ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Działy na forum

Czy zaproponowane działy są odpowiednie do nowego profilu forum?
Tak
71%
 71%  [ 15 ]
Nie
28%
 28%  [ 6 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
buckowina 
prezes


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 566
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Ale mam nadzieje, że obecna domena również będzie przekierowywać na forum?
_________________
Konwersje silników Bionx, TranX oraz podobnych pod zewnętrzny sterownik - priv
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

To jest domena arbitra i jeśli nic nie zmieni, to będzie nadal działać.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
  Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Arbiter napisał/a:
pytanie ankiety jest słabe. "Czy działy są wystarczające" - jak ktos odpowiada tak - to moze mysle ze jest ok, a jak za dużo i zagłosije na "nie" to moze sie spodziewać ze ktos jeszcze dorobi działów.


Powiedziałbym, a nawet tendencyjne parafrazując znany dialog filmowy.:) Zagłosowałem na "tak", bo z pobieżnej lektury wywnioskowałem, że działów może być więcej... Myślę, że to nie wynika ze złej woli tylko trzeba doprecyzować. Swoją drogą działy można zawsze dodać a odjąć później będzie głupio. Zawsze też mogą być podtematy.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Zmieniłem, teraz OK?
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Nie rozumiem tych dwóch działów:
2. Napęd z silnikiem poza kołem:
A potem:
3. Napęd rolkowy:
Wszystko o bezpośrednim przełożeniu obrotów silnika na oponę koła. Mocowanie, docisk, wahacze itp.
Dla mnie napęd rolkowy jest napędem poza kołem.
Chyba, że zmienić "napęd z silnikiem poza kołem" na "napędy przekładniowe".
Natomiast te dwa działy:
-Przyczepki itp.
-Inne pojazdy
bym wykasował, bo nie było przed nimi tematów jak:
-rowery
-hulajnogi
a miejsce dla takich tematów widzę w działach:
-Konstrukcje własne
-Przeróbki
Tak by był większy porządek, przejrzystość, i mniej pustych miejsc.
Jestem na nie.
Ostatnio zmieniony przez Szymek Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Silnik dotyka bezpośrednio koła. Ja widzę różnicę ;)
Napęd przekładniowy, to będzie praktycznie każdy, bo zawsze jest jakaś przekładnia w każdym rodzaju napędu. Wyjątkowo w DD będzie to przełożenie 1:1.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Taki drobiazg:
Wydaje mi się, że bardziej po polsku jest sterownik, a nie kontroler.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

A może steroler, albo kontrownik? :D :D
Obie formy są poprawne po polsku. Bardziej chyba kontroler, bo jednocześnie kontroluje prąd silnika, jak i napięcie baterii.
Ale może skupmy się na czymś innym, niż nazewnictwo? ;)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Polska trudna języka... Dać palec - wezmą rękę. Jeden chce jedno drugi chce drugie, trzeci chce drugie i czwarte a piąty chce pierwsze i trzecie... Rozumiem Was ale może osiągniemy jakiś kompromis bo w końcu będzie taki rozgardiasz że DWÓCH modów będzie rozbijało 50000 tematów po działach do Nowego Roku 2030....
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Silniki DC
Dane techniczne silników, ich zastosowanie, obroty, moce, napięcia, prądy, omówienie Silniki BLDC
Dane techniczne silników, ich zastosowanie, obroty, moce, napięcia, prądy, omówienie poszczególnych modeli.
Silniki AC
Dane techniczne silników, ich zastosowanie, obroty, moce, napięcia, prądy, omówienie poszczególnych modeli.


zamiast tego zrobiłbym 1 dział - silniki


Akumulatory żelowe i pochodne
Dane techniczne, pojemności, napięcia, prądy, temperatury pracy, typowe zastosowania.
Akumulatory litowe i pochodne
Dane techniczne, pojemności, napięcia, prądy, temperatury pracy, typowe zastosowania.

znów 1 dział - akumulatory

kolejny dział - kontrolery,

itd. Nie ma co przesadzać z działami.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

A może zrobić jeden dział "POJAZDY EV"? ;)
Dlaczego tak się bronicie przed rozbiciem na rodzaje napędów, akumulatorów i kontrolerów?
Każdy z nich jest różny od pozostałych i tworzą konkretną grupę urządzeń.
Nie zrobisz pojazdu na kontrolerze DC do baterii żelowych napędu dla litów i silnika BLDC. To są odrębne sprawy i powinny mieć swoje działy.
Kontrolery są tworzone pod konkretne baterie i do konkretnego rodzaju silnika. To chcecie mieć wszystko w jednej kupie?
Bądźmy systematyczni, bo technika wymaga systematyczności.
Jak mamy burdel w kraju i rządzie, to niech choć na forum będzie jakiś ład i skład.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

"Czego się ludzie tak czepiacie?"

