ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarmy rowerowe
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   Alarmy rowerowe

Jak w temacie. Dużo ostatnio jeżdżę. W tym również po mieście. We wrześniu będzie prawdopodobnie jeszcze więcej sprawunków. Wiąże się to z krótkotrwałymi pozostawieniami roweru a to pod sklepem, a to itd... Generalnie często jest to ledwie kilka chwil, parę minut. Ponieważ zwykle go przypinam (tu przydałby się osobny topic o zapięciach) to ryzyko zniknięcia głównej konstrukcji jest ograniczone. Pozostaje jednak problem elementów małych, oraz łatwo demontowalnych. O ile licznik np można jeszcze zdejmować, a tylne światło mam przykręcone na stałe (bo tylko w rowerze jest użyteczne) to mam tu na myśli takie elementy jak światełka przednie i zasilanie, różne mierniki V i A (pikacz cyclean... itp) gpsy, lusterka ( o dziwo ułamywanie) no i to wszystko co mamy w sakwach. Ale także np baterie (jeszcze często brak wiedzy UNICH ratuje sprawę) i inne. Tu powracam do głównego tematu. Jakie macie patenty lub polecacie gotowe rozwiązania w kwestii alarmów rowerowych czyli tego co miga i piszczy a w wersji XXI wysyła bezpośredni podgląd na twarz złodzieja na twój telefon:) , zawiadamia firmę ochroniarską itp. Tu jestem zielony. Nie szukałem w necie itd. Wiem (bo sam miałem pozdr. Zeltom), że niektóre sterowniki mają moduł alarmu. TO fajnie ale szukam również osobnych rozwiązań w tym również z autonomicznym zasilaniem. Puki co sterownika raczej nie zmienię z wielu powodów. Oczywiście linki do sterowników ze zintegrowanym alarmem jak najbardziej ale też i może przede wszystkim urządzenia autonomiczne.
Pozdrawiam:)
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

Ja czasem z politowaniem patrzę na speców co pomykają bajkiem za 5k, a nie mają najprostszego u-locka. No ale ich sprawa, mnie to po prostu dziwi...

Można zabezpieczenia podzielić na 2 typy:
- Pasywne: Jaskrawy kolorowy Ulock jakiejś UZNANEJ firmy i widoczny z daleka - bardzo dobrze chroni poprzez zniechęcanie.
- Aktywne: Kurna 15kV z induktora w chwytach. 5sek opóźnienia (podczas którego piszczy żeby się nie poczęstować własnym prezentem) i ogień i jeszcze się nie narodził taki kozak, co by po tych 5 sekundach chciał nadal pałać chęcią posiadania czyjejś własności :evil:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 09 Sie, 2014   

HEHEHE. Kiedyś za małolatka mieli my z kumplami taką zabawę:). Rower był, JUbilat bez gumek na kierze. podłączony pod dwa dynama. Im więciej jechałeśtym bardziej kopało;)> No ale pomijając te 15 kilovolt;):> Pozdro:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

tas napisał/a:
Aktywne: Kurna 15kV z induktora w chwytach. 5sek opóźnienia

Bardzo głupi pomysł. A co jak złodziej się przestraszy i przewróci? Pomyślałeś, że może sobie wtedy zrobić krzywdę? Nabije sobie siniaki albo coś złamie, pójdzie na obdukcję i niedługo potem będziesz miał na**ane w papierach do końca życia za planowany zamach na jego zdrowie albo próbę morderstwa z premedytacją, zależy jak to prokurator zakwalifikuje.
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

tas napisał/a:
Ja czasem z politowaniem patrzę na speców co pomykają bajkiem za 5k, a nie mają najprostszego u-locka. No ale ich sprawa, mnie to po prostu dziwi...

