ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rura stalowa a rura alumninowa - szukam zamiennika
Autor Wiadomość
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

To jest identyczny napęd który ja posiadam http://allegro.pl/wozek-s...4809293866.html . Silnik ma 500W pojazd z którego pochodzi, według dtr waży 80kg i ma maksymalne obciążenie 120kg na tych kołach osiąga prędkość maksymalną 9km/h. Na takich kołach jak ty masz pewnie było by ponad 20km/h . Silnik w tym można podmienić bo jest na sprzęgiełku. Nie wiem czy układ by wytrzymał śilnik 3.2kW Ale może trochę ci pomoże w podjęciu decyzji :grin:
 
 
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Dzięki za ciekawe zdjęcia.

Na tą chwilę napęd upraszczam , trochę zapłaciłem spawaczawi (niemam swojego warsztatu) , a tokarz za wałki napędowe też trochę weźnie , chwilowo niemogę na ten sprzęt więcej kasy wyłożyć. Ale jeździć się chce - wykorzystam maksymalnie dostępne podzespoły rowerowe a dyfer z przegubami kierowniczymi będzie na nieco pozniej - to na pewno jest dobre rozwiązanie , więc obecny napęd będzie taki :

koła mocowane jednostronnie - tak jak na tym zdjęciu , mam już 1 oskę na długość ok, jednak ma fi 10mm - raczej nie da rady ale może podpasuję jakąś śrubę 14-18mm i kulki by wszystko było gotowcem.

Na rysunku - łańcuchy od kół lecą do pręta z centralną zebątką. Oś pręta niejest w osi wachacza - ale łańcuchy nie powinny spaść ponieważ mają napinacze.
Chwilowo największym znakiem zapytania jest napęd prawego koła - musi on być schowany wewnętrz pojazdu. Niewiem czy znajdę kasetę na lewą stronę prawego koła, czy dam ostre koło a wolnobieg umieszczę na pręcie...
Jednak taki napęd "musi działać" od razu, i będę pojazd za jakiś czas testował/doposażał. Co do silnika 3,2kv - na alledrogo znalazłem już silnik 800w - który jest niczym pod wzgledem gabarytów do tego - więc jak będę miał okazję zamiany lub bedzie nieco siana, dwa silniki to bedzie 1,6kv - tyle na pewno starczy na podjazdy.
Silniki jakie mam i akumulatory , to jest zbieranina , jednak od czegoś trzeba zacząć.





highracer13.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 394 raz(y) 138,9 KB

uproszczony naped.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 384 raz(y) 26,78 KB

 
 
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Mam pytanie odnośnie montażu piast na wcisk.
Przyszedł taki pomysł by zamocować piastę identycznie jak kierownicę w rowerze - czyli śruba i kamień rozporowy. Jeśli bym dał pręt 20mm - na nim 1 kamień na sztywno dospawany a drugi dokręcany nakrętką - czy takie mocowanie byłoby mocne ? tak by piasta na pręcie się nie mogła obrócić
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Takie mocowanie jest w stanie przekazać siłę zależnie od siły dokręcenia, wię trzeba solidnie dokręcić. Poza tym nie będzie raczej momentu skręcającego, są przecież łożyska z małym oporem. Problem może być jak będą obciążenia udarowe a rurka będzie miała cienką ścienkę. Może się zwyczajnie wywinąć. Jak stalowa to tak ze 3mm ścienka musiała by być.
 
 
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Piasty zastosowałem shimano fh M525-A na 6 śrub - montowane są takie w wielu różnych tricyklach.



Oś 20mm (szukam gdzie dostać rurkę precyzyjną) - taka musi być, do łożysk UCP 204



chwilowo niewiem czy oś wejdzie na "na wcisk" czy będzie jakaś blokada by się to nie wysunęło.
Tokarz będzie miał nieco czasu, więc robię na gotowo. Potrzebuję kupić 4 sztuki przegubów kardana, wiem już że od kierownicy są ok. Na zlomach takich ani innych kardanów nie mają. Więc może ktoś polecić jakies dosyć wytrzymałe tanie rozwiązanie ? tzn linka do sklepu/aukcji. Ktoś wie ile tenkardan MTZ wytrzyma ?
http://www.sklep-grene.pl...ducts_id=918000


A tutaj przyklad rozwiązania - z gotowych cześci
http://3.bp.blogspot.com/...00-h/DW-120.JPG


- dowiedziałem się że niektórzy montują piasty "na wcisk" , wbijają na zimno i lutują , podobno jest to proste i niezawodne.
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Nie wiem czy zauważyłeś, ale łożyska na ostatnim zdjęciu mają obudowy z wyprofilowanej blachy, a nie takie jak na wcześniejszym zdjęciu (korpusy odlewane). Powiem ci że to spora różnica masy.
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Szukaj SBPP 204 :wink:
 
 
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Ok , z tym masz rację. A gdzie kupić za 7zł takie łożysko ? plis linka do aukcji/sklepu . Bo te w żeliwnej obudowie nie są az tak cięzkie .
Pojazd jest nieco cięższy , jednak i tak bardzo poręczny.
 
 
pajak_111 
stażysta
pajak_san


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 173
Skąd: wałbrzych
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Po 7zł to nie widziałem :smile: 30zł to minimum
http://www.conrad.pl/UBC-...onrad&pi=197116
 
 
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Jak mi kupisz to może się zastanowię :)
a narazie mam za 7,50 , dosyć lekkie, mocne i całkiem fajne łożyska.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group