ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imax B8 wykrywa mniej cel niż jest podłączone
Autor Wiadomość
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

ElSor, \
Gdzie kupiłeś Reaktora? Zastanawiam się nad nią pod kątem mojego przyszłego ebajka z tym, że w HK nie ma jej w europejskim magazynie, a w Polsce znalazłem ją w jednym sklepie ale nie ma jej na składzie.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
MixhaL napisał/a:
208B lepsza bo ma jak pamiętam 2x większy prąd ładowania

Z mojego punktu widzenia to niekoniecznie jest zaleta . :roll: No może raz na jakiś czas to jednak jest zaleta ale czy warto z tego powodu ją wybrać przy np 2x8s lub 2x10s to nie wiem biorąc pod uwagę że i tak większość z nas laduje swoje aku nie za dużymi prądami by przedlużyć im życie . Ja miałem już sporo ładowarek od 6-8s naprawdę sporo z 8szt , do tego jedną 400W 4x100W (4x6s) a skończyłem na 1010B+ i teraz jestem mega zadowolony ale każdemu według potrzeb jego i nie można jednoznacznie powiedzieć co jest gorsze a co lepsze dla jednego lub drugiego .


Mam baterie 18s2p,Ładuje wszystko na raz równolegle max mocą, nic nie dzielę, idzie wtedy w aku 1/3c wiec raczej bardzo mały prąd, przydało by się z 50A wtedy by szlo trochę ponad 1c.
 
 
ElSor 
młodzik
latarkoholik



Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 61
Skąd: Ozimek
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Pykacz napisał/a:
Coś wiesz o Turnigy 10XC ? Podobno można ładować jedno aku 10s pomimo wyjścia 2x5s . Może warto ?
Jakiś dziwny wynalazek, jak dla mnie. Na szybko przewinąłem instrukcję i parametry kuszą, bo można 2 akusy ładować jednocześnie i jest duża dokładność (wg producenta) ale nie wiem ... wolał bym sprawdzonego iChargera.
Mechano napisał/a:
Gdzie kupiłeś Reaktora?
W HK i deltashopie (w kraju). Oba identyczne, tylko ten krajowy ma nalepkę gwarancyjną na łączeniu obudowy z deklem. Ten z HK został oclony ale finalnie i tak wyszedł taniej. Obie szt były prawie idealnie skalibrowane fabrycznie (ja tylko dopieściłem wskazania).
_________________
Pozdrawiam
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Też mam obecnie reraktora. KUpiłem jakiś czas temu z hobby. Potwierdzam, że świetna ładowarka. Choć nieco małe prądy balansowania. Ale duża moc i dość cicho. Bardzo dobra sprawność. Na tym samym źródle prądowym ładowarka podaje prąd jakieś 15-17 procent większy niiż poprzednie ładowarka którą miałem. Tu pytanie od razu. Można ją zasilać 24V. A jaką ma tolerancję na napięcie w górę? 26V da radę?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 24 Cze, 2014   

Z czego zasilacie te ładowarki?
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

Obecnie z jednego xboxa. (czyli nie całą mocą) Niemniej jednak mam drugi i tak się zastanawiam nad spięciem ich szeregowo? Tylko że jestem lewy elektrycznie i już zapomniałem co tam przeczytałem o tym i czy to będzie możliwe. Musiałbym znów znaleźć nieco czasu i do tego zasiąść.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

Witam,

Jeśli chodzi o błąd "INPUT VOL ERR" to miałem podobny błąd pojawiający się po paru minutach od rozpoczęcia ładowania pakietu 8s. Otóż trzeba zmienić w ustawieniach ładowarki próg napięcia wejściowego z przykładowo 12V na 11V (chodzi o spadek napięcia). Ja używam do zasilania ładowarek zasilaczy z Xboxa 203W i przy jednym zasilaczu nie trzeba było przestawiać, a przy innym tak.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

spj napisał/a:
Witam,

Jeśli chodzi o błąd "INPUT VOL ERR" to miałem podobny błąd pojawiający się po paru minutach od rozpoczęcia ładowania pakietu 8s. Otóż trzeba zmienić w ustawieniach ładowarki próg napięcia wejściowego z przykładowo 12V na 11V (chodzi o spadek napięcia). Ja używam do zasilania ładowarek zasilaczy z Xboxa 203W i przy jednym zasilaczu nie trzeba było przestawiać, a przy innym tak.


