ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy rowerowe
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Im bardziej oryginalny rower tym mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży. Czy znacie kogokolwiek komu by zginął samodzial elektryczny ? Tym bardziej nie widzę problemu galerii handlowych..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
Im bardziej oryginalny rower tym mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży. Czy znacie kogokolwiek komu by zginął samodzial elektryczny ? Tym bardziej nie widzę problemu galerii handlowych..

W moim rowerze sporo elementów można "odczepić" jednym ruchem ręki - przednie koło na zacisk, siodełko na zacisk, błotniki na zacisk. Wymienione części kosztują ok. 500-600 zł. Są to typowe podzespoły nie mające nic wspólnego z elektryką. Dochodzą jeszcze lampki, a kierownicę z mostkiem, klamkami i manetkami wcale niewiele trudniej odkręcić.
Wielbicielem galerii nie jestem, a dzięki rowerowemu trybowi przemieszczania się wolę dać zarobić mniejszym sklepikom - przynajmniej polskim.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Jasne ze nasze podzespoły tez mogą zginąć ale jednak chyba szybciej zginął pod malym sklepem niz w galeriach gdzie jednak są kamery, ochrona, parking po ktorym zlodziej musi sie przemieścić. W czesci Galerii sa parkingi rowerowe wewnatrz, pod dachem, ogrodzone. Raczej tam nic juz nie ginie.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Można oglądnąć na YT filmiki z monitoringu, kiedy to został uchwycony moment kradzieży.
90% przypadków to złodziej siada na rower nie zabezpieczony i jedzie albo robi jeden ruch sekatorem, przecina linkę i w drogę. Ot cała kradzież. Akcja trwa 3sek.
Przecież nikt się nie bawi w szlifierkę, nożyce, łomy żeby zdjąć łańcuch czy ulocka.

Kierownicę czy siodełko czy lampkę to żule kradną na wino chcą to po 5zł upłynnić :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

WojtekErnest napisał/a:
Jasne ze nasze podzespoły tez mogą zginąć ale jednak chyba szybciej zginął pod malym sklepem niz w galeriach gdzie jednak są kamery, ochrona, parking po ktorym zlodziej musi sie przemieścić. W czesci Galerii sa parkingi rowerowe wewnatrz, pod dachem, ogrodzone. Raczej tam nic juz nie ginie.

Pod małym sklepem zapinam łańcuchem i rzucam okiem na rower. Nie ma możliwości, aby ktoś coś sobie przywłaszczył. Prawie na każdej ulicy są zamontowane kamery, ale co to daje, skoro można założyć na głowę kaptur? Za mała szkodliwość społeczna, aby policji chciało się wyjść z biura i poszukać.

tas napisał/a:
Przecież nikt się nie bawi w szlifierkę, nożyce, łomy żeby zdjąć łańcuch czy ulocka.

Tak samo, jak nikt nie odkręca kół od samochodu, bo to za długo trwa. Koła same się odkręcają, a złodziej tylko znajduje. To samo tyczy się katalizatorów - ciekawe, jak to się dzieje, że ludziom brakuje w samochodach sporego i cennego kawałka wydechu? No przecież nikt nie bawi się w szlifierki. Prawda jest taka, że im sprzęt droższy, tym więcej zaryzykuje złodziej.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

No ale skoro w zeszłym roku skradziono 70.000 samochodów, a koła odkręcono w 600 przypadkach, to o czym my tu mówimy :)
Bądźmy rozsądni, powinieneś się obawiać typowego zachowania i przed nim się bronić, a nie jakiegoś tam wyjątku który sobie wymyślamy.

Ja się w ogóle nie obawiam kradzieży kół z roweru, ułamania lusterka, wzięcia siodełka, wyszarpania Pikacza i innych tego typu głupot. Wisi mi to, bo wiem, że prawdopodobnie przez całe życie mnie to nie spotka. Ja się obawiam pozostałych 99% przypadku, kiedy to rower po prostu znika spod Żabki czy spod innego sklepu zostawiony "na chwilę".
Ufam, że na taką okoliczność ulock jest jako podstawa wystarczająca. Nie można też przeginać pały i popaść w manię prześladowczą.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas napisał/a:
No ale skoro w zeszłym roku skradziono 70.000 samochodów, a koła odkręcono w 600 przypadkach, to o czym my tu mówimy :)

Pójdźmy dalej tym tropem - można przyjąć, że 70 tys. samochodów w ponad 30 mln kraju to jest jak kropla w morzu. No sorry, jeśli nie dotyczy Ciebie, to przecież można na to machnąć ręką.
tas napisał/a:
Ja się w ogóle nie obawiam kradzieży kół z roweru, ułamania lusterka, wzięcia siodełka, wyszarpania Pikacza i innych tego typu głupot. Wisi mi to, bo wiem, że prawdopodobnie przez całe życie mnie to nie spotka.