Nie tylko Ciebie.

tas napisał/a:
...- Aktywne: Kurna 15kV z induktora w chwytach. 5sek opóźnienia (podczas którego piszczy żeby się nie poczęstować własnym prezentem) i ogień i jeszcze się nie narodził taki kozak, co by po tych 5 sekundach chciał nadal pałać chęcią posiadania czyjejś własności :evil:

Proszę o więcej szczegółów :mrgreen:

nanab napisał/a:
tas napisał/a:
Aktywne: Kurna 15kV z induktora w chwytach. 5sek opóźnienia

Bardzo głupi pomysł. A co jak złodziej się przestraszy i przewróci? Pomyślałeś, że może sobie wtedy zrobić krzywdę? Nabije sobie siniaki albo coś złamie, pójdzie na obdukcję i niedługo potem będziesz miał na**ane w papierach do końca życia za planowany zamach na jego zdrowie albo próbę morderstwa z premedytacją, zależy jak to prokurator zakwalifikuje.

A niech mu nawet ręce zwęgli, to już nigdy więcej nie tknie czyjejś własności!!!
Ostatnio zmieniony przez Szymek Wto 12 Sie, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

Tak tak, wojownicy o prawa 'człowieka' nie śpią ;)

Temat zabezpieczeń typu łańcuchy i u-locki na bajka ma potencjał i jest warty rozpropagowania. Można by pomyśleć o ankiecie typów zabezpieczeń no i jakichś wrażeniach z użytkowania mogących pomóc w wyborze optymalnego.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

tas napisał/a:

Temat zabezpieczeń typu łańcuchy i u-locki na bajka ma potencjał i jest warty rozpropagowania. Można by pomyśleć o ankiecie typów zabezpieczeń no i jakichś wrażeniach z użytkowania.

Jestem za i bardzo mnie interesują wrażenia z użytkowania, a zwłaszcza tego:
tas napisał/a:

- Aktywne: Kurna 15kV z induktora w chwytach.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 12 Sie, 2014   

Paralizator ukryty pod siodełkiem dałby pożądany efekt. :mrgreen:
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 13 Sie, 2014   

Adam Wysokiński napisał/a:
Paralizator ukryty pod siodełkiem dałby pożądany efekt. :mrgreen:


I po tym złodziej napewno stanie... albo mu... :D

Apropos alarmów - ostatnio oglądałem Galileo i pokazywali fajne zabezpieczenia. Np. lampka rowerowa tylna z wbudowanym nadajnikiem GPS pozwalająca zlokalizować rower za pomocą aplikacji na smartfona. Mnie najbardziej przemawia do rozumu rozwiązanie bodajże TAS-a...

Kluczykiem odpinamy sterownik i zwieramy przewody silnika - jeśli złodziej nie wrzuci roweru w jakiegoś busa to daleko na samych pedałach nie zajedzie :D Im szybciej będzie pedałować tym większy opór stawi silnik - warunek że nie będzie mieć wolnobiegu wbudowanego.
Kiedyś mój znajomy wpadł również na ciekawy pomysł z zabezpieczeniem roweru. Kupił kłódkę z długimi ramionami (U-lock), przewiercił ramię lewej korby pedałów na wylot i jak chciał unieruchomić rower pod sklepem to przewlekał kłódkę przez ramę obok suportu, przekładał przez otwór w korbie i zapinał kłódkę... Oprócz tego miał zwykłą zapinkę na łańcuch do przypinania roweru do czegoś trwałego...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 13 Sie, 2014   

Lepszy od tej lampki z gpsem jest spybike - to samo tylko wykręca się w rurę sterową i żeby to odkręcić trzeba mieć specjalny klucz. Lepsze o tyle, że nie wszyscy złodzieje są głupi i znają się na zabezpieczeniach I mogą taką lampkę urwać bądź odkręcić
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro 13 Sie, 2014   

Sęk w tym że ta lampka nie wygląda jak lampka z GPS-em... - Wygląda jak zwykła chińska lampka!

http://allegro.pl/lokaliz...4476418176.html
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Szymek 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 296
Skąd: Klb
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

