ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imax b8+ problem z odczytem napięcia
Autor Wiadomość
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

NA iCharger 4010DUO przy rozładowaniu 18A(1c dla mojego aku) ładowarka zaniża pomiar napięcia o 0,09V przy około 4V na aku . Przy ładowaniu tego samego pakietu 0,5c czyli 9A to samo . Przy połowie tych prądów jest to już tylko 0,03V różnicy . Kable około 40cm 12AWG z wtykami banan 4mm . Z tym że program ładowarki jest tak napisany że nawet gdy osiągnie przy rozładowywaniu zadane napięcie to nie obcina procesu rozładowania od razu tylko zmniejsza stopniowo prąd i ta różnica praktycznie zostaje zniwelowana . W innych tańszych ładowarkach które mam to ta różnica dochodzi nawet do 0,35V ale jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało . Uznałem to za standard i o tyle zaniżałem ustawienie napięcia na programie NiMh . Żadnej z posiadanych ładowarek nigdy nie kalibrowałem i nie miałem takiej potrzeby .
 
 
kubaEV 
początkujący


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pon 17 Lis, 2014   

Pykacz napisał/a:
W innych tańszych ładowarkach które mam to ta różnica dochodzi nawet do 0,35V ale jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało . Uznałem to za standard i o tyle zaniżałem ustawienie napięcia na programie NiMh .


Ja mam to samo na imax b6. Program nimh i ustawiony na 2,6V odcięcie a w tym czasie na mierniku 2,7V :) Też mi to już nie przeszkadza. Pragnę zauważyć że dużą rolę odgrywają tutaj kable i połączenie bo przed zmianą kabli i zanim wywaliłem te standardowe banany było różnicy też koło 0,3V i zmieniało to się razem z ruszaniem kablami. Także polecam wymienić kable i wtyki a będzie lepiej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group