ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje w Polsce?
Autor Wiadomość
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

MARCIN napisał/a:

A co powiecie na bezrobocie? Niektórzy tylko tam figurują, ale co z prawdziwie bezrobotnymi? A w Urzędach Pracy tylko najgorsze oferty, za totalnie najniższą pensję, często szkodliwe dla zdrowia.

Nie w każdym mieście taki luksus.
W wielu regionach Polski, żeby mieć ubezpieczenie, musisz przyjmować fikcyjne oferty pracy, iść do firmy po pieczątkę, że się było, ale i tak żadnej pracy nie dostaniesz!
Pół biedy, jak mieszkasz na miejscu, ale jak musisz dojeżdżać, to jeszcze tracisz pieniądze i jest cała bieda.
 
 
matii000 
stażysta


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 108
Skąd: Bielsko Biala
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Cytat:
ale jak musisz dojeżdżać, to jeszcze tracisz pieniądze i jest cała bieda.


Chyba że masz jakiś pojazd elektryczny
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Albo rower :wink:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

No właśnie. Ktoś na forum napisał, że mamy dobrobyt w kraju, bo jest coraz więcej konstrukcji rowerów EV, a te rowery są konstruowane z powodu oszczędności właśnie.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Jakie pieniądze dostajecie od pracodawcy na Wielkanoc?
Ile w bonach lub na kartę, gotówka?
(ja np. 310 zł na kartę Visa i 520 zł w gotówce "na zajączka".

http://kuzmiczonek.pl/akt...Pracownikow-_29

Ciekawe jak to wygląda w okolicach Warszawy i w UE.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Hmm....
Ja pracuję w prywatnej firmie i nie ma żadnych "trzynastek", "zajączków", "paczek na Boże Narodzenie" etc.
Tzw. "gruszy" też nie ma.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

W wielu firmach nie ma. Tylko te firmy ktore maja fundusz socjalny ale i wtedy coraz czesciej dodatki uzaleznia sie od wynagrodzenia. Czyli > np 3k dodatkow nie ma lub jest symboliczny.
Kadra kierownicza z zalozenia nie dostaje.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

A dajcie spokój - zawsze możecie robić system tak jak jak dziś miałem okazję zobaczyć na własne oczy.. Babka z wygaszoną działalnością pod kuratelą księdza daje nauki przedmałżeńskie weekendowe - kasuje kupę szmalu, poprodukje się dwa dni, skasuje kasę ciężką od naiwnych i potem zamiast kompleksu formalności trzeba zasuwać po jakichś poradniach jeszcze bo ona nie ma stempelka...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Szkoda - myślałem, że dodatkami na święta wykażemy, że jest dobrze.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

mmoto napisał/a:
Szkoda - myślałem, że dodatkami na święta wykażemy, że jest dobrze.
Haha !!! Dobre :)
Ale ja w sumie nie napisałem, że mi jest źle pomimo braku tych "bonusów".
Generalnie jestem zadowolony z tego co mam (zawodowo i prywatnie).

Ponadto:
Śmieszy mnie (i czasem denerwuje) roszczeniowa postawa ludzi którzy wyciągają rękę po kasę która "należy się" tylko dlatego, że ktoś ustanowił takie prawo a nie dla tego, że po prostu je wypracowali. Wielu myśli, że pieniądze to się po prostu gdzieś tam drukuje i potem można po prostu rozdać "potrzebującym" (czyli właśnie Im). Większość tych ludzi nie rozumie prostych praw rynkowych, że nie ma nic z niczego.

