ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koło zębate pod łańcuch rowerowy
Autor Wiadomość
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   Koło zębate pod łańcuch rowerowy

Witam! Potrzebuje koło zębate na silnik MY1020 pod łańcuch rowerowy, czy to koło z magmy o skoku 8p jest pod właśnie taki łańcuch czy inny?

http://magma.sklep.pl/pro...DO-SILNIKA.html


Za pomoc z góry dziękuje!
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Szukaj w magmie - też mają. Tylko te mniejsze poniżej chyba 55 zębów... Przelicz przełożenie na początek bo od razu Ci mówię że na kołach 26 cali przełożenie 11:80 jest za małe...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Tak więc dostałem odpowiedz z magmy:

http://magma.sklep.pl/pro...DO-SILNIKA.html
http://magma.sklep.pl/pro...DO-SILNIKA.html

I jedna i druga nie pasuje do łańcucha rowerowego, więc została ta:

http://magma.sklep.pl/pro...DO-SILNIKA.html

Tu o dziwo napisali do jakiego łańcucha, 420 czyli typowy motocyklowy
Przełożenie będzie dobre bo koło 12". Zamiast napisać jakie koło jest do jakiego łańcucha, to nic nie napiszą i zgaduj.
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Tak więc wczoraj zakupiłem koła zębate 10z i 41z na łańcuch 420 w magmie. Koło 41z było największe pasujące "modułem". Z wyliczenia przekładni wychodzi że prędkość maksymalna wyniesie 43km\h przy kole 12". Mam nadzieje że będę mógł w miarę ekonomicznie pomykać przy prędkości rzędu 30km\h.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

Użyj tego kalkulatora i zweryfikuj czy ci się będzie zgadzać wg Twoich wyliczeń.
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1803
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

właśnie używałem twojego kalkulatora do wyliczeń przekładni.
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

No i złożyłem wszystko do kupy na łańcuchu 420. Prędkość max 45 km\h może więcej no i niestety silnik 48v 1000w strasznie się grzeje, nie jeździłem dużo nie deptałem go przy niskich obrotach, a silnik zaraz gorący, jaka jest temperatura dopuszczalna na obudowie tych silników MY1020? Bo w środku nie mam jak zmierzyć. Druga sprawa "zębatka" zdawcza 10t na silniku okropnie hałasuje. Naciąg prawidłowy. W motocyklach zębatki zdawcze dobre są w gumie. Zaleta taka że łańcuch nie spada przy dużych obciążeniach.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Jak silnik się grzeje, to jest przeciążony. Zakładam, że silnik jest sprawny. Zmień przełożenie.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Naprawdę tam ma być łańcuch 420? Taki jest np w motocyklu 125cm. Może nie pasuje na zębatkę i dlatego hałasuje. Co do grzania silnika to nie przekraczaj prądu chwilowo więcej jak 2 razy nominalnie a staly pobór żeby nie przekraczał nominalnego. Teraz jest chłodno a jak będzie lato to go ugotujesz.
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Cytat:
Naprawdę tam ma być łańcuch 420?


http://magma.sklep.pl/pro...DO-SILNIKA.html

Tak taki właśnie łańcuch.

Jeżeli chodzi o prąd to silnik nominalnie ma 21A mam założony bezpiecznik 40A i nie pali go przy nagłych przyśpieszeniach. Oczywiście ruszam bardzo delikatnie powiedzmy do 15km\h potem bardziej przekręcam manetkę.

Przełożenie muszę zmienić wcześniej miałem do 25km/h i jeździło się super a prędkość wystarczała.
 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Ja też miałem problem z tą małą zębatką przyjrzałem się jej dokładnie i stwierdziłem że zęby jej są za ostre za długie i nie trafiały dokładnie w wgłębienia wiec delikatnie musnąłem na szlifierce końcówki zębów i jest ok ale bardzo delikatnie
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014   

Ja nie zależy ci na prędkości to pewnie, zmieniaj przełożenie. Wyjdzie lepiej energetycznie.
 
 
Redaktor1966 
kierownik


Wiek: 57
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Mar, 2015   

Nostusek napisał/a:
Szukaj w magmie - też mają. Tylko te mniejsze poniżej chyba 55 zębów... Przelicz przełożenie na początek bo od razu Ci mówię że na kołach 26 cali przełożenie 11:80 jest za małe...


A gdyby wykorzystać zębatkę z 9-cioma zębami (piszą, że pasuje na łańcuch rowerowy) z zębatką z 80-ma zębami (tu nie piszą, czy pasuje do łańcucha rowerowego...)?

Proszę o kilka przykładów: parametry sinika, przełożenie, prędkości - dla orientacji.

Może ktoś wie jaką ma średnicę ta zębatka z 80-ma zębami (bo Magma podaje jakieś abstrakcyjne dane?)?
 
 
adam4x 
młodzik


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 88
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 14 Mar, 2015   

Jeśli ufać rysunkowi (zębatki z 80 zębami), to ma ona średnicę 157 mm. Do tej średnicy najbardziej pasuje podziałka 6 mm. Łańcuch rowerowy ma niestety podziałkę ponad dwa razy większą (12,7 mm). Zębatka na łańcuch rowerowy mająca 80 zębów będzie miała średnicę podziałową 323,5 mm (prawie pół średnicy koła 26 cali) !!!
 
 
Jarek-LT 
stażysta
www.luxtech.com.pl


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 137
Skąd: KOLBERG
Wysłany: Nie 15 Mar, 2015   

Od dawna wiadomo, ze trybiki/zębatki z magmy nie są współpracujące ze standardowym łańcuchem rowerowym. :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group