ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV 2015 9-10 maja
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Nie chodzi o konkurencję, tylko ilość uczestników się zmniejszy, bo każdy będzie wolał przyjechać, gdzie ma bliżej.
Parada się udała. W przyszłym roku pomyślę o trochę większym zasięgu takiej parady.
Chodzi o przejazd większą częścią miasta. W tym roku było dość krótko, jakieś 3,5 km.
Ale wszystko przed nami ;)
W tym roku nie byłem na stanowiskach wystawiających, noga swoje zrobiła, siedziałem prawie cały czas przy stoliku i reszta bawiła się beze mnie ;)
Mam nadzieję, że odbiję to sobie w przyszłym roku :D
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Kto będzie chciał przyjechać, to przyjedzie. Nieważne gdzie.

Pamiętajcie, że im większa grupa rowerzystów elektrycznych, tym większe żniwa będą mieć służby. Już teraz jest nagonka na zwyczajnych rowerzystów, a co dopiero będzie... Strach myśleć. A jak jeszcze trafią się elektryczni bezmózgowcy, to już w ogóle będzie katastrofa. Tacy zawsze się znajdą.

Wolę więc nie manifestować swoich upodobań zbyt często - w końcu nie jestem ani gejem, ani lesbijką, ani politykiem.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Zawsze łatwiej dojechać 300 km, niż 600 ;)
Centralne położenie jest chyba najbardziej optymalne :)
Ala, panie i panowie, do dzieła! Im więcej zlotów, tym większa reklama dla EV.
Może w końcu nas dostrzegą ;)
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Hmm, właśnie nie chcę być dostrzeżonym...
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

zeeltom napisał/a:
Zawsze łatwiej dojechać 300 km, niż 600 ;)

Ale zawsze lepiej być niż nie być . A dla mnie wyprawa 750-800km we dwie strony to jest bez sensu .
Ja tam jestem w swojej okolicy i tak już za bardzo rozpoznawalny . Wolę się jeszcze nacieszyć wolnością póki można i nie afiszować na zlotach na siłę propagowanych na masową skalę . Coś czuję że jeszcze 1-2 lata max i koniec będzie wolności niestety . A wtedy to przesiadka na spalinowóz jak wszyscy .
Bo coś czuję że chętniej będą się brać za mocniejsze elektryki niż a tuningowane skuterki i wiadomo z jakich powodów .
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Wto 12 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Pykacz napisał/a:
Ja tam jestem w swojej okolicy i tak juz za bardzo rozpoznawalny


Nie wiem czy ty jesteś rozpoznawalny ale na pewno Twój rower :mrgreen:

.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Tomas napisał/a:
Pykacz napisał/a:
Ja tam jestem w swojej okolicy i tak juz za bardzo rozpoznawalny


Nie wiem czy ty jesteś rozpoznawalny ale na pewno Twój rower :mrgreen:

.


Niestety też ja bo jeżdżę bez kakakasku . :twisted:
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

bloodyopel napisał/a:
highend, z jednej strony fajny pomysł bo trafiasz do większej ilości osób niezwiązanych z forum i większą ilość osób tym zainteresujesz. Lecz z drugiej strony wydaje mi się że na zlocie jest ciągle za mało forumowiczów ze swoimi sprzętami, więc gdy rozbijesz to jeszcze na 2-3 zloty (zakładając że każdy przyjedzie tam gdzie ma najbliżej i tylko jednostki pojawią się na każdym z nich) to raz że nie będzie okazji do ogólnego spotkania, bo porobią się terytorialne grupki; a dwa jak pojawi się na takim zlocie 15-20 rowerów to kogo to aż tak mocno zainteresuje... To nie jest nadal liczność grupy taka jak posiadaczy jak przytoczyłeś np VW, których jest w Polsce (totalnie strzelam) powiedzmy 1 milion i dla nich odległość na zlot jest krytyczna. Mimo iż totalnych fanatyków tej marki może być w Polsce jedyne 10 000 to i tak na zlotach będzie dość dużo właścicieli, bo przyjadą z ciekawości/nudów.

