ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Accucell 8150 - kalibracja. I Problem ze wskazaniem prądu
Autor Wiadomość
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 30 Paź, 2013   Accucell 8150 - kalibracja. I Problem ze wskazaniem prądu

Witam.

Wydawało mi się, że sytuacja jest opanowana - okazało się jednak, że jedna z moich ładowarek mimo kalibracji - zawyża wartość pokazywanych prądów - pokazuje ładowanie np 5 A a płynie prąd zaledwie;-) 4.4 A. Przy rozładowywaniu czy balansowaniu - podobnie.
Czy ktoś się z takim czymś spotkał - jak jest tam realizowany pomiar prądu - może da się to gdzieś "dokręcić" ale chyba tym razem "hardwerowo" .

Dla samych aku - nic to nie robi bo napięcia końcowe i początkowe trzyma prawidłowo - głupoty pokazuje za to przy pojemnościach.... (wchodzi dużo więcej niż powinno - wychodzi zresztą podobnie)

Pomoże ktoś, coś ???

DeLaa
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Odpowiem sobie...

Zrobione - okazało się że jeden z boczników na płytce wklejony był na kalafonię, po przelutowaniu i drobnych manewrach z ilością cyny na łączeniu - pokazuje prądy zgodnie z miernikiem. No cóż kontrola jakości - mam wrażenie, że od strony "cyfrowej" jest to w miarę dobra ładowarka jednak "prądowo" da się jeszcze wiele poprawić....

Pozdrawiam.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Ubiegłeś mnie, miałem ci wieczorem podesłać fotki co i gdzie odlutować :)

Przy okazji ciekawy sposób na zwiększenie mocy ładowarki - pomieszać jej przy tych rezystorach pomiaru prądu - jej się wydaje że idzie 150W, a w rzeczywistości jedziemy 200 czy 250W... :D

Oczywiście żart, choć teoretycznie nie byłoby górnej granicy mocy hehe
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
delaa
młodzik
Lama-Rama


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Zastanawiam się, gdzie jest ograniczenie - pewnie tranzystory - te co są do radiatora przykręcone bo co jeszcze na płytce, jakieś elementy przetwornicy ? jeśli tylko tranzystory - no to chyba po ich wymianie podwojenie mocy nie zrobi problemu... ?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Nie no, chyba najwęższe gardło to ten wielgaśny dławik, czy co to tam jest. On potrafi mieć 80st lekko przy fabrycznych 150W
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Problem może być z chłodzeniem takiej przeróbki. Akurat w tej ładowarce system chłodzenia jest taki sobie. Ten wniosek wysnułem jakiś czas temu kiedy przyjrzałem się chłodzeniu w mojej aktualnej ładowaczce czyli turnigy 380W. 1850 była mnie zawsze gorąca. NIezależnie czy ładowałem 8s wtedy prąd był max 4.małe x czy pompowałem 7A przy 4s. Ładowarka na zewnątrz miała temperatuę gorącej szklanki herbaty:). W obecnej turnigy jest to zrobione tak że są dwa wentylatory (każdy taki jak ten jeden w 8150) które z szeregu żeber wyciągają od góry powietrze na boki. Przy pompowaniu 10A w pakiety 4s ładowarka jest chłodna. Fakt że jest też głośniejsza od omawianej. No ale dwa wentyle. Natomiast użebrowanie radiatora jest lekko licząc kilka razy większe od 8150. Pozdrawiam:)
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group