ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak kupować na Aliexpress i innych?
Autor Wiadomość
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   Jak kupować na Aliexpress i innych?

Witam


Chłopaki, nigdy nie kupowałem bezpośrednio z Chin ani z ebay ani aliexpress. Jak to się robi, co trzeba mieć, na co trzeba uważać, jak kupować?.



Pozdrawiam
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Ja byłem zupełnie zielony w kupowaniu za granicami, ale zobaczyłem coś ekstra na Aliexpressie (stomatologiczne okulary z powiększeniem 3,5x, do precyzyjnych prac) i postanowiłem to kupić.
Rejestracja na Ali jest prosta, nie ma co o tym mówić - zwróć tylko uwagę na poprawność danych adresowych
W moim wypadku uznałem płacenie kartą za najwygodniejsze i wyrobiłem sobie taką w kantorze internetowym (Liderwalut, ale jest też Walutomat - różnią się: lider ma minimalną sumę zakupu waluty za 100zł bez stałej prowizji, walutomat suma zakupu waluty od zera, ale prowizja 0,2%).
https://liderwalut.pl/
https://www.walutomat.pl/
Po dwóch tygodniach masz kartę walutową i powiązane z nią konto - po zasileniu poprzez e-kantor z konta bankowego (złotówkowego) i podaniu jej danych na swoim koncie na Aliexpressie płacisz tam dosłownie jednym, a raczej dwoma kliknięciami.
Jeżeli masz konto walutowe w banku, to możesz płacić tą drogą, bezpośrednio; ja jednak założyłem zasadę "bezpieczeństwo przede wszystkim" i wolę płacić z karty, na której jest zawsze suma niewiele większa od ceny towaru. Nie wiem, czy można mi wyczyścić konto bankowe zdalnie, ale wolę tego nie sprawdzać - bo z pewnością można...
Co ciekawe, sprawdziłem niechcący możliwość zwrotu pieniędzy z Aliexpressu w przypadku niedostarczenia przesyłki (zaginęła) - po otwarciu sporu, sprzedawca zaakceptował full refund i cała suma wróciła na moje konto po kilku dniach, dość szybko.

Obecnie kończę uruchamianie konta Ebay/PayPal, jest to bardziej skomplikowane i zresztą wymuszone jest kupowanie waluty przy gorszym kursie w PayPal; po prostu na tym zarabiają. Ale też coś tam zobaczyłem, i pomyślałem, że warto założyć konto - będę zresztą raczej tylko kupował, w dodatku na Ebayu (jak mówią) "kupujący królem jest".

Co do zasad, jak wszędzie - wybierać sprzedawcę z możliwie wysokimi procentami, czytać komentarze, przesyłka najlepiej rejestrowana China Air Mail, ale i Small Packet Plus dochodzi (ten drugi też ma swój numer, ale tracking widoczny jest tylko do granicy Chin).
Warto zawsze wbić podany przez sprzedawcę numer do trackingu (za najlepsze uważam Trackinonline i Alipaczka), sprawdzić czy numer zostanie wykryty, bo czasem podobno lecą sobie w kulki. Jednak przez kilka dni może być niewidoczny tracking, bo "myfriend" rezerwuje numer przesyłki, ale nie zanosi jej od razu do urzędu pocztowego.
Poczytaj sobie forum http://telchina.pl/ , wiele informacji i porad, choć głównie n/t komórek.
http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-f46.html
Jak otworzyć spór http://telchina.pl/jak-ot...ress-t3156.html
Poza tym np. http://aliexpress.telchina.pl/ , na YT są także filmiki-poradniki
Ostatnio zmieniony przez Pavyan Śro 11 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Może kilak rzeczy sprostuję na szybko. Przy sporadycznych, niedużych zakupach na Aliexpress nie ma już sensu posiadania karty/konka walutowego. Na aliexpress udostępniona jest metoda płatności przelewy24, wszystko działa sprawnie, mają nienajgorszy kurs, płaci się tak naprawdę swoim kontem złotówkowym bez żadnych prowizji w naszym banku.

Co do Ebay i PayPal, jeśli już wyrobił ktoś kartę do konta walutowego, przypina się ją do PayPala i płacąc kontem PP, dolarki pobierane są z karty - bez żadnych przewalutowań, prowizji
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Dzięki Pavyan, zastanawiam się czy od razu nie zrobić PAYPALA.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

bloodyopel, czyli kupuje jak na allegro?
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

tomeczekokok, nie wiem jak kupujesz na allegro bo ja mam przypiętą kartę :P ale tak, wiem o co Ci chodzi ;) dokładnie tak to działa, kupujesz na aliexpress, wybierasz metodę płatności przelewy24, przekierowuje Cię do strony Twojego banku (w moim przypadku BZ WBK) i tam wykonujesz standardowy przelew w PLN (wszystkie dane uzupełnione, tylko zatwierdzasz standardowym sposobem)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

bloodyopel, to super, bez kombinacji :smile:
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Tomeczekokok, PayPal nie jest potrzebny na Aliexpressie (wręcz zabroniony), nieodzowny jest za to na Ebayu.
Przepraszam, nie napisałem o opcji przelewy24, ponieważ nie używam - ale mój znajomy owszem, i jest również zadowolony.
Jednak z tego co mówił, kurs wymiany jest wyższy o ok. 5%, ale nie jestem tego pewny, to musiałby podać ktoś, kto używa "przelewów24".
Ostatnio zmieniony przez Pavyan Śro 11 Maj, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Pavyan, ok już trochę wiem. Spróbuję coś kupić. :mrgreen:
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Maj, 2016   