Nie wiem, jak często bywasz w większym mieście, ale zapewniam, że w Krakowie wiele razy naoglądałem się przypiętych do słupów ram tandetnymi "szyframi". Takie zapięcie można przeciąć w momencie, ale jednak ktoś wolał spędzić więcej czasu i odkręcił tylko koła. A rower był zwyczajnym przemieszczaczem miastowym, zero rewelacji. Koła warte pewnie po 20 zł. No i ktoś ukradł.
Gdybyś doświadczył rozwalenia lusterka (w samochodzie, do 50 zł nowe, czyli tanio) i ucieczki sprawcy z tak błahego powodu albo zarysowania lakieru, to może myślałbyś inaczej. Ludzie z czystej złośliwości rozwalają lusterko, włączają lampkę (jeśli nie da się jej "odczepić", bo jest przykręcona) albo przewracają rower.
Dla złodzieja nie ma lepszej okazji, jak drobna kradzież (bo nikt go ścigał nie będzie). Przyjedź sobie w niedzielę na plac pod Halę Targową, to zobaczysz, co ludzie przynoszą na sprzedaż. Chłopaczki przynoszą np. koła, dostają od większego sprzedawcy po 15-20 zł i są szczęśliwi. Nie mówię, że wszystko pochodzi z kradzieży, ale ciągle i ciągle ktoś znosi koła...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Po tych słowach nie wyobrażam sobie wyjazdu na Kraków bez zamków na siodełka, łańcuchów na koła, obejm na uchwyt od latarki, zdejmowania lusterek, 2 ulocków i łańcucha do przypięcia do barierki :P

Jak już wspominałem, nadgorliwość jest równie zła jak zaniechanie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas napisał/a:
Po tych słowach nie wyobrażam sobie wyjazdu na Kraków bez zamków na siodełka, łańcuchów na koła, obejm na uchwyt od latarki, zdejmowania lusterek, 2 ulocków i łańcucha do przypięcia do barierki :P

Jak już wspominałem, nadgorliwość jest równie zła jak zaniechanie.

Eee, lampki do plecaka, a siodełko ze sztycą i błotnikiem do ręki. Dwa zapięcia jak najbardziej wskazane dla galerian :mrgreen: .

Tak na marginesie dodam, że moja dziewczyna jeździ na ok. 20-letnim rowerze i ktoś rozwalił jej przednią lampę - taką starą, montowaną na stałe nad błotnikiem. A pod pewnym biurowcem, gdzie był stojak na rowery i monitoring i ochroniarz miał cały czas podgląd na stojące rowery, skradziono rower. Pan ochroniarz niczego nie widział, a złodziej był w kapturze. No powiedzcie, że kamera przed czymś was ochroni... Kamera ma was kontrolować i nic więcej.

Poza tym kradną nawet "miastowe" (te z niby miejskich wypożyczalni) rowery miejskie. Są to bardzo charakterystyczne sprzęty, ale i tak są kradzione. Dlatego postulat i mniejszym ryzyku kradzieży rowerów własnoręcznie przerabianych uważam za nietrafiony. Wystarczy wywalić skrzynię z akumulatorami i albo sprzedać na części albo w całości - charakterystyczna zabudowa usunięta.
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

A co sądzić o blokadzie mocowanej do ramy i chwytającej okrągłym jarzmem za obręcz koła?
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

"Podkową" zapinałbym jedno koło, a drugie koło wraz z ramą zapinałbym łańcuchem lub innym zapięciem. Oczywiście przypinałbym do czegoś więcej niż do samego powietrza.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas napisał/a:
bez zamków na siodełka, łańcuchów na koła, obejm na uchwyt od latarki, zdejmowania lusterek, 2 ulocków i łańcucha do przypięcia do barierki..

Obecnie cena e-bicka zbliża się do ceny używanego samochodu a niekiedy jest nawet wyższa przy czym kradzież takiego rowerka jest nieporównywalnie łatwiejsza i przede wszystkim odbywa się w "ciszy" nawet wśród tłumu.Elementy które wymieniłeś można przecież "zabezpieczyć" zwykłym kabelkiem o średnicy ok.0.5 mm w izolacji o dowolnej (praktycznie) długości,przewlekając przez siodełko (ramę siodełka), otworek w lampce czy lusterku i innych,wartościowych elementach w tym również obu kołach.Kabelek będzie "obwodem" przez który płynie minimalny prąd ze źródła alarmu (zamocowanego np.pod siodełkiem) z własnym zasilaniem.Przecięcie czy nawet "zerwanie" kabelka uruchomi alarm o natężeniu ponad 100 decybeli a bez kluczyka czy fizycznego "rozwalenia" alarmu nie da się go wyłączyć.To jest tylko pomysł lub propozycja (jak kto woli), ale nawet kaptur na głowie złodzieja nie spowoduje, że nie zwróci na siebie uwagi a wyjący parę minut alarm "przywoła" właściciela.
JerzyZ napisał/a:
A co sądzić o blokadzie mocowanej do ramy i chwytającej okrągłym jarzmem za obręcz koła?

Nie wiem ile kosztuje taka podkowa ale takie samo a może i lepsze działanie zapewni zwykła kłódka zapięta na łańcuchu rowerowym i pomalowana na jakiś oczojebisty kolor
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

tas napisał/a:
No ale skoro w zeszłym roku skradziono 70.000 samochodów, .......

70 tys W Polsce ? Nie do wiary.... 10-15 lat temu tak bylo ale obecnie ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

No dobra dobra, nie 70, a 15k czy 20k :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

W 2013 r. skradziono 15593 samochody przy czym wykrywalność kradzieży przez policję oszałamiająco wzrosła i wyniosła za 2013 r. 23%.
Ogólna wartość strat skradzionych samochodów – wg deklaracji pokrzywdzonych - wyniosła od stycznia do września 2012 r. 376 093 497 zł. Za niecały rok skradziono, tylko samochodów, za 376 mln zł. Nie mówcie, że to mała kwota. Na mieszkańca wychodzi po ok. 10 mln zł na rok. Ma ktoś z was takie pieniądze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group