Czepiają się ludzie jak widzą zabawę i eksperymenty zamiast prostego i rzetelnego rozwiązania. Już nie wspomnę, że "ludzie się czepiają" ciągle tych samych rzeczy. Nie trzeba mieć jakoś rozbudowanej wyobraźni by stwierdzić, że faktycznie coś jest nie tak ;)

Ale powtórzę dla przypomnienia.
ZA DUŻO DZIAŁÓW

Podkolorowałem to jeszcze dla efektu, może tym razem dotrze, gdzie potrzeba ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Jeszcze zerknąłem na elektrodę. Tam jest dwadzieścia działów głównych (fakt, że szersza tematyka) i około 200 podtematów. U nas może mniejszy zakres, ale podziały na konkretne urządzenia powinny być porobione.

Na forum samochodyelektryczne.org jest 16 działów i nikt nie narzeka, ze jest za dużo, a tematyka podobna, tylko większe pojazdy. O co chodzi w tym zapale, do zmniejszenia ilości działów i spowodowanie nieczytelności wpisów? Jeden będzie pisał o żelach, a drugi o polimerach, i tak na zmianę, a człowiek szukający wiadomości będzie musiał przez to wszystko przebrnąć. Wcale to nie przysporzy nam czytelności zawartych tu wiadomości. Taki miszmasz jest na stronie Zbyszka Kopcia. Fajnie to wygląda?
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Moim zdaniem będzie się milej i owocniej dyskutowało o tym, jeśli porzucisz to bezsensowne "Ja mam rację, a Wy nie", wywalisz tą ankietę i napiszesz coś takiego:

Drodzy forumowicze
Trzeba usystematyzować wiedze na forum. Obecnie panuje burdel. Jako, że temat podziału jest trudny i kontrowersyjny proszę, aby każdy z was napisał jakiś prosty podział na maksymalnie ~14 tematów (~10 o sprzęcie, ~4 organizacyjno-porządkowe) biorąc pod uwagę zakres wiedzy na forum. Jeśli zbierze się kilka opinii i przykładów - będzie można wyciągnąć z wnioski co do przyszłych prac forumowych.

Weź pod uwagę:
1. Działów nie może być zbyt wiele, by nie rozdrabniać nadmiernie wszystkich tematów
2. Niektóre tematy są ze sobą powiązane, np Akumulatory i ładowarki do nich.Inne z kolei stanowią rozłączne tematy, np Rowery HUB i Rowery MID. Weź to pod uwagę.
3. Jeśli masz wątpliwość, czy jakiś dział zasługuje na swoje niezależne miejsce - przeglądnij czy w przeszłości było dużo tematów, które można by było w nim umieścić. Jeśli takich było niewiele - Dział raczej nie zasługuje na niezależne istnienie i lepiej go połączyć z jakimś popularniejszym.
itp itd


Po jakimś czasie przeczytam wasze propozycje i dowiem się czego oczekują i czego potrzebują ludkowie forumowi, a to pomoże podjąć optymalną decyzję :)


Taka moja wizja rzetelnego podejścia.
Oczywiście, to tylko propozycja :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Weźmy taki dział "Zasilanie i elektronika".
Jeśli przeniosę ładowarki do akumulatorów, to i tak nie zmieni to ilości wszystkich poddziałów. Bo oświetlenie i pozostałe gadżety i tak pozostaną.

Mamy w sumie (ogólnie ujmując) trzy rodzaje silników, dwa rodzaje akumulatorów, trzy rodzaje kontrolerów, dwa rodzaje ładowarek, trzy rodzaje napędów rolka, HUB i MID. To daje nam już 13 działów. A jeszcze jest parę innych spraw, które powinny znaleźć się na forum. To jak chcesz to upchać w minimalnej ilości działów? Ty uważasz, że mniej działów będzie czytelniejsze, a ja uważam, że będzie odwrotnie. Od tego jest forum i po to jest ten temat, by o tym pogadać. Jak na razie jest przewaga w głosowaniu na twoją niekorzyść i chcesz teraz, by usunąć głosowanie?
Na razie, to tylko my dwaj mamy swoje odrębne zdanie. A dwóch nie będzie narzucało swojego zdania wszystkim. Póki co jest remis ;) Ty chcesz mniej, jak chcę więcej.
Niech większość zadecyduje ;)
Inni przecież też mogą wyrazić swoje zdanie w tym temacie, dlatego prosiłem o skomentowanie swojego wyboru. Można w komentarzu dodać, że ja widzę działy tak a tak i dlatego zagłosowałem na "nie".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group