ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Who killed the electric car?
Autor Wiadomość
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 07 Lut, 2007   Who killed the electric car?

Polecam ten film.
Bez problemów do ściągnięcia przez torrent, niestety nie znalazłem do niego polskich napisów.
No i jak tu nie wierzyć, że wszechpotężne lobby paliwowe do spółki z politykami siedzącymi u nich w kieszeni, rozmyślnie i skutecznie blokuje jakikolwiek znaczący postęp w tej dziedzinie?

Ważne, aby do końca się nie załamać , przemóc i robić swoje (pojazdy) :D
Czego i Wam i sobie życzę...
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Blady87 
początkujący


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Stargard
Wysłany: Czw 08 Lut, 2007   

Tak walsnie kolega poprzednik mnie uprzedził :wink: wlasnie wzucilem ten film na neta mozecie go sciągnąć programem moorhunt (do pobrania z www.moorhunt.pl, najpierw zainstalujcie potrzebne biblioteki)
Tu macie potrzebny do pobrania hashcode:
Cytat:
<<acndHIvnHiMnFDEDe2D42HXw9HKDJWYLlnmuJEDlTt7YvR0Fxa3CoTZqd51do3
lrdBIc6TOsblgqIlFU4wD32zOupAFkuSuYz6MEvHFLeHe7ekIhiY-MD89FC8NoR4
zTxZZ3J/xVYeTRcjdv4B0CkESIonlKDsCYGJjEEHDc6ZeZplrYVmOJ7heltZWodn
Bj4df2rC8ukK4Neuyc9mqbS6-4/jx3P1s1FKbUyQQr4QsaJFoNGJiTEKRIKMPpRL
qyOwtbUE8lZOmMZTT3qmb6isXRukoY180LiTe1/PwZX0kHM=>>

hasło: forum.arbiter.pl
Polecam tez dobry artykół na temat tego samochodu http://moto.money.pl/go/3...1__1__5__1.html :)
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2007   

Jak się tak zastanowić nad przyczyną tego wszystkiego, to własciwie bierze sie to z sztucznie wygórowanej ceny paliwa. Ta nieszczęsna moda na pobieranie akcyzy od niego, niczym zresztą nieuzasadniona bierze się z rozpasania i chciwości wszystkich tych pasożytów, którzy siedząc u władzy szukają darmowych pieniędzy dla hustania się czyimś kosztem.
Jakby tej nieszczęsnej akcyzy nie było, a paliwo kosztowało tyle ile jego normalna produkcja od eksploatacji aż do uzdatnienia przez destylację, to nie byłoby żadnego tematu pojazdów elektrycznych. Doskonaliło by się tylko te spalinowe pojazdy pod względem sprawności i to wystarczałoby w zupełności, aby tanio jeździć.
Ten amerykański projekt EV1 to też newypał, bo zastartował od razu z samochodem super mocnym i luksusowym, a powinien być on kompleksowy na wiele typoszeregów wielkościowych i cenowych. Po co od razu bryka na 1.3 tony z silnikiem 100 kW !!! Bolsze jak u sowietów.
Ja to myślę, że jak może kiedyś zaczną już jeździć elektryczne autka, to decydenci na ten prąd do nich, ustalą akcyzę. Już to było przerabiane, że na pewne rzeczy ta sama substancja miała lub nie miała akcyzy. Np olej do samochodów i do pieców grzewczych. Albo paliwo do samochodów i do barek rybackich. Albo do pojazdów wszelkich i do "świętych" ciągników rolniczych. To poważna filozofia jak teraz nauczyć tych rozpasanych rządców do pozbycia się tych finansowych wpływów od akcyzy. Tu potrzeba ludzi typu Janusza Korwina Mike, aby ruszyło to w właściwym kierunku.
 
 
eP
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2007   

GlowaSkrzydlowa napisał/a:
[Ten amerykański projekt EV1 to też newypał, bo zastartował od razu z samochodem super mocnym i luksusowym, a powinien być on kompleksowy na wiele typoszeregów wielkościowych i cenowych. Po co od razu bryka na 1.3 tony z silnikiem 100 kW !!! Bolsze jak u sowietów.

Bo to mial byc modelowy niewypal. Ten model mial przekonac przecietnego klienta ze pojazdy z napedem elektrycznym musza byc tak drogie ze nawet wsrod niszowych odbiorcow produktow luksusowych nie wzbudzaja wiekszego zainteresowania ze wzgledu na zaporowe koszty.
Wiec tym bardziej pozostalych stac na pojazdy elektryczne nie bedzie stac, a to co jest jeszcze dostepne po przystepnych cenach musi miec dramatycznie niskie osiagi w porownaniu do pojazdow z silnikami spalinowymi.
Rynek amerykanski jest zdominowany przez obszerne i mocne pojazdy pod wplywem wieloletniej reklamy programujacej okreslone zachowania konsumentow.
Chinczycy (czy generalnie daleki wschod) nie beda miec takich problemow jak amerykanie. Tam rynek malych i ekonomicznych pojazdow bedzie na tyle olbrzymi i wartosciowy ze lokalnym potentatom motoryzacyjnym nie bedzie sie oplacalo go omijac.
Dlatego w najbardziej uprzemyslowionych krajach tego regionu stawia sie mocno na rozwijanie technologii zasilania pojazdow elektrycznych.
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Kwi, 2007   A może szyny?

Niezła konkluzja. EV1 zrobić tak, aby wybić z głowy ludziom marzenia o elektryce. Właściwie to sie im powiodło. Zrobili masę nakładów na cały projekt po to aby "nauczyć" ludzi, że prąd źle napędza samochody.
Ostatnio miałem też przemyślenia na temat kolejnictwa szynowego jak dotarła do mnie wiadomość, że we Francji posunął pociąg pasażerski z prędkością 570 km/h.
Ile to potencjału taniego transportu szczególnie masowego leży w kolejnictwie to się nawet ludziom nie śni. Tyle pakują forsy w autostrady dla tirów i przepalonego przez nie paliwa. A ja widzę wielkie możliwości właśnie w szynach stalowych i prądzie w drucie nad tymi szynami.
Temat tylko trzeba dopracować ekonomicznie i na miarę naszych współczesnych osiagnięć. Może w punktach.
1. Szerszy rozstaw torów umożliwiłby tańszą ich eksploatację zaniżając wymóg utrzymywania ich prostoliniowości (nie mylić z rozstawem). Chodzi o zagadnienie ograniczania szybkości z powodu bocznego chybotania pojazdów na wąskim krzywym torowisku.
2. Kolosalna zaleta znikomego tarcia tocznego twardego metalowego koła na twardym podłożu to mały pobór energi na przetaczanie dużych mas.
3. Zmiana idei zaprzęgu. Nie ciężki sztywny wagon z mocną ramą, aby mógł przenieś siły zaprzęgu, tylko sztywny pręt pośrodku wagonu do przenoszenia zaprzegu, a wagon lekki zaczepiony tylko do tego pręta.
4. w związku z pkt.3 wagony lekkie na lekkich kołach z twardymi obręczami i łozyskowane na tocznych łożyskach. wszystko zawieszone i amortyzowane jak w samochodach z drążkami reakcyjnymi zaczepionymi do prętów głównych pośrodku wagonu.
5. Krótsze generalnie składy. Bazowanie na większej ilości mniejszych jednostek ciągnących.
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2007   

