ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio samochodowe a zwykłe - jakie są róznice ?
Autor Wiadomość
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

Własnie to ty porownujesz radyjko za 5zł twierdząc ze bedzie działac podczas jazdy... dorob sobie kółeczka i napewno bedzie mobilne...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

Proszę mi wskazać gdzie tak napisałem?
Mam radio na baterie i działa mi w czasie jazdy. Na dodatek ma antenę wewnętrzną.
Coś w tym stylu:

 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

Jak mieszkasz w centrum polski gdzie masz co pierdniecie nadajnik rzedu 100KW ze mozna by słuchac audycji w licziku energii elektrycznej to sie nie dziw ze ci dziala.. ja na pomorzu nie mam takiego pola do popisu, jak jezdziłem do Sochaczewa to owszem tam radio gra elegancko na złozeonej antenie bo zasrana Warszaffka sieje w eter co tylko sie da.. wkoło pełno nadajnikow i w takich miastach nie ma problemu z odbiorem. ja na jamniku odbieram w domu tylko chyba 6 stacji , rmf maxxx,radio zet, plus,pr 1 polskiego radia,polskie radio euro i ukochane Radio ma Twarz rydzyka.. a jak złoze antene to moge posłuchac.. szumu fal morskich co najwyzej

Moze na twojej wsi w centrum bedzie ładnie grac takie radyjko ale nie wszedzie Na mojej wsi nie jest tak kolorowo..
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

Adam Wysokiński napisał/a:
nanab napisał/a:
Jest zasilane z 9-18V i ma logikę zapłonu.

Że co ma, przepraszam bardzo?

Przekręcasz kluczyk w stacyjce-włącza się. Wyjmujesz kluczyk, wyłącza się. Przekręcasz znowu-włącza się nie gubiąc wszystkich ustawień.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

Ja stwierdzam fakt, że takie radia u mnie działają w czasie jazdy na rowerze.
I na mojej wsi, wszyscy tak mają. Masz problem, to się przeprowadź do mojej wsi ;)
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

nanab napisał/a:
Adam Wysokiński napisał/a:

nanab napisał/a:
Jest zasilane z 9-18V i ma logikę zapłonu.

Że co ma, przepraszam bardzo?

Przekręcasz kluczyk w stacyjce-włącza się. Wyjmujesz kluczyk, wyłącza się. Przekręcasz znowu-włącza się nie gubiąc wszystkich ustawień.


Może to i tak się nazywa, nigdy się w to nie zagłębiałem ( w nazewnictwo ). Siedziałem po prostu i naprawiałem takie radia i inne sprzęty przez 10 lat jako serwisant. W elektryce i elektronice grzebie ponad 20 lat i troszkę wiem ale warto się coś nowego dowiedzieć, dzięki. :smile:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Paź, 2013   

:mrgreen: :mrgreen:
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Śro 23 Paź, 2013   

Swego czasu (bedzie z jakieś 15 lat temu) jeździło ze mna na rowerze unitrowskie radio Ania R612


Spisywało sie naprawde idealnie :) Zasilane było z dynama (mostek Gretza i kondensator), wiec z własnych doświadczeń powiem ... na rower dużo nie trzeba. Inna sprawa to że te leciwe radia deklasuja chińskie radyjka najnowszej generacji chociaż by wspomnianą wcześniej czułością odbiornika.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 23 Paź, 2013   

No cóż dzisiaj nawet na wypasionym sprzęcie nie ma napisu Hi-Fi. Jakieś 30 lat temu byłem bardzo zadowolony, że potrafiłem zbudować radio w pudełku po zapałkach, a wtedy układów scalonych nie znajdowało się na śmietnikach. Radio AM, FM , czułość, selektywność, mono, stereo, RDS itd. Stare radia miały dobrą czułość, bo nadajniki były odległe, ale trzeba je dobrze przestroić. Pobór prądu zależy głównie od mocy akustycznej.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 24 Paź, 2013   

gienek333 napisał/a:
No cóż dzisiaj nawet na wypasionym sprzęcie nie ma napisu Hi-Fi.

Taki napis nie jest potrzebny, bo współcześnie nawet chińskie wynalazki jakościowo odpowiadają normom "hi-fi". Dzisiaj "wypasiony sprzęt" określa się jako hi-end.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 24 Paź, 2013   

Hi-Fi to norma, a nie ,,wypasiony" sprzęt, szczególnie te z zasilaczami impulsowymi i wzmacniaczami w klasie D, do słuchania mp 3.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

Cytat:
Hi-Fi to norma, a nie ,,wypasiony" sprzęt, szczególnie te z zasilaczami impulsowymi i wzmacniaczami w klasie D, do słuchania mp 3.


W mp3 będziesz miał mniej strat sygnału niż w klasycznej płycie winylowej albo kasecie magnetofonowej...

Po drugie - wyobraź sobie jak kiedyś wyglądały sprzęty klasy wyższej - duże, nieporęczne i ciężkie. Dziś masz to samo z miliardem dodatkowych funkcji. Dla porównania - kiedyś szczytem luksusu było aby mieć w aucie radio Safari. Teraz można mieć w takim samym wymiarze objętości radia DVD, czytnik kart SD, wyświetlacz 4 cale dotykowy, nawigację, 6 x wyjść na wzmacniacz , 2x TV-Out, oraz zestaw głośnomówiący z bluetooth-em i wielu gadźetów których nie pamiętam... I gra to zupełnie nienajgorzej
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

A na obudowie napis ,,dotknięcie grozi poparzeniem". 2n funkcji, ale połowa po pół roku nie działa, a po roku do wywalenia, bo tak to jest skonstruowane.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

gienek333 napisał/a:
2n funkcji, ale połowa po pół roku nie działa, a po roku do wywalenia, bo tak to jest skonstruowane.


Zdziwisz się teraz :) Znajomy w fordzie ma radio firmy Naviheaven które ma nawet GPS i Automapa śmiga na nim aż miło... Wykorzystuje je jako centrum multimediów, ma DVD, wejście na karty, USB, nawet miało analogowe TV (teraz to nie działa bo nie ma sygnału analogowego już w eterze...)całość dopięta jest do wzmacniaczy w bagażniku i od DWÓCH LAT ANI PÓŁ USTERKI!! A użytkuje je codziennie...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 26 Paź, 2013   

Zdziwiłem się. To jednak już dwa lata. Gratulacje dla kolegi.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group