ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz rowerów el. na dachu auta
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Swoje dwa rowery bodajże dwa lata temu wiozłem nad Bałtyk na dachu. Wracając zahaczyłem o Rzeszów. Zrobiłem ponad 2k w sumie. Rower pierwszy to typowa przednionapędówka damka. Drugi to hardtail dd. W obu przypadkach baterie wsadziłem do samochodu. Problemem jest wsadzenie roweru o takiej wadze samemu na dach. Dałem radę ale jeszcze 10 kilo (czyli np z baterią) i nie dałbym rady.

KWESTIA UCHWYTU.
Moje bagażniki na rower pamiętają czasy Skody Faworit a więc późne lata 80 wczesne 90. Stąd ich uchwyty były projektowane na wąskie stalowe rurki ówczesnych rowerów.
Poradziłem sobie dodając grube płaskowniki 5mm oraz solidne śruby 5mm jako powiększone obejmy. Całość zdała egzamin świetnie.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

PiotrW napisał/a:
.... Taki montowany na hak to najlepsze rozwiazanie ale tez swoje kosztuje.

Ma też najczęściej wadę w postaci zasłaniania tablicy rejestracyjnej a tym samym grozi interwencją policjanta (mandatem). :lol:
 
 
Aleksander_2 
młodzik


Wiek: 58
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Polecam to rozwiązanie jest finansowo- chłonne. Naprawdę po paru sezonach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Jest jednak bardzo duża wada bagażniki montowane na hak bardzo często znikają bezpowrotnie zostawiając starego właściciela wielkiej rozterce jak zapakować 2-3 rowery  i wrócić do domu
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

tkoko napisał/a:
PiotrW napisał/a:
.... Taki montowany na hak to najlepsze rozwiazanie ale tez swoje kosztuje.

Ma też najczęściej wadę w postaci zasłaniania tablicy rejestracyjnej a tym samym grozi interwencją policjanta (mandatem). :lol:

Przepisy się zmieniły i od jakiegoś czasu można wyrobić sobie trzecią tablice rejestracyjną, którą montujesz na bagażniku montowanym na hak ;)
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

No wlasnie nie pomyslalem, ze Polska to kraj, w ktorym fajne gadzety potrafia zmieniac wlasciciela. Wiec dochodzi kolejny problem, ew. zabezpieczenia takiego bagaznika. (mozna poTIGowac z karosieria heheh) Jak sie jedzie do domku wynajetego to nie problem, mozna zdemontowac, gorzej jak robisz sobie trip i zatrzymujesz sie gdzie popadnie. Jak wiadomo taki bagaznij nie jest tani, wiec jest lakomym kaskiem dla zlodzieja.
 
 
jszk 
stażysta
jszk


Pomógł: 4 razy
Wiek: 53
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 128
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Jakby to kogoś jeszcze interesowało to byłem na długi weekend w trójmieście z rowerami na typowym bagażniku dachowym. 1 elektryk + 2 zwykłe + 3 dziecięcy w bagazniku w środku. Pomimo, że na szynie napisane było max 15kg to mój 20 kilko kilogramowy elektryk podrózował z vmax do 120 km/h i nic sie nie wydarzyło.
Miałem nawet jedno awaryjne hamowanie po drodze, nic sie nie urwało.
Da się ztym jeździć, tylko trzeba sobie murek znaleźć co by go na dach wrzucić :mrgreen:
_________________
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4852
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Ja przed wyjazem na zlot 1 dzien wczesniej kupilem na szybko bagaznik na klape Menabo Logic 3, powystawowy wiec za niecale 300zl.

Pomijajac aspekt lakieru (moze sie na zapieciach lekko porysowac) - mnie akurat to nie martwi. Bagaznik nawet niezle sie sprawil

2 rowerki elektryczne na pace, moj ok 35kg i zonki pewnie ok 15-18kg

Niby obciazalnosc max 45kg ale co tam, nic sie nie urwalo, jedynie na nierownosciach delikatnie trzeba jechac z takim obciazeniem.

Jechalismy na zlot do 100kmh czasem 130kmh jak wyprzedzalismy ciezarowki. Troche gwizdze wiatr, ale ogolnie spoko.

Da sie zalozyc rower nawet ciezki na rynienki bagaznika, troche trzeba pocudowac z mocowaniami dla fulli ale daje rade.


W powrotna strone po dotarciu do domu pojemnik na baterie byl tylko oblepiony komarami i muszkami :)

Gdybym mial hak i 1500zl na takiego thule to pewnie w ogole bym sie nie zastanawial, ale jako ten sprawil sie calkiem spoko. Po zdjeciu nie zuwazylem dodatkowych rys na lakierze.

Niby producent twierdzi, ze ma TUV i inne certy, jednak na dolach lepiej leciutko z tym jechac z ebike'ami.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Bbartass1 
początkujący
E bike


Wiek: 46
Dołączył: 04 Cze 2016
Posty: 28
Skąd: Gorzow wlkp
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   

Witam ja kupilem bagażnik na hak za 250zl na olx uzywka
Muntuje sie sie rower za pedaly i opony opaskami ...zdarzalo mi sie robic dluzsze trasy w ten sposob i to z duuuuża predkoscia .i nie ma zadnego problemu.
Waga mego e bike 30kg
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   

bagaznik na hak to inna bajka. Tam to bys i 50kg bestie zapakowal
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group