ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawa manetki do roweru
Autor Wiadomość
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Tez na to wpadlem tylko takiego nie moge znalezc. Nawet specyfikacji do niego nie znalazlem. Wogle bylem na gieldzie elektronicznej w sobote i zadnego czujnika halla nie mieli - moze dzis cos znajde. A w tme no to wysylka zrzera chec zabawy:-)
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Cytat:
Wogle bylem na gieldzie elektronicznej w sobote i zadnego czujnika halla nie mieli
- Wolumen był grany ?? Tam od lat już nie ma nic prawie... Trzeba było u "Piekarza" zapytać bo kilka ulic dalej ma swoją nową siedzibę... Oni mieli różne wynalazki a na giełdę się jeździ w niedzielę - bo jest większa..
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Każda wysyłka ileś tam kosztuje. Dołóż parę zł i kup nową manetkę ;)
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

No Wolumen dokładnie. Niby giełda elektroniczna, a sprzedają drukarki i zasilacze do laptopów.
A gdzie to dokładnie to jest u tego "Piekarza"? Nie orientuje się w w sklepach z elektronika a na pewno się przyda (dzis bym skoczył).
Cytat:
Każda wysyłka ileś tam kosztuje. Dołóż parę zł i kup nową manetkę ;)

Wiem u Chińczyków juz za 15 zl z wysyłką, ale nie ma z tego zabawy;) Jak popsułem to spróboje naprawić
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Halotron ma przeważnie trzy nóżki plus, minus i wyjście na zasilaniu jest kondensator, a jak elektrolit to od razu wiadomo gdzie plus, a gdzie minus. Bierzesz taki jaki masz pod ręką (halotron), podłączasz miernik między masę, a wyjście i zasilanie 5V. Zbliżając magnes obserwujesz napięcie jeżeli w pewnym momencie przeskoczy w okolicę 5V to halotron jest z przerzutnikiem i się nie nadaje, ale jeżeli napięcie będzie pływało to można użyć. Halotrony można znaleźć również w magnetowidach, magnetofonach (na mechanizmach do sprawdzania czy taśma się kręci itd.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Rozebrałem CD-Rom i nie znalazłem żadnego zrobie zdjęcie to może mi podpowiecie gdzie szukać? Ale to jak będe w domu.
A taki liniowy hallotron to powinien się jak potencjometr zachowywać tak? Czyli napięcie liniowo od 0 do 5v powinno rosnąc na wyjściu?
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

A nie wiecie może czy taki by się nadał?
http://www.allegromicro.c...-Datasheet.ashx
bo kolega Tas by mi podesłał.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

To może coś takiego?
http://electropark.pl/czu...1000946006.html
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Mechano napisał/a:
To może coś takiego?

http://electropark.pl/czu...1000946006.html

Powinien być ok, jest liniowy. Dostępny też tu: http://www.aksotronik.com...edmiot&id=12182
 
 
kubuskubus
stażysta


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 169
Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Zarejestrowałem się ale nie widze opcji kupna
Ale dziekuje poszukam jeszcze na miejscu w Wawie
 
 
krystian91 
kierownik


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 301
Skąd: pkl
Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   

Co powiecie na temat działania wody na taka manetkę? Czy po deszczu przestanie działać czy nie będzie miało ku temu znaczenia?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Paź, 2014   

Jeśli woda nie dostanie się na końcówki hallotronu, to musi działać. Z tym zbliżaniem magnesu, to nie jest dokładnie tak, jak napisał gienek333, bo hallotron liniowy, bez pola magnetycznego, ma na wyjściu mniej więcej połowę napięcia zasilania. Dopiero zbliżanie pola magnetycznego S, albo N, powoduje, że napięcie zbliża się do zera, lub do pełnego napięcia. Choć fakt, że napięcie będzie się zmieniało płynnie.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Czujniki liniowe występują też w układach pomiaru prądu (np. w UPS-ach). Nóżki można zakleić silikonem (nawet sanitarnym) :lol:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group