A co do biedy ...
Są różne jej oblicza (nie tylko bieda materialna ale też mentalna /duchowa/ gnębi ludzi) i zarówno jedna jak i druga jest obecna we współczesnym świecie a kompletną hipokryzją jest twierdzenie, że jej nie ma bo się jej nie widzi (czy po prostu nie chce dostrzec). I nie trzeba jechać do krajów trzeciego świata aby ją zobaczyć. Przejdźcie się kiedyś po "dzielnicach cudów" w większych miastach albo pojedźcie na "zapadłą wioskę" w rejonach słabo uprzemysłowionych.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Można by rzucić komentarz odnośnie tego, kto mieszka w tych dzielnicach cudów, w tych zapadłych wioskach i dlaczego taki typ obywatela jest skazany na taką warstwę społeczną.
Ale byłoby to bardzo 'niepoprawne politycznie'.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Roszczeniowa nie do końca, pracodawca musi prowadzić fundusz socjalny i się z niego rozliczyć przed pracownikami.
Są to bony, karty płatnicze lub wczasy pod gruszą lub rachunek za wczasy, paczki dla dzieci itp.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

mmoto napisał/a:
pracodawca musi prowadzić fundusz socjalny

To właśnie miałem na myśli pisząc, o nakazach prawa a nie zdroworozsądkowej ekonomii.
Skąd niby jest ta kasa ?
Z zysku firmy.
Skąd zysk ?
Wypracowany przez zatrudnionych tam ludzi (bumelantów i dekowników nie liczymy ;) ).
Powinni zatem móc dostać te pieniądze w ramach wypłaty ale tutaj z kolei chciwe łapska fiskusa już się wyciągają aby drapnąć co lepsze kąski stąd takie "wybiegi".

Co myślę o takim przymusie wypłacania "gruszy" ?? (żeby nie było - sam kiedyś dostałem jak pracowałem w firmie która dawała i wcale z tego powodu nie czułem się źle :P ).
Otóż moja żona kiedyś prowadziła niewielki sklep który jak wiele jemu podobnych w okolicy z czasem zaczął przynosić coraz mniejsze zyski. Byłem pełen podziwu jak długo się utrzymał (a w okolicy co raz ktoś zamykał interes) ale w końcu zyski były tak małe, że została jedna pracownica oraz właścicielka za ladą. Dla tej drugiej (po zapłaceniu mediów, US i pensji dla pracownika) zostawało tyle aby opłacić ZUS i "na waciki". Nie przeszkodziło to pracownicy która wzięła dwutygodniowy urlop "poprosić stanowczo" o "gruszę" i chcąc nie chcąc moja żona dała Jej z własnej kieszeni te kilka stówek.
Wolała to niż potem szarpać się w sądem pracy.
Efekt ? Dzisiaj już nie ma sklepu z którego jednak jacyś ludzie korzystali i który dawał przynajmniej jednej osobie zatrudnienie (poza właścicielem).

Dlatego uważam, że socjal to dobry ale dla socjalistów ... :mrgreen:
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

tas napisał/a:
Ale byłoby to bardzo 'niepoprawne politycznie'.
Co się czaisz ?? Przecież to Hyde Park !!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hyde_Park
Byle królowej nie obrażać .....
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Ja mam specyficzne podejście do takich tematów, zimne i wyrachowane, ale za to zgodne z rzeczywistością.
Ludzie wolą żyć w cukierkowym świecie i karmić się nadzieją, że ktoś im da lepsze życie, a to życie trzeba sobie samemu 'zrobić'. Niestety omawiana część społeczeństwa nie jest w stanie sama nic zrobić. Płyną z prądem, spuszczają głowę, burzą się w domu, wśród znajomych, na internecie, a faktycznie nie robią nic skutecznego zwalając winę na WSZYSTKO dookoła, ale nie na siebie. Tymczasem nie ma innego winnego, prócz siebie samego. Brak sukcesu jest spowodowany wyłącznie brakiem inteligencji, brakiem mądrości, brakiem wiedzy, brakiem doświadczenia, brakiem starań, brakiem wytrwałości, brakiem zaparcia, brakiem wielu innych rzeczy, któremu winnym jest się samemu, a nie Tusk, PO, Unia, żydzi, masoneria czy co tam chcecie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group