Przynajmniej takie moje zdanie, może za 2-3 lata gdy bardziej się rozrośniemy, będzie miało to sens :wink:


Tylko, że Ci od VW jeżdżą na wszystkie zloty i odległośc nie ma znaczenia.....
W takim razie trzeba poczekać na rozwój punktów ładowania w Polsce. Wtedy również wszyscy możemy jeździć na wszelakie zloty i ja osobiście chętnie pojadę Leafem na zlot nad morzem, nawet jeśli będę musiał po drodze ładować się 6 razy - to naprawdę nie jest problem, a zada kłam onetowym debilom, którzy się śmieją i ciągle podnoszą argument w rodzaju "jak tym jechać nad morze - tydzień?".
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

MARCIN napisał/a:
Kto będzie chciał przyjechać, to przyjedzie. Nieważne gdzie.

Pamiętajcie, że im większa grupa rowerzystów elektrycznych, tym większe żniwa będą mieć służby. Już teraz jest nagonka na zwyczajnych rowerzystów, a co dopiero będzie... Strach myśleć. A jak jeszcze trafią się elektryczni bezmózgowcy, to już w ogóle będzie katastrofa. Tacy zawsze się znajdą.

Wolę więc nie manifestować swoich upodobań zbyt często - w końcu nie jestem ani gejem, ani lesbijką, ani politykiem.



Właśnie - w dodatku na motorach panowie jechali bez kasków.... Obawiam się, że parady na "nielegalnych" rowerach zostaną zakazane jak tylko służby się zorientują co i jak....
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Pykacz napisał/a:

Bo coś czuję że chętniej będą się brać za mocniejsze elektryki niż a tuningowane skuterki i wiadomo z jakich powodów .


Polak potrafi. Większość nadal nie odróżnia roweru normalnego od elektrycznego. Wystarczy więc, że taki rower-power nie będzie się zbytnio wyróżniał z tłumu, to i owo odpowiednio zamaskować, a poza tym.... "złap mnie jeśli potrafisz" :mrgreen:

W końcu rower nie podlega rejestracji, a kto mi udowodni, ze mam silnik 2000W, a nie 250W i jaką baterię i jaki sterownik?
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

To wszystko co tu napisaliśmy ma krótkie nóżki i wcześniej czy później będzie koniec .
Co do zlotu to dziękuję kolegom za zamieszczenie obszernych materiałów . Mimo że mnie z Wami tam nie było to czuję się jakbym był w 100% . :grin:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

highend napisał/a:

Tylko, że Ci od VW jeżdżą na wszystkie zloty i odległośc nie ma znaczenia.....
.

Mimo wszystko inne możliwosci dojazdu ma samochód a inne rower czy hulajnoga.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
highend napisał/a:

Tylko, że Ci od VW jeżdżą na wszystkie zloty i odległośc nie ma znaczenia.....
.

Mimo wszystko inne możliwosci dojazdu ma samochód a inne rower czy hulajnoga.


rower czy hulajnoge łatwo zapakować do samochodu (zapewne niestety spalinowego) i pojechać.... :) a nawet do pociągu można.

Samochód z małym zasięgiem (120km) - to już trzeba lawetę, albo się męczyć i jechać 2 dni, jak nie ma ładowarek.

Widać różnicę? :)
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
Zico 
początkujący


Wiek: 51
Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 40
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Cytat:
Władze miasta noszą się z zamiarem sprzedaży ośrodka w tym toru kolarskiego. Nie wiadomo kto to kupi i jakie będzie wtedy podejście do wynajęcia toru.
Dlatego piszę, że przyszłość pokaże.


Zeeltom , nie było cie przy rozmowie z prezydentem , zapewnił że jeszcze przyszły rok wchodzi w gre . Jeżeli wystawią tor, to na koniec roku
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Byłem i słyszałem. Decyzja ma zapaść pod koniec 2016 roku.
Co niekoniecznie oznacza, że trzeba wierzyć we wszystko, co mówią władze ;)
Zabraknie kasy w mieście, to sprzedadzą wszystko, by jakoś dopiąć budżet.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group