ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulatory w rowerze a zima - jak uzytkować?
Autor Wiadomość
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   Akumulatory w rowerze a zima - jak uzytkować?

Starzy Indianie mówia, że na LiFePO4 mozna jeżdzić do -10 (dolna granica użytkowania). Podchodze do tej wiadomości sceptycznie nie uzytkowałem w zeszłym roku do max -5.
Spadek wydajności jest znaczący.
Robie jednorazowe dystance max 10km i biore aku ze soba (do ciepłego pomieszczenia)
Chce wyizolowac lub ogrzać aku na czas jazdy (cienkie poduszki powietrzne wokół aku?)

Macie tu jakieś doświadczenia jak to zrobić sprawnie?

PS. na akumulatorze 36V10Ah zrobione 8000km. Nie widać oznak zuzycia aku - LiFePO4 to dobre akusy.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Paź, 2013   

Ja miałem aku zamkniete w pojemniku styropianowym/ pinkowym - takie niby gabczasty styropian . Jezdziłem przy -15 zeszłego roku ( zabawa rowerem na śniegu ) po przyjsciu do domu aku miały normalną temperature ( li ion)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013   

Moje Toyamy wytrzymywały do -10 zamkięte w kuferku - choć również czuć było że im zimno. Wczoraj jedna mi wyzionęła chyba ducha - coś za szybko klęka pod obciążeniem...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Pią 11 Paź, 2013   

są dostępne w handlu specjalne samoprzylepne maty izolacyjne podobne do ekranów za kaloryferami stosowane w produkcji mebli i urządzeń chłodniczych i mroźniczych i taśmy samoprzylepne tzw. izobandy z mikrogumy do owijania i oklejania łączeń otulin termoizolacyjnych na rurach i armaturze stosowane głównie w chłodnictwie i z którymi to z racji wyuczonego i wykonywanego zawodu mam styczność. są dostępne w hurtowniach chłodniczych.
 
 
sosnal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Paź, 2013   

@andrzejiskierka - ciekawa sugestia. Spróbuję to znaleźć gdzieś w krk. No ikwestia szybko otwieranej jednej strony by w ciepłym szybko podnieść temperaturę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group