Pokaz cięcia zabezpieczeń podczas Święta Cyklicznego w Warszawie 2013 http://www.youtube.com/watch?v=r7xAqdE4hEY
Otwieranie zamków wytrychem: http://www.youtube.com/watch?v=ueNgC5_cEoA
Otwieranie zabezpieczeń z szyfrem: http://www.youtube.com/watch?v=FB5Hd5tQYhA
Otwieranie zabezpieczeń "Kryptonite" i U-lock: http://www.youtube.com/watch?v=PCxHD9_uEf8 http://www.youtube.com/watch?v=o-LWGJzglho
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 14 Sie, 2014   

Kryptonite dawno wycofała ze sprzedaży wszystkie u-locki podatne na otwarcie na tzw 'długopis'. Wymiana była za darmo. Obecnie oferowane są nie do otwarcia w sposób pokazany na filmikach.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Temat już nieco "starawy" ale sądzę, że nadal aktualny.Niestety,nim poczytałem i zobaczyłem jak szybko złodziej radzi sobie z praktycznie każdą linką, sam takową nabyłem gdyż jest w sumie poręczna i łatwo ją mieć przy rowerku. Teraz aktualnie boję się z niej korzystać (tzn.zostawiać rowerek "bez opieki") gdyż praktycznie każde zabezpieczenie łącznie U-Lockiem ma jedną,podstawową wadę polegającą na cichym sforsowaniu.Złodziej forsuje zabezpieczenie i nawet w środku miasta nikt praktycznie na to nie zareaguje bo kolega osłoni kradnącego a po rowerku zostaje jedynie sforsowane zabezpieczenie.Dlatego pomyślałem sobie o jakimś alarmie który dźwiekiem informował by, że zabezpieczenie sforsowano.Przyszedł mi do głowy pomysł aby zainstalować zwykłą,małą syrenkę z własnym zasilaniem którą włączało by przecięcie kabelka.Taki kabelek mógł by być opleciony na lince zabezpieczającej,łatwej do przecięcia (jak na filmach YouTube) ale przecięty razem z linką uruchamiał by alarm a to już zwraca uwagę czy ludzi w pobliżu czy nawet właściciela gdy nie odszedł by zbyt daleko.Sposób umieszczenia alarmu jak i jego włączenie przy przecięciu kabelka to raczej banalny problem dla obeznanych z elektroniką czy tylko elektryką (tu np.przekaźnik a dla elektroników "coś" z przerzutnikiem lub bramką , mnóstwo rozwiązań) .Sam jestem na etapie montażu "kuferka" plastykowego na bagażnik (bo to rowerek rekreacyjny a nie "wyczynowy") i mam zamiar taki alarm w tym "kuferku" zamontować. Być może ten kabelek będzie mógł zabezpieczać nawet akumulator chociaż fabrycznie jest raczej zabezpieczony przed wyciągnięciem (Rowerek Lifetec-Medion 13926)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Linkę przetniesz sekatorem, do najtańszego i najbardziej badziewnego cienckiego Ulocka patrz co potrzeba:
https://www.youtube.com/watch?v=csw5e2s0GeY

Ulock nie utrudnia kradzieży przez swoją dużą wytrzymałość.
On zniechęca do próby kradzieży, zanim ta w ogóle miałaby być podjęta. Potencjalnemu złodziejowi zwyczajnie nie opłaca się walczyć z takim zabezpieczeniem. Zresztą doniesienia z forów rowerowych nie pozostawiają złudzeń, brak zabezpieczeń i linki cięte kieszonkowymi nożycami to prawie 100% wszystkich złodziejstw.

Zabezpieczenie ukryte, niewidoczne z daleka dla potencjalnego zainteresowanego z miejsca ma -50% do skuteczności i +90% do kuszenia :P Wszyscy szanujący producenci robią ulocki w jaskrawych kolorach, widocznych z daleka.

Sam mam ulocka Kryptonite i wraz z lusterkiem zefal uważam za najlepszą inwestycję na akcesoria do roweru. Serio, 180zł na dość dobre zabezpieczenie to jest naprawdę do zaakceptowania.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group