ten miernik nie umożliwia takiego pomiaru poprzez zacisk cęgowy? Nie miałem nigdy do czynienia z takim rodzajem miernika, stąd moje laickie pytania, a baardzo by mi się takowy przydał, bo na reszcie nie trzeba by było wpinać miernika szeregowo, rozpinając obwód.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

Jak szukasz dobrzego sprzętu a nie zabawki typu Kit avt za 50zł to wez Sonela. Mam bardzo duzo ich narzędzi ( typowo do pomiarów energet. ) np MPI-520 , do roznicówek ,czestotliwosci i kontroli połączen PE lub MZC-304 Miernik imp. pętli zw czy wlasnie cmp410 cegowy z wzorcowaniem., mam tez kilka przyrządów firmy HIOKI i rowniez jestem zadowolony.. aczkolwiek cena adekwatna do jakosci urządzeń .

Sama cęgówka nie jest droga .. coś ok 360zł bo inne kosztowały mnie sporo ponad kilka tysiaków... za sztuke.... albo i wiecej nie pamietam juz dokaldnie a wszytskich narzędzi nie zlicze

Ale jak masz brać cos dobrego to wyłóż kase raz a porządnie a nie baw sie w klocki lego
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

Ale ja nie będę używał tego zawodowo, raz na jakiś czas potrzeba mi zmierzyć prądy w rowerku max do 100A i to wszystko, więc wykładać tyle kasy to trochę nieekonomicznie :)
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

Jak masz raz na jakis czas cos zmierzyc to wogole nie opłaca sie kupowac tego twojego Ut200 za 70zł jak widze po allegro... To jakaś zabawka z 5% błedem pomiaru zapewne robiona w chinach... . Taniej i szybciej wpiac miernik w szereg obwodu masz pewniej i szybciej a przede wszytskim dokladniej ... Pamietaj ze tez musiał bys sie nauczyc wpierw obsługi , odchyłu pomiaru i troszku elektryki liznąc.. Nie stajesz sie fachowcem mając miernik w reku i załoze sie na 99% ze wziął bys go do reki , zmierzył kilka raz cos.. w dodatku z błędem i tyloma roznymi wynikami ile razy podchodził bys do pomiaru./// Nastepnie odłożył bys go na połke.. takie zakupy sie nie kalkuluja.. Widziałem "fachmanów" z miernikami za 60zł ktorymi i tak nie potrafili sie posłużyc.... Przychodziłem ze swoim sprzetem to co poniektorzy bledli jak widzieli jak pracuje osoba ktora zna sie na swojej pracy.... wiec szkoda twojego czasu i pieniedzy na taka zabawe z pierdoła wartą 70zł//// odpusc sobie
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

w takim razie z chęcią się nauczę od specjalisty obsługi takiego sprzętu. Zwykłym miernikiem raczej nie zmierzę prądów rzędu 50A a miernikiem cęgowym już tak i dlatego tak się upieram przy kupnie takowego. Znalazłem miernik UT203, który to posiada pomiar DC i przyznam, że jestem gotów kupić taki sprzęt o ile nie znajdę nic ciekawszego.

PS. niekoniecznie niska cena musi oznaczać to, że taki miernik się do niczego nie nadaje, po prostu jakie zastosowanie, taki sprzęt a nie potrzebuje dokładności rzędu 10mA, gdyż przy tak dużych prądach to praktycznie żadna różnica. A jak będę potrzebował zmierzyć mniejszy prąd to nie widzę problemu, aby wpiąć zwykły miernik w obwód.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

jak wolisz... twoje pieniądze...i twoje nerwy.. ja jestem na anty ale jeśli faktycznie masz cisnienie i pieniadze to mozesz kupic jakis taki miernik posredni .. lecz nie oczekuj od niego realnych wyników w dodatku takich samych przy kilku pomiarach z rzędu
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

Ja używam takiego i mi wystarcza do wszystkiego.

http://www.rafig.pl/miern...ly-zmienny.html
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 11 Wrz, 2013   

Ja za czasów bytności w zakładzie Re-Volt-a posługiwałem się takim:
http://www.merazet.pl/pro...hp#.UjCyh3-vj0w

A teraz do diagnostyki rozruszników mam miernik z zakresem do 2000A na AC lub DC - troszkę upierdliwy bo ma manualną kalibrację zera ale da się żyć... wygląda tak:
http://ndn.neostrada.pl/katalog/lutron/str09.html

Chcesz coś podstawowego i niedrogiego?
http://allegro.pl/miernik...3536673860.html

Tolerancja 2% to nie taki zły wynik... Gorsze się zdarzają... Przy okazji masz jeszcze multimetr więc stresu nie ma... Do badań warsztatowych lepszego nie trzeba...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
Ostatnio zmieniony przez Nostusek Czw 12 Wrz, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

Ten mój jest podobny, z tym, że do 1000A dla DC i AC plus multimetr. Cena coś koło 170 zł. Mierzyłem nim prądy ładowania i rozruchowe w ciągnikach i autach osobowych. Dla naszych potrzeb w zupełności wystarcza nie trzeba się rzucać na przyrządy po parę tysięcy.
 
 
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013   

i takich odpowiedzi właśnie oczekiwałem, chyba będę brał tego UT203.

Dzięki za pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group