ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy rowerowe
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

@tas
Czy czytałeś co wcześniej napisałem? wydaje mi się, że nie albo tylko "zerknąłeś".Może też nie umiesz czytać ze zrozumieniem? a to poważna wada,naprawdę. Nie piszę, że U-Lock ma "zniechecać",w ogóle nie piszę o jego skuteczności czy też nie ale o ALARMOWANIU-POWIADAMIANIU dźwiękiem o zaistniałej kradzieży i prostym oraz tanim sposobie jak to skutecznie zrobić nawet w przypadku gdy rower do słupa,drzewa czy tp. przywiążesz sznurkiem.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Tas Ci odpisal ze widoczne zabezpieczenie zniechęca a ukryte NIE mimo ze skteczne bo np. Dzwiekiem alarmuje.
On i wielu innych stawia na odstraszanie a alarm jest skuteczny jako dodatkowe zabezpieczenie jesli juz dojdzie do próby kradzieży.
Czyli skuteczniej jest, nie prowokować.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Oj, umiem czytać ze zrozumieniem, ale patrzę na sprawę w sposób praktyczny.
WojtekErnest, Dokładnie :)
Ukryty kabelek w lince jest bardzo fajny, ale on nie zabezpiecza przed PRÓBĄ kradzieży. A w związku z czym ma wątpliwą wartość jako zabezpieczenie.
Ja rozumiem, że jakieś ukryte zabezpieczenia, GPSy, śledzenie, wyjce pobudzają wyobraźnię, ale 99% ludzi ma jednak klasyczne rozwiązania.
Kiedy już zostanie podjęta próba kradzieży, należy przyjąć, że automatycznie rośnie szansa na kradzież. Jeśli próba nie będzie podjęta - szansa na kradzież równa się ZERO.

Wydaje mi się, że Ulock Kryptonite, piękny, pomarańczowy, żółty, jaskrawy i widoczny z daleka ma identyczną skuteczność jak owy ulock + jakiś wymyślny dodatkowy sposób. Oba rowery nie będą nawet ruszone :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

A może wystarczy widoczna naklejka, że rower ma alarm?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Dodatkowo sądzęeże nasze 'samodzialy' elektryczneasą mniej narażone na kradzież bo wlasnie w naturalny sposob mozna podejrzewac ze mają blokady jazdy, wymysle alarmy , ukryte bajery i latwosc identyfikacji egz w razie wykrycia.. Co innego firmowe elektryki, te sa znacznie atrakcyjniejsze rynkowo i wizualnie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Ja tam mam 2 takie nalepki :)

_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Dobre :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Myślałem raczej o czymś takim ;)

 
 
tomek701 
prezes


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 545
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Najlepsze zabezpieczenie to nietypowy rower chyba mój to jakiś wariat by tylko ukradł każdy zwróci uwagę jedyny taki egzemplarz na świecie. :) Nigdzie nawet go nie zapinam . A ta naklejka fajna zaraz sobie kupie w sklepie z BHP i jeszcze taka wysokie napięcie grozi porażeniem :)
_________________
https://photos.app.goo.gl/pK7oCAa4oXAxfxds8
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Jak już pisałem wcześniej nie kwestionuję ani jakości ani możliwości "odstraszenia" potencjalnego złodzieja a jedynie sygnalizuję podstawową wadę jaką jest "cisza" panująca w momencie kradzieży (chociaż sądzę, ze jakieś "zabezpieczenia" firmowe to posiadają).U-Lock prócz tego, ze skutecznie może "odstraszyć" ma co najmniej dwie i to dość poważne wady.Jedną jest jego ciężar i trudność przewożenia a drugą to, że nie w każdym miejscu można nim rower "zabezpieczyć" jak np.gruby słup oświetleniowy,drzewo itp. szczególnie gdy chcemy zabezpieczyć koło z wbudowanym silnikiem. Unieruchomić rower można przecież bardzo prosto zakładając na łańcuch napędowy jakąś lepszą kłódkę i takim się nie odjedzie a najwyżej załaduje do busa bo nie wiem czy nożycami "solidną" kłódkę da się przeciąć,myślę, ze nie szczególnie gdy jest dobrana w taki sposób by nożyce nie sięgały jarzma kłódki.Natomiast przecięcie nawet zwykłej linki i uruchomienie alarmu to już nie jest "ciche" i nie zwracające uwagi a przenoszenie takiego "wyjącego" roweru musi zwrócić uwagę nawet w nocy.To tylko chciałem zasygnalizować jako ew. możliwość zabezpieczenia bo zwykła syrenka z własnym zasilaniem kosztuje na portalu aukcyjnym razem z przesyłką około 30zł.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

tas napisał/a:
Ja tam mam 2 takie nalepki :)

Obrazek


Ja od jakiegoś czasu mam też dwie podobne ooooo. Po jednej z każdej strony . :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

No, też to zauważyłem, te naklejki dają +7 do respektu dla maszyny :>
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

A później zastajemy to:



:D
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 17 Wrz, 2014   

Łańcuchy są dużo lepsze w użytkowaniu nić u-locki, ale dla niektórych mają dwie wady - waga (dla mnie waga roweru nigdy nie miała znaczenia); cena (to już zależy jaki kto ma portfel), ale raz wydać ~300 zł na dobry łańcuch lepiej niż na e-bike'a 5000 zł
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Najlepszym zabezpieczeniem jest nie spuszczanie roweru z oczu. Jeżdżenie po galeriach handlowych odpada :mrgreen: .
Kiedyś kupiłem używany dwa miesiące łańcuch za połowę ceny, bo dla kogoś był zbyt ciężki :mrgreen: . A jeśli ktoś uważa, że czegoś nie da się przeciąć nożycami, to radzę gorliwie się modlić :mrgreen: . Jak nie nożycami, to szlifierką. A jeśli złodziej ubierze się w strój roboczy (najlepiej na szelkach :lol: ), to nikt nawet nie zwróci na niego uwagi, gdy będzie kradł.
Teraz coś dla wielbicieli wysokich napięć: nic wam nie da nawet 1 MV, jeśli natężenie przepływającego prądu nie będzie odpowiednio wysokie. Przykładowo jeszcze w miarę bezpieczne jest natężenie prądu wynoszące 30 mA, oczywiście zależy to od czasu przepływu prądu elektr. przez organizm, a także od drogi przepływu. 30 mA to taki standardowy prąd na jaki ustawione jest większość wyłączników różnicowo-prądowych w budynkach mieszkalnych. (Oczywiście prąd o wartości 30 mA może nawet zabić). A jeśli prąd przekroczy próg odczuwania (dla każdego inny) i jak złodziej zrobi własną głową dziurę w drodze, to wy odpowiecie za jego szkody, a was sąd będzie miał w d**ie. Takie wspaniałe polskie prawo. Mniej problemów, gdy ukradną... Sorry, też problem, bo polska policja robi problemy przy przyjmowaniu zgłoszeń kradzieży. Robią z kradzieży zaginięcie, a ze zgłaszającego - wariata...
A te naklejeczki wyglądają jak wiejski tuning. Sorry, nie mogłem zostawić tego bez komentarza. Naklejka o niebezpieczeństwie powinna znajdować się na odpowiednim miejscu - tam, gdzie niebezpieczeństwo występuje. Usprawiedliwieni, którzy stosują przewody gołe :lol: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group