Ja mam xboxa 175 W. Co prawda sama ładowarka ma 150, więc uznałem że powinno wystarczyć. Nie mniej jednak muszę pokombinować z tym ustawieniem. Inna rzecz że błąd nie występuję kiedy ładuję tak jak sugerował tas czyli ustawiam że moje LiPo to są Lilo (dla Lipo ładowarka wykrywa 7 ogniw zamiast 8 na skutek błędu oprogramowania).
Pytanie czy ładowanie 8s LiPo jako 7s Lipo jest wogóle bezpieczne dla ogniw?
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

pawel napisał/a:
Inna rzecz że błąd nie występuję kiedy ładuję tak jak sugerował tas czyli ustawiam że moje LiPo to są Lilo


Może tak być, ja bym jeszcze pokombinował z ustawieniem progu nap. wej. i zobaczyć czy na programie dla lipo coś się poprawi, druga sprawa że lepiej dla akumulatorów jest ładować je do 4.10V na cele. Miałem też podobny problem przy ładowaniu, że wykrywał mi 7 cel, ale problemem było niższe napięcie jednej z cel, normalnie włączałem ładowanie, po jakiś paru minutach wyłączałem i po problemie, ładowarka widziała już 8 cel.
Jednak jeśli u Ciebie występuje problem z oprogramowaniem to już inna sprawa.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
kondzio927 
prezes
WWW.KONDZIO-BIKE.PL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 554
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Wysłany: Śro 25 Cze, 2014   

a jak by tak zaniżyć lekko napięcie w opcji kalibracji ładowarki ?
ładowała by programem LILO do wyższego napięcia !?
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Udało mi się zapanować nad sytuacją. Otóż naładowałem do końca w trybie LiLo a poźniej normalnie wykrywał już 8s LiPo.
 
 
radwan 
młodzik


Wiek: 43
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 72
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Mam tą samą zagwozdkę. ładowarka widzi 7s dopóki napięcia na celalich nie przekrocza 3,4-3,5 V . Zarówno w programie Lipo jak i Lilo.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Kontaktowałem się z polskim dystrybutorem Imaxa (RC coś tam) i oni po testach nie widzą żadnych problemów, mimo, że mam 3 ładowaczki od nich i wszystkie wywalają byki (tak samo jak 3 Accucelle8 z HK)
Zastanawiające jest to, że taki sam błąd występuje w ładowarkach Turnigy. Ciekawe kto od kogo kradnie soft :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
pawel 
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 16
Skąd: m.st. Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

tas napisał/a:
Kontaktowałem się z polskim dystrybutorem Imaxa (RC coś tam) i oni po testach nie widzą żadnych problemów, mimo, że mam 3 ładowaczki od nich i wszystkie wywalają byki (tak samo jak 3 Accucelle8 z HK)
Zastanawiające jest to, że taki sam błąd występuje w ładowarkach Turnigy. Ciekawe kto od kogo kradnie soft :)


IMO, jest też taka opcja że soft robi firma trzecia. W każdym bądź razie w instrukcji do imaxa B8 napisane jest że błąd może się pojawić gdy jedna z cel ma zbyt niskie napięcie. Nie oznacza to jeszcze że ogniwo zostało uszkodzone poprzez rozładowanie poniżej napięcia minimalnego, a jedynie że ładowarka nie jest w stanie wychwycić prawidłowej liczby ogniw.

Wówczas pomaga naładowanie ich jako baterie LiIo do pełna a później ładowanie poprawkowe już we właściwym trybie. W każdym bądź razie pozbyłem się problemu.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Jest jeszcze inny aspekt tego 'problemu' : pojawia sie On wtedy gdy caly pakiet jest nadmiernie wyladowany lub jedno lub więcej segmentów odstaje w dół z napięciem. To ze eksloatujemy akumulatory do granicy określonej przez producenta lub wskazania miernika poboru mocy to nie oznacza ze takie ' jezdzenie na oparach ' jest poprawne. Eliminujmy przyczynę a nie skutek..tym bardziej ze cyfrowa ladowarka malej mocy tez pracuje na max swoich możliwości fizycznych. Oprogramowanie to nie jest 100 % problemu.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group