Ja bym jeszcze dodał wprowadzenie automatycznego transportu towarowego.
Nie mam pojęcia, dlaczego nie robi się niewielkich składów sterowanych przez autonomiczny komputer. Jeżeli rosjanie są w stanie wysyłać automatyczne, bazzałogowe rakiety transportowe zaopatrujące stację kosmiczną, to czemu nie wprowadzić takich pociągów? Przecież przewiezienie kilkunastu kontenerów z Krakowa do Tarnowa, to problem ograniczający się praktycznie do ruszenia składu za stacji w Krakowie i zatrzymaniu w Tarnowie. "Komputer", który mógły to zrealizować, kosztowałby pewnie 100 złotych (w hurcie)! Nie ma sensu do tak debilnej pracy zatrudniać ludzi. W fabrykach już weszła automatyka i robotników przy taśmach raczej już nie ma. Może pora na transport kolejowy? Niestety, jakoś nie słyszałem o takich pomysłach.
Rozumiem, że w Polsce lobby kolejarzy na to nie pozwoli (zaraz by był strajk generalny, gdyby się rozeszła fama o takich pomysłach), ale dziwne, że i w innych (bardziej normalnych) krajach nikt tego do tej pory nie wprowadził.
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Wszystko o czym tu mówimy, pewnie bierze się z ograniczeń prawnych w jakie kraje wpadają z różnych powodów, albo z przyczyn wad ustrojowych. Dla Polski np ta Unia Europejska w niektórych sytuacjach staje się hamulcem rozwojowym. Np usłyszałem niedawno o jakichś karach finansowych dla Polski, za nadprodukowanie mięsa wieprzowego. Jaki idiotyzm! Przecież wiadomo, że to się zawsze samo zreguluje na rynku z prawa popytu i podaży. Albo te ostatnie "jaja" z tą drogą przez bagna. "święta kumka gumka" nie do ruszenia, bo jedyna w Europie tylko tu. "Zieleńcy" z Europy będą sobie pielgrzymować do żabek jak muzułmanie do Mekki.
Po prostu nie tylko w tanich napędach wszech ogarniająca głupota, ale wszędzie.
Można dostrzec prawidłowość historyczną jak od dawien tym kontynentem chciano rzadzić w jednym stylu. Począwszy od Rzymian tak jest i do dziś.
Była wszechwładna instytucja Papieska, potem Napoleon, w 1920 r o mały włos nie byłby Stalin, następnie Hitler, a teraz bez militarnego sposobu cel ten osiąga grupa bogaczy unijnych. Korwin nazywa to Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. To jest właśnie hamulec dziejowy uniemożliwiający idywidualne mądre myślenie w różnych krajach. Fakt pozytywny to tylko ten, że nie ma między państwowych konfliktów zbrojnych w Europie. W sumie cel powstania związku europejskiego taki właśnie przyświecał. Jednak jak niedawno w Jugosławi rozgorzała wojna narodowa, to Europa była bezradna. Znowu USA musiało gasić ognisko wojny.
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Niestety, mało jest ludzi tak myslacych jak Ty....ale witaj w klubie (UPR) :) )

Wesołych Świat

Wiesiek
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Jak zaczepiliśmy o UPR to przypomniała mi się ciekawa wypowiedź Janusza odnośnie wypadków drogowych. Mówił, że winę za to ponosi instytucja ciągnaca obowiązkowe haracze za OC. Wyjaśniał, że gdyby każdy kierowca zdawał sobie sprawę z tego, ile zapłaci gdy jawnie zawali własną głupotą i nieodpowiedzialnością w razie kolizji, to jeździłby znacznie ostrożniej. A skoro ktoś inny bedzie płacił za szkody, to gazują kierowcy ile się tylko da, mysląc że na przedniej szybie własnego auta jest ekran LCD, a oni siedzą sobie za konsolą komputera.
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

rudzik6 napisał/a:
....ale witaj w klubie (UPR) :) )
Wiesiek

O! :shock:
Coś mi się zdaje, że zwolenników JKM znalazłoby się tu więcej. Bo i ja się do nich zaliczam (choć w niepełnym [ograniczonym, częściowym, fragmentarycznym] zakresie :wink: )
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   JKM

