ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ebike by robos
Autor Wiadomość
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   ebike by robos

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym zaprezentować mojego ebika. Nie jest on skończony, ale jeżdżę nim już 2 tyg. i sprawuje się bardzo dobrze. Na razie wszystko trzyma się na trytkach i dwóch drewnianych listewkach. Teraz pracuję nad zrobieniem skrzynki, aby wszystko ładnie zabudować.

Trochę szczegółów technicznych:
- silnik: Nine Continent RH2809 (7x9)
- sterownik: GREENTIME 15 Mosfets 48-84V 1500W 45A
- bateria z bms: pakiet 20s8p z ogniw Panasonic NCR18650PF 2900mAh zbudowana przez kolegę atomka1000
- koła 26"

Tak wygląda całość:





Moje doświadczenia z użytkowania:
Do tej pory jeździłem po utwardzonym, płaskim terenie i nie udało mi się zagrzać silnika ani sterownika. Co najwyżej było wyczuwalne, że jest ciepły. Prędkość maksymalna jaką osiągnąłem na płaskim przy naładowanej baterii to 56 km/h. Przeważnie jeżdżę 40km/h i przy tej prędkości wieje już jak cholera. Jestem w trakcie szukania kasku, co by poprawić nieco komfort jazdy. Zasięgu jeszcze nie zmierzyłem, dopiero teraz po pierwszym ładowaniu wyzerowałem licznik. Rzecz która ostatnio zwróciła moją uwagę to jeśli chodzi o kontrolowanie prędkości (mam pełną manetkę) to nie jest ono takie płynne jak w motocyklu. Na małe ruchy manetką wogóle nie czuć reakcji, dopiero przy mocniejszy odkręceniu czuje się przyspieszenie, ale nie jest to reakcja natychmiastowa. Tzn. jadę, odkręcam manetkę, może sekundę nic się nie dzieje i dopiero przyspiesza. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem.

IMG_20150615_100550m.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 416 raz(y) 223,34 KB

IMG_20150615_100642m.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 371 raz(y) 240,21 KB

Ostatnio zmieniony przez robos Pon 19 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Mimo ze obudowa tymczasowa to i tak wygląda porządnie ;)
A bateria prawie do centymetra się wpasowala w ramę :mrgreen:

Miłego jeżdżenia i nie zagrzej silnika :p

Z manetką mam u siebie tak samo, takie są te sterowniki. Pocieszeniem jest ze wersja 30A jeszcze wolniej reaguje na manetke.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Z tego co Pykacz mówił w sabvotonie problem zlagowanej manetki nie występuje;) Ale wiadomo, sprzęt innej klasy.

Pojemność aku zacna! Duże masz SAGi?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Miałem tak kiedyś w rowerze.
Z drugiej strony, to dobrze, bo nie szarpie prądu do oporu przy ruszaniu ;)
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

atomek1000 napisał/a:
A bateria prawie do centymetra się wpasowala w ramę :mrgreen:


Nie jest tak źle jak to wygląda. Pod baterią tymczasowo dokleiłem pas styropianu grubości ok 4cm, aby amortyzował wstrząsy na wybojach i też jest oklejony taśmą więc tego tak nie widać. Jak się przyjrzeć to widać takie przetłoczenie na dole baterii. Jak już będę miał skrzynkę to go odkleję. Także jest jeszcze spory zapas :)

maniekrox napisał/a:
Duże masz SAGi?


Na początku kilka dni jeździłem z podłączonym woltomierzem, żeby zobaczyć jak zachowuje się napięcie i prąd, i przy odkręcaniu manetki napięcie baterii spadało, ale nie pamiętam dokładnie ile, bo wtedy nie przywiązywałem do tego, aż takiej wagi, chyba o 1 czy 2V. Podłączę jeszcze raz i zrobię dokładne testy.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Zrób taki pomiar jadąc pod większą górke :) Bajk fajnie się zapowiada :)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Nawet mam w okolicy taką większą górkę, sam jestem ciekaw jak się będzie sprawował, zrobię pomiary i dam znać.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Mam niemalże identyczną konfigurację, ten sam silnik i sterownik, pakiet 19s (lecz na lipo turnigy, 15Ah). Kółko póki co 28" ale będę przeplatał właśnie w 26". Prędkości mamy podobne
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

Rzeczywiście różnice niewielkie, a po zmianie koła nawet jakby prędkość spadła o kilka km/h to nie będzie to aż tak odczuwalne
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

zeeltom napisał/a:
Miałem tak kiedyś w rowerze.
Z drugiej strony, to dobrze, bo nie szarpie prądu do oporu przy ruszaniu ;)


zeeltom, wydaje mi się, że jednak szarpie prąd do oporu. Miałem kilka dni podłączony woltomierz do złącza CA, pod przewody od bocznika i przy przyspieszaniu pokazywało 40 do 45, raz nawet skoczyło na 50. Nie wiem na ile dokładny to był pomiar, ale zgadzało by się z tym co może maksymalnie dać kontroler, czyli 45A.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

U mnie rower rozpędzał się liniowo po przekręceniu manetki do oporu. Nawet jak koło było w powietrzu. Pewnie jakiś kondensator o dużej pojemności był wsadzony w układ manetki w kontrolerze. Ale miałem tam też przycisk, coś w stylu "dopalacza" i wtedy szedł od razu w górę z obrotami.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

Kondensator dla "upłynnienia" ruszania to fajna sprawa, jednak działa w dwie strony, Ty puszczasz manetkę a silnik jeszcze wspomaga :P
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Śro 17 Cze, 2015   

mój koła nie podnosi przy przyspieszaniu, a szkoda, bo była by większa zabawa podczas jady :)
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Śro 17 Cze, 2015   

robos napisał/a:
mój koła nie podnosi przy przyspieszaniu, a szkoda, bo była by większa zabawa podczas jady :)


A ja "gupia ci.." zawsze walczyłem z tym zjawiskiem by było lepsze przyspieszenie .
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

Jak wrażenia po sezonie? Jak zasięgi :wink: ?
Mierzyłeś jakie masz przyspieszenie? Ładujesz w silnik ponad 3kW a jest wolnoobrotowy więc powinno być duże :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group