ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Kosiarka na zdalne sterowanie
Autor Wiadomość
O$K@R
[Usunięty]

Wysłany: Śro 04 Lip, 2007   Kosiarka na zdalne sterowanie

Zacząłem budowę kosiarki na zdalne sterowanie. Mam już podkaszarkę elektryczną która ma silnik Besel 400w 220v jednofazowy podłączany do gniazda sieciowego i w tym właśnie tkwi szkopuł: pojazdy RC mają zasilanie bateryjne bądź akumulatorowe i nie wiem czy całą obudowę zrobić od podstaw, włożyć nowy silnik i zostawić tylko bęben z żyłką czy dało by się znaleźć podobny gabarytowo silnik prądu stałego na 12v który umieścił bym w starej obudowie. Mam jeszcze 2 samochodziki RC na 6v z których wyciągnąłem płytki zdalnego sterownia i z jednego wyprułem układ skrętny. w moim posiadaniu są 2 silniczki wraz z przekładniami planetarnymi wyciągnięte z wkrętarek akumulatorowych. Wyglądają tak samo ale jedna wkrętarka była na 18v a druga na 12v podejrzewam że są to takie same silniczki ale jeden po prostu został podłączony do 18v a nominalnie ma 12v. Ich dane to
silnik pierwszy: marka kinzo 12v
silnik drugi: marka power plus 18v 0-900 rpm
moc w obu silniczkach nie znana. planuje nagwintować ośki i każdy silnik podłączyć pod jedno tylne koło bez żadnych przekładni, chociaż łatwiej było by zamiast uchwytu wiertarskiego przykręcić koła. A koła jak już o nich mowa kupię w ogrodniczym jako koła do kosiarki bądź na allegro z wózka dziecięcego. Ramę całego pojazdu wykonam wg. własnego planu z ceowników bądź z kątowników alu. biorę również pod uwagę rury o przekroju prostokąta
zasilać wszystko planuję aku kwasowym z motocykla

to mój plan proszę o jakieś wskazówki i wszelkie wątpliowości dotyczące moich rozwiązań konstrukcyjnych. doświadczenie mam skąpe (wybebeszyłem samochodzik RC i skąstruowałem własne podwozie do którego przymocowałem wyjęte części samochodzik jeździł ale kabelki poodrywały się z płytki i nie wiedziałem jak przylutować ponownie)
proszę o jak najwięcej komentarