ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MASCHINE na dużych kołach 29"
Autor Wiadomość
andy 
początkujący


Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 21
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pon 14 Gru, 2015   

Trochę mnie tu nie było, co nie znaczy ze bike nie jeździ, cała konstrukcja śmiga bezawaryjnie i wsiadam jak tylko znajdę chwile. Już miałem kupować teraz kapcie z kolcami ale zimy raczej znów nie bedzie wiec szkoda czasu na przekładkę.

Napinacz mam już dawno, a łańcuch czasem spadnie jak tylko " cofam" maszynę ręcznie do tylu, nie zgłębiałam zbytnio tematu, może to wina przerzutki, kasety...podobno innym tez spada jak dają w spak...ważne ze w czasie jazdy sie trzyma.
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

A jakie prądy wytrzymuje ten 9C przy zasilaniu 20s i dużym kole? Czy mocno się grzeje? Da się powiedzmy ostro jeździć? ;) .
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

35-40A, ale bez zabezpieczenia termicznego możesz go spalić:) Lepiej kontrolować temperaturę.
I zależy co masz na myśli mówiąc ostra jazda :D
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

Haha no jak pełny gaz i do przodu :P . Jak na razie nie przewiduję ostrej jazdy w terenie ale czasem może jakaś górka się trafić i co wtedy? Tak zabezpieczenie termiczne właśnie zakładam łącznie z podwojeniem kabelków ;) . Głównie chodzi mi o ostry start czyli chwilowe obciążenie max 45A bo taki mam sterownik a potem czasem manetka na max do prędkości maximum a poza tym to zwykła jazda w siną dal :D . Nie mam jeszcze pikacza, będzie dopiero więc nie wiem jakich prądów się spodziewać przy jeździe na prostej i ew. wietrze i na max. Waga całości ze mną też mała nie będzie wiec wybór padł na silnik 9C 7x9 w kole 26 rama custom. Marzenie było by Mixus ale jak na razie musi być co mam.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

Nikt Ci nie powie i nie zagwarantuje, że nic się nie stanie. Niektórzy jeżdżą i im się nic nie pali, niektórzy jak np tata qaz'a33 przy 20 czy 25 A spalili ten silnik;p Tym bardziej, że masz wyższe napięcie, więc i moc większa jest w niego pchana. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest pomiar temperatury:P
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 16 Gru, 2015   

Ale to dlatego bo tatus sobie wlaczyl fluxa w sabvotonie, potem o tym zapomnial i jechal z tym przez 20km :neutral: . Dopiero pozniej mi sie przyznal a mowilem mu zeby to ograniczac, dlatego przestrzegam przed tym trybem bo z polowa energi idzie w grzanie uzwojen a tego to zaden silnik nie wytrzyma na dluzsza mete :/
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 16 Gru, 2015   

I dlatego wszelakie zabawy z mocami wyższymi niż znamionowe zaczynamy od zabezpieczenia termicznego :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 16 Gru, 2015   

Szczególnie w zimie. Trzeba się ciepło ubierać ;)
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Śro 16 Gru, 2015   

Zabezp term -57°C
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group