ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imax B6 50W upgrade to 80W
Autor Wiadomość
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   Imax B6 50W upgrade to 80W

Przeglądając "internet" natrafiłem na stronę Open Firmware: https://github.com/stawel/cheali-charger. Mamy tam firmware do kilku ładowarek w tym i model IMAX B6 .Postanowiłem wgrać ten firmware do mojego Imaxa (fake .... za 16.5 USD ) .Po ustawieniu mocy 150W i kompliacji pojawił się hex który wgrałem do ładowarki.Zgodnie z instrukcją wykonujemy kalibracje napięcia i prądu i cieszymy się nowym oprogramowaniem.Słabym ogniwem oryginalnego Imax-a są diody SR330 ( prąd max 3A) które grzeją się potwornie ... pracują prawdopodobnie na granicy "uwalenia" ... drugim słabym punktem jest dławik który też grzeje się ponad miarę.Diody SR330 wymieniłem więc na RHRG30100 ( takie akurat znalazłem w pudełku ze szpargałami ) i nastąpiły testy zmęczeniowe ..... prąd 6 A i pakiet 25.1V .... działa ale konieczne okazało się dmuchanie małym wentylatorkiem w dławik .Ostatecznie wgrałem oryginalny firmware z Imax b6+ 80W ( 6A/80W znaleziony w sieci ... ) i przystąpiłem do jednorazowej kalibracji napięcia balansera ( STOP + INC ) i testów .Dławik przy zwiększonej o 30W mocy nie wymaga chłodzenia ( można zamknąć obudowę ) a w pakiet idzie 80W .Modyfikacja w.w nie wymaga wymiany rezystora pomiaru prądu pomiędzy -batt a masą ładowarki .Konieczna jest wymiana diod w przetwornicach step-up step-down na min 10A .Open Firmware Cheali -charger posiada opcje nowych ogniw Fe i LiPo jak i max napięcia ( ciekawe jak wysoko można pojechać z przetwornicą step-up ).Zdjęcia ładowarek i jak podpiąć programator do Atmegi32 są w katalogu /doc.
Ostatnio zmieniony przez Nostusek Sob 24 Sty, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Dobra robota, ale gdzie te wsady?
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Autor Open firmware umieścił gotowe wsady w katalogu /hex . W /src masz zródła które możesz ustawić pod swoje potrzeby ( prąd /moc/itp ).Dokładny opis jest na github .... wystarczy przeczytać :) . Orginalne ( stock firmware dla Imax B6 50W i 80W ) znalazłem po wpisaniu w google frazy " Imax B6 firmware ".
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Jak myslicie czy zmiana programu na 100- 150W bardzo znaczaco wplynie na ladowarke? Oczywiscie z poprawa chlodzenia.
 
 
smdrwf12300
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Kwi, 2014   

Jeśli chodzi o ładowarkę Imax b6/50W to bez modyfikacji/zmiany diody VD5/VD4 na mocniejsze ( tak jak pisałem min 10A ) to coś na pewno walnie .... chłodzenie nie załatwia wszystkiego.W przypadku modelu Imax b6 można ( moim zdaniem ) pojechać do max 100W zmieniając w.w diody i zapewniając chłodzenie dławikowi i rezystorowi "R46, R47" przez który płynie prąd pomiarowy .... problemem jest to iż jak przegniemy z prądem to przekroczymy zakres pomiarowy wejścia atmegi32 .... dlatego też uznałem że 80W to jest optimum dla tej ładowarki ( prawie nic nie trzeba zmieniać ) .... ale oczywiście możesz eksperymentować ... na rosyjskim forum ktoś wydusił 25A przy 25V ale wprowadził sporo zmian (wymienił tranzystory , dławik , diody dodał nowy "mega" radiator + rezystory )które moim zdaniem są nieopłacalne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group