Weźcie pod uwagę pewną rzecz:
Ponieważ ja zaczynałem import z chin właśnie na aliexpress, generalnie byłem zadowolony do czasu, gdy zamiast sterownika przysłali mi breloczek i cóż tu poradzić, sprzedawca towar wysłał, odbiorca odebrał, bo jest jego podpis na koncie, pieniądze automatycznie powędrowały do sprzedającego. Otworzyłem spór - sprzedawca sprytnie powiedział, że przeprasza za pomyłkę i pomylił paczki, po czym dał mi informację, że wysłał paczkę rejestrowaną i nawet dał mi numer przesyłki. Oczywiście numer do polski z innego miejsca, zanim dotarła druga paczka, którą żekomo wysłał, właśnie minął czas na ochronę i mogłem co najwyżej popatrzeć jak znajomi mówią, ze zrobiłem interes życia. Drugą przygodę miałem na ebayu - zamówiłem konektory do silników duża paczkę około tysiąc szt. Niestety nie dotarły, nauczony doświadczeniem założyłem spór, sprzedający również zobowiązał się wysłać kolejną paczkę. Paczka dotarła zadowolony otwieram, a tam ładnie zapakowane 16 sztuk długopisów.

Generalnie są to przypadki jeden na 100 mniej więcej, z tego co kupowałem. Przede wszystkim jak chcecie kupować bierzcie towar od sprzedających, którzy mają ponad 5 tys. pozytywnych komentarzy - zarówno na ali jak i ebay.com, jak to możliwe bierzcie rejestrowane przesyłki. Z takich drobiazgów jak biorę coś po 1-4$ mniej więcej 1/10 paczek nie zostaje dostarczona.

Z własnego doświadczenia powiem, że najlepiej wychodzi zakup produktów przez wysyłkę DHL - oczwiście opłaca się to wyłączne powyżej 5 szt. Z niektórymi sprzedającymi można się dogadać, żeby wysłali np 10szt + free shipping DHL i często się to udaje.

Zamawiałem niedawno 100szt sterowników BLDC właśnie przez aliexpress i nie dość, że wytargowałem free shipping, to urząd celny przywalił pieczątkę dopuszczono do obrotu i problemów nie było.
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

glebor, dzięki za informację, na pewno zwrócę na to uwagę co piszesz.


Pozdrawiam
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Wy też tak macie? zamówiłem na początku lipca kilka artykułów na ebay i aliexpress paczki zaczęły przychodzić wd początku tego tygodnia (po 40 dniach od zakupu), a każda większa paczka (wszystkie sterowniki, ładowarki utknęły na CLE, przeszły tylko malutkie paczki z modułami tp4056 i voltomierzami oraz manetki kciukowe). Cała reszta została ovatowana na 23%, a do paczek, gdzie zamawiałem powyżej 5 takich samych artykułów dowalili CŁO w wysokości 10% wartości przesyłki. :evil: :sad:

Widzę, że to co piepszyli w TV, że będą zaostrzać granicę i zatrudniać 2x więcej urzędników celnych to niestey prawda. kwiecień, dochodziły paczki po kilka KG i nic nie było. A teraz co 3 paczka nieobvatowana (każda powyżej 0,5kg obciążona vatem na elektronikę).

Wcześniej było git jak człowiek rozliczał się na podatku dochodowym, wpisywał różnicę ceny zakupu/sprzedaży i odprowadzał podatek dopiero po odsprzedaniu towaru, a teraz vat opłącony vat i cło jest podstawą do odebrania paczki. boli przy zamówieniu na 500zł, jak nierzadko przy zakupie trzeba dopłacić 33%. (vat i cło)

W związku z tą polityką opłaca się bardziej (dużo bardziej) brać towar z alibaba.com, gdyż cena z vatem cłem i kurierem = cenie aliexpress bez cła vatu i z gównianą dostawą 40 dniową...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Problem jest bardziej proziczny: skala zakupów na 1 osobę. Tzn że w zmodyfikowanych (wg mojej wiedzy w ubiegłym roku) systemach informatycznych dot UC, jest celowo widoczny podgląd (zsummowanie) ilosci przesyłek i ich wartości w okresie.
No i 'recydywiści' giftów są dużo łatwiej rozpoznawalni.... I niemal z automatu dostali kwalifikację VAT i clo.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

W hurtowni, z której zamawiam w sumie powyżej 150$ jest przesyłka kurierska gratis. Jedynym sensem kupowania na ali i ebayu były brak cła i możliwość płatnosci vatu w okresie rozliczeniowym...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Ostrich 
początkujący
Ostrich


Wiek: 54
Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: Śro 21 Cze, 2017   

Jaka wartosc towaru i koszt wysylki wpisac za middrive 1000W jedna sztuka do uzytku wlasnego. Chnczyk na rachunku (total invoice) wpisal 95USD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group