ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Gąsienice?
Autor Wiadomość
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   Gąsienice?

To może nie zabardzo o jednośladach, raczej o trójkołowcach:) Więc gdyby w trójkołowcu zastosować zamiast 2 (tylnich) kół, 2 gąsienice.(chyba naoglądałem się za dużo złomowisk, starć metalowych potworów, magazynów majsterkowiczy i tego wszystkigo co leci na "Discovery") Czy to zmieniłoby szybkość, przyczepność, skrętność, albo coś jeszcze? Zastanawiam się czy w trójkołowcu, którego teraz buduje nie zastosować gąsienic zamiast kół. Byłbym wdzięczny gdybyście pomogli i rozważyli ze mną wszystkie plusy i minusy obu rozwiązań (ja mam tylko kilkanaście lat i nie mam tak dużego doświadczenia jak wy).
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

gasiennice też myślałem o tym trzeba by mieć jakiś gumowe(tylko nie kradnijcie nic z muzeum od czołgów :D ) i to w zime by było dobre ale to tylko jest ideą dla trójkołowców i chulajnóg bo do roweru to nie za bardzo
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

no ja myslalem o takim elektrycznym pojezdzie gąsienicowym kiedys szeroki na ok 1 m dlugi max 2 m, na działke z małą wywrotką i spychaczem. I wlasnie duzo myslalem o tym skad wziaść gąsienice te na kapuscie co żarły ją nie nadawalysie ale potem zobaczylem ze sa takie minikoparki na gumoych gąsienicach mozna kupic takieu zywane gasienice nawwet jakies inne czesci z takich koparek np kola do gąsienic. A jak sie nie dostanie to niestety ale trzeba robic takowe samemu np z zawiasów polaczyc szeregowo zawiasy z zębami do kół, można tez kombinowac z wycieciem gąsienic z opon od traktora ;)
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

Znalazłem nawet strone gdzie można gąsienice kupić o tu: http://www.maszynybudowlane.pl/czesci.php -tylko ceny nie podają ciekawe ile?
Albo tu na allegro: http://www.allegro.pl/ite...inikoparki.html
-tylko ciekawe czy 1600 zł za sztukę czy za dwie?
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

Dawid R napisał/a:
(...) A jak sie nie dostanie to niestety ale trzeba robic takowe samemu np z zawiasów polaczyc szeregowo zawiasy z zębami do kół, (...)

Jakoś sobie tego nie wyobrażam mógłbyś to narysować? A poza tym chyba duże by te zawiasy musiałyby być?
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

a może nie wiecie skad załatwić takie gąsiennice co sa w skuterze spalinowym ze strony e-scooter?????
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

Chodzi ci o to:
Tak mi też się to bardzo spodobało. Wiesz najlepiej kup ten skuter i wymontuj gącienice i włala:) a tak serio to nie wiem może napisz do nich i ładnie poproś że chciałbyś kupić samą gąsienice, albo chodziasz spytaj o parametry?
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

no właśnie o to mi chodziło a jakby tak zrobic koło które ma bieżnik rowny i każda część bieżnika dotyka podłoża a bieżnik taki jak ma tylnia opona od ciągnika tylko że bieżnik większy tak ze 7-10cm
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2006   

a co tu jest do wyobrazania ? :) kupujesz ze 100 zawiasów od drzwi od stodoły na kombajn i laczysz je w szereg i masz gąsienice. Mozna tez kupic łańcuchy od kombajnu lub innej duzej maszyny i zrobic cos takiego http://www.maszynybudowlane.pl/img/foto1.jpg, niestety napęd gąsienicowy jest dosc pracochłonny :)
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   

dawid ja mam u siebie z 50m łańcuchów szerokości 2,5cm z gumami które były w podajniku to by sie nadawało tylko guny powymieniać na miękie bo te sa twarde zębatki kasztują po chyba 20zł sztuka ale to jest zębatka która conajmniej 80kw wytrzyma
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2006   

Jeżeli ktoś już kiedyś sam zrobił gąsienice to może pochwali się nimi? Mógłby też opisać jak to zrobił, wytłumaczyć i może jakiś rysuneczek?
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2006   

dawid a może to nie jest zły pomysł z tymi oponamy od ciągnika bo mozna tanio kupic opony rolnicze i przerobić wycinając boczną gume i dorabiają kliny w oponie a takie najtańsze nówki są już po 500zł szajs z Białorusi ale są a używane to za friko oddadza ludzie tylko jeszcze jaka twarda i elastyczna jest ta guma???
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

Dawid M fajny pomysł ale jak chcesz kliny dorobić? No i trezba znaleźć opony odpowiednio na wymiar, ale to chyba i tak najtańszy i najłatwiejszy sposób zrobienia gąsienic 8)
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Kwi, 2006   

można kupić bardzo duży pasek klinowy który włożymy do środka opony(dwa paski klinowe na jedną opone) i jakos je tam przymocować
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2006   

Często oglądam program "Scrapcheap challange" złomowisko i tam 2 drużyny budują różne maszyny ze złomu. Kiedyś jedna drużyna zbudowała maszynę z gąsienicami, gąsienicę zrobili z długiego, gumowego pasa produkcyjnego wycieli takie kątowniki na szerokość tych pasów i potem przykręcili te kątowniki do gąsienic srubami. Kliny zrobili poprostu spawując do tych kątowników zwykłe, proste kawałki metalu. To niebyłoby chyba aż takie tudne do wykonania? Co o tym sądzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group