Jak sobie tak zeszliśmy na JKM to ciekaw jestem co wydaje Ci się kiepskie w jego interpretacji. Mi się wydaje, że dziwnie podchodzi on do kobiet lokując je głównie w pracownicach domowych. Robi to najczęściej przy tłumaczeniu, że jedna pensja pracującego człowieka powinna wystarczyć na utrzymanie całej rodziny. Ja gdy go słyszę, to mam takie odczucie jakby wydzierał mi z wnętrza wszystkie moje najgłębsze wnioski życiowe. Równocześnie zdaję sobie też sprawę, że gdyby rządził UPR to i tak nie sprawdzał by się we wszystkim najlepiej, bo ludzie zawsze są niedoskonali i przekupni. Wydaje mi się , że kluczem do dobrego rządzenia, jest egzekwowanie odpowiedzialności. Coś w stylu jak rządzący zawalili w obietnicach, to zabierało by im się choćby znaczną część profitów za czas kadencji i byłoby to konstytucyjnie ustalone.
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2007   

Dla mnie absolutnie nie do przyjęcia jest stanowisko JKM w sprawie kary śmierci. Gdyby nie to, być może nawet zagłosowałbym na UPR.
A co do innych (niekoniecznie autorstwa JKM) interesujących pomysłów na uzdrowienie państwa, to obiecującym (choć nierealnym) wydaje mi się pomysł, aby czynne prawo wyborcze mieli wyłącznie ludzie płacący podatki i posiadający co najmniej średnie wykształcenie (a więc co najmniej maturę) 8)
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   Odpryskowy

Politykowanie miła rzecz. Choć to nie miejsce z racji tego forum. Ale jakby nie było, od polityków też wiele by mogło zależeć jak mogliby ludzie tanio jeździć. Do tych Twoich propozycji co do wyborów to można by jeszcze dorzucić tzw karę finansową za niepójście do wyborów. Po prostu jednorazowy mandat karny. To nawet podobno jest w Szwajcarii.
Co do śmierci to filozofia, że Ach!!! Wszystko wzięło się z powszechności chrześcijaństwa, które naucza o miłości do bliźniego. Przegięte jest to aż ponad miarę jeśli chodzi o tą karę śmierci. Warto zajrzeć do prawa naturalnego starotestamentowego. Np dziecko co uderzyło rodzica miało być zabite. Nie mogli rodzice tego skrywać, że wyrasta zły człowieczek, bo obróciło by to się przeciwko nim. Za skrywanie tego faktu kara spadłaby na nich. To musiało być dopiero wychowywanie pokolenia!
Ale nie chcę tego tematu tu ciągnąć, bo ma się to nijak do elektrycznych napędów. Każdy ma w sumie prawo do własnych poglądów co do kary śmierci skoro mamy demokrację i osiągniętą wolność myślenia.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2007   

NocnyPtak napisał/a:
Ja bym jeszcze dodał wprowadzenie automatycznego transportu towarowego

Ten pomysł wydaje sie faktycznie świetny, ale warunkiem koniecznym do jego spełnienia musiałoby być wybudowanie do tego oddzielnych linii kolejowych i fizyczne oddzielenie ruchu towarowego kierowanego automatycznie od pasażerskiego kierowanego 'biologicznie'. Ewentualnie możliwe by było też wprowadzenie kierowania całym ruchem automatycznie ale (pomijając barierę psychiczną pasażerów) nie wiem czy ta poprzeczka nie byłaby już trochę za wysoko biorąc pod uwagę awaryjność technologii którymi dysponujemy.
NocnyPtak napisał/a:
Jeżeli rosjanie są w stanie wysyłać automatyczne, bazzałogowe rakiety transportowe zaopatrujące stację kosmiczną,

Tu akurat automatyka jest chyba koniecznością. Pewnie pamiętasz że kiedyś próbowali to dokowanie zrobić ręcznie i skasowali sobie tym transportowcem jeden z modułów swojej stacji i pare paneli baterii słonecznych :)

Pozdrawiam
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Emil 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Śro 19 Wrz, 2007   Znalazłem napisy

Polskie napisy do filmu "Who killed the electric car?" można ściągnąć tu:
http://c.laczpol.net.pl/tmp/txt/
_________________
Pozdrawiam.
http://ev.arbiter.pl/gale...wer.elektryczny :)
http://ebike1.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group