ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imax B8 wykrywa mniej cel niż jest podłączone
Autor Wiadomość
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   Imax B8 wykrywa mniej cel niż jest podłączone

Ładuję pakiet 16s3p. Ten pakiet jest podzielony na dwa moduły 8s3p które w trakcie eksploatacji są połączone szeregowo, a w trakcie ładowania są rozłączone.
Dla każdego z tych modułów moja ładowarka Imax B8 wykrywa że jest połączonych 7 ogniw zamiast 8. Sprawdzałem multimetrem kabel sygnałowy balansera i pomiędzy każdym przewodem jest różnica 3.6 V. Próba uruchomienia ładowarki kończy się błędem "INPUT VOL ERR" co w instrukcji opisane jest jako "The voltage of input power drops below the limit". Błąd pojawia się po pewnym czasie od 3 do 20 minut. Prąd ładowania który nastawiłem to 1 Amper.

Jakieś pomysły?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Tak mają wszystkie ładowarki 8s (Accucell8 z HK, ImaxB8 z PL) z nowych dostaw. Błąd oprogramowania. Zmień na LiIon ładując do 4.1V/celę i żyj z tym bo perspektywy poprawy nie widać.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Przecież tak nie może być O.o jest w ogóle jakaś opcja zmiana oprogramowania w tych ładowarkach?
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

http://www.rcgroups.com/f...d.php?t=1951734 tutaj masz soft naszego rodaka. Nie wiem czy dobrze działa w B8 - musisz poczytać na forum ;-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

tas napisał/a:
Tak mają wszystkie ładowarki 8s (Accucell8 z HK, ImaxB8 z PL) z nowych dostaw. Błąd oprogramowania. Zmień na LiIon ładując do 4.1V/celę i żyj z tym bo perspektywy poprawy nie widać.


No dobrze, ale czy w ten sposób czegoś nie spalę nie, uszkodzę albo nie skrócę cyklu życia? Może bardziej opłaca się kupić inną ładowarkę? Jeżeli tak to jaką?
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

pawel napisał/a:
No dobrze, ale czy w ten sposób czegoś nie spalę nie, uszkodzę albo nie skrócę cyklu życia?
Ogniwom wyjdzie to na dobre, bo naładujesz je do ok 90-95% pojemności a niższe napięcie końcowe nieco zwiększa żywotność li-ionów.
_________________
Pozdrawiam
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

ElSor napisał/a:
pawel napisał/a:
No dobrze, ale czy w ten sposób czegoś nie spalę nie, uszkodzę albo nie skrócę cyklu życia?
Ogniwom wyjdzie to na dobre, bo naładujesz je do ok 90-95% pojemności a niższe napięcie końcowe nieco zwiększa żywotność li-ionów.

No dobrze, spróbuję. A gdybym chciał się zaopatrzyć w ładowarkę wolną od ww. błędu? Co polecacie? Generalnie zamierzałem dokupić kolejny zestaw Imax B8+ i zasilacz od xboxa, ale w takiej sytuacji być może zmienię decyzję..
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Sprawdzałem wszystko i wszystkie mają ten błąd przy 8s.

Nie sprawdzałem jeszcze Eco8 150W z HK
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Polecam ładowarke iCharger 1010, jest coprawda troche droższa ale nigdy jeszcze mnie nie zawiodła,
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

208B lepsza bo ma jak pamiętam 2x większy prąd ładowania
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

A jeszcze lepszy Turnigy Reaktor - kopia 1:1 iChargera 206B. Kosztuje mniej niż połowę ceny oryginału a tak samo dobry. Jedyny minus to 6S max.
Mam 2 Reaktory i fabrycznie balancer pokazywał z dokładnością do 5mV, po mojej kalibracji (w menu kalibracyjnym i miernikiem w ręku) jest 2-3mV.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

MixhaL napisał/a:
208B lepsza bo ma jak pamiętam 2x większy prąd ładowania

Z mojego punktu widzenia to niekoniecznie jest zaleta . :roll: No może raz na jakiś czas to jednak jest zaleta ale czy warto z tego powodu ją wybrać przy np 2x8s lub 2x10s to nie wiem biorąc pod uwagę że i tak większość z nas laduje swoje aku nie za dużymi prądami by przedlużyć im życie . Ja miałem już sporo ładowarek od 6-8s naprawdę sporo z 8szt , do tego jedną 400W 4x100W (4x6s) a skończyłem na 1010B+ i teraz jestem mega zadowolony ale każdemu według potrzeb jego i nie można jednoznacznie powiedzieć co jest gorsze a co lepsze dla jednego lub drugiego .
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

ElSor napisał/a:
A jeszcze lepszy Turnigy Reaktor - kopia 1:1 iChargera 206B. Kosztuje mniej niż połowę ceny oryginału a tak samo dobry. Jedyny minus to 6S max.
Mam 2 Reaktory i fabrycznie balancer pokazywał z dokładnością do 5mV, po mojej kalibracji (w menu kalibracyjnym i miernikiem w ręku) jest 2-3mV.

ElSor widziałeś może gdzieś kopię 1010B+ ? Chętnie bym taką zakupił (jeśli taka istnieje) . Lub jakąś inną dobrą sprawdzoną 10s .
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
ElSor widziałeś może gdzieś kopię 1010B+ ?
Nie widziałem, gdyby było coś dobrego 8-10S, to pewnie miałbym to zamiast Reaktora, bo mam 14S pakiet i 2x Reaktor na 6S nie załaduje mi tego w 1 cyklu :sad:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Ja mam ten sam problem z 16-20s . Muszę połówkowo ładować 1010B+ Dlatego szukam czegoś na tą 2 połówkę by ładować na raz .
Coś wiesz o Turnigy 10XC ? Podobno można ładować jedno aku 10s pomimo wyjścia 2x5s . Może warto ? Chociaż cena prawie ta sama co 1010B+ a w zasadzie nawet o 10$ więcej więc nie wiem czy warto choć o 100W mocniejsza . :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group