ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Piaggio Free
Autor Wiadomość
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   Piaggio Free

Dawid, czytałem ze masz juz 21kkm przejechane spalinowym piaggio:)

Ja przejechałem swoim koło tysiąca i mam juz ponad 15k, sprawuje sie super!
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

tak, ja osobiscie przejechalem 1200 dopiero, ogolnie naped jest w extra stanie bo poprzedni wlasciciel serwisowal go w porządnej firmie a nie jakies tam naprawy garażowe itp ...

ja od siebie dalem tylko nowe opony bo tamte sie zużyły kranik bo sie otworzyl na maxa :) i swiatlo stop dodatkowe przykleilem :) Jak go kupilem przyjechalem nim 500 km do domu w 14 h :) i nic nie nawalilo :) az dziw bierze ze to włoski produkt ...... no i jeszcze widelec troche prostowałem - ten skuter chyba kiedys zaliczyl wywrotke .....

A jaki masz model dokladnie ?
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Ja tez nabieram szacunku do włoskiej motoryzacji, bo wlewam i jadę - nic a nic sie nie dzieje, pali na dotyk.
To kupiles go i przejehałes 500km do domu??
ile czasu jechałes? i ile spalił i jak wrazenia. Bo zastaanwiam sie czy latem nie wyjechac w trase 200km
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

no wyjechalem ze Szczyrku o 8 rano jeszcze mnie osa uwaliła :) i sie dowiedzialem ze nie jestem uczulony ;) przy okazji. Potem wywalilem sie na zakopiance i rozwalilem kierunkowskaz i odlecial mi kuferek, pojechalem na CPN przykleilem kierunek taśmą i wsadzilem zarówke nowa i przykleilem kuferek taśmą i zabladzilem w Krakowie a potem o 20 zrobila sie noc i o 22 bylem w domku.

Na 200 km spokojnie mozesz smigac....

ale takie 500 km skuterem to przewalone jedziesz i jedziesz i konca nie ma .... bo skuter sie wlecze max 71 km/h na prostej moj
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Sob 03 Lut, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

To miałes niezle przygody,

ja tez juz sie raz wywaliłem i tylny kierunek się polamał....
Ile spaliłes na trasie paliwa i co ile km tankowałes?
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

no i jak grupowo jechac to tak 500 km to bez problemu i szybko zleci ale samemu to dupa nie jazda i plecy bolą

na 100 jakies hmm 3- 4 l pali, on ma maly zbiornik niecale 4 litry i co 120 km musialem tankowac czasem co 100 nawet, tak że jezeli chodzi o paliwo to jest smok w porównaniu do mocy :) 3 kW :) tako jak jezdze po miescie to ok 3,5 mi żre.

a Ty tez masz Free ???????
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

no jasne ze mam free;)

mi tez duzo pali, jak szybko jezdze to 4,2 na miescie. A jak spokojnie to 3,8l/100
jeszcze nie rozbierałem gaznika.

MOdyfikuje samodzielnie forum, bo niestety aktualizacja nic nie dała i spamy dalej idą.

Widelec przedni mi słabo działa bo nie ma tłumienia a tak to super. Gdzie kupiłes opony?
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

to duzo Ci pali a ile wyciaga ?

Moj 71 na prostej ale powinien ok 80 czyli jest jeszcze jakas blokada albo w tlumiku albo podkladka na wariatorze .... ale sadze ze w tlumiku, zdejme tlumik i przejade sie jak wyciagne 80 to znaczy ze w tlumiku blokade mam a jaka nie to pewnie w wariatorze.

No co do forum to problem .... z tymi robotami spamujacymi. Popytam sie ludzi moze da sie cos z tym zrobic.

U mnie przod dziala ok tylko 1 amor lekko cieknie, ostatnio dowalilem oleju poltora skrzykawki takiej duzej 40 ml chyba czy 50

Opopny kupilem w http://www.netcar.pl/x_C_...x=42&Szukaj.y=7 wysylka masterlinkiem GRATIS !! i cena niezla 56 zl
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Licznikowo mi wyciaga 70 bez problemu, jak sie rozpedze to nawet 75. Do 80 to z duzej górki, ale nie dobija. Sprawdziłem z GPS, to licznikowe 70kmh to faktyczne 60km/h NIe mam blokady na wariatorze ale jest blokada na tłumiku (ślepa kiszka)

co do opon to moze w sezonie pomysle - w sumie to mam slicka z tyłu nacietego - na snieg nienajlepiej ale na asfalt jest ok
http://arbiter.pl/galeria/skuter.onuce
http://arbiter.pl/galeria/pierwsza.rejestracja
http://arbiter.pl/galeria/skuterek
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

heh biały masz :) moj jest niebieski taki metalic :)

a masz foto tej kiszki slepej ? slyszalem o tym ale nie umie sobie tego wyobrazic jak to wyglada dokladnie .....

mowisz na GPSie 60 kurde ... to moze dla tego tak dlugo jechalem az 14 h :) musze to zbadac dokladnie :)

ja mam z tylu i z prozdu taka sama teraz pirelli wczesniej mialem z tylu taka jak w scigaczu gowno warta, zero bierznika kilka szczlaczków tylko jak popada deszcz to szkoda gadac .... teraz zalozylem normalną jak w WSK :)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Tak, moj biały - z poczty
http://arbiter.pl/zdjecie....skuter.Piaggio to kolanko to własnie zawirowywacz

http://arbiter.pl/zdjecie/12226.zdjęcie.blokady

i trzeba to obciąć

Moja opona z tyłu jest taka
http://arbiter.pl/zdjecie/12692.opona.slick
i nie jest zła...
Choc wczoraj na zakrecie na mokrym asfalcie odpadł mi i przod i tył - ledwo sie wyratowalem
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

ja to nie jezdze teraz zakrylem pokrowcem i stoi, sniegu kupa zimno strasznie, niech sie ociepli co ok 5 st C i neich przeschnie

no to juz widze to ja nie mam takiej kichy czyli moze mam na wariatorze podkladkę albo w tlumiku cos ale to łatwo sprawdzic .... i bede musial te predkosc obczaic...
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Czy mokro czy sucho jedzie sie praktycznie tak samo - na nogi nie chlapie.
Zawirowywacz na wydechu odejmuje troche mocy co moze wplywac nieco na predkosc. Z tego co jednak czytalem to zdjecie tej kiszki niewiele daje.

Z wario na pewno masz zdjete skoro pomyka 70kmh, z blokada tam jechalbys duzo mniej. MOze po prostu moc sie konczy w skuterku...
A robiles cos z gaznikiem - tzn rozbierales go?
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

nic nie robilem z gaznikiem, mam PVHA12 moze jak bym mial wersje 17 to moze by mkna 80 km/h .... moze faktycznie nie ma juz zadnej blokady .... tylko ten gaznik za maly przelot ma, zwykle slyszalem ze w tych piaggio mieniają na wlasnie ten PVHA17 ze sporo mocy przybywa
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007   

Filtr u siebie czyscilem. Myslalem ze moze brudny albo blokada w nim - ale nie ma.

Zastanawia mnie tylko to duze spalanie ale widze ze nie moj jeden. JA tankuje co 80km, 100km nie ma sily aby przejechac bo od zera do czasu az sie przeleje to jest 3,7l - nie ma nawet 4.
Moze jakbym w trasie jechal licznikowe 50kmh to bym przejechal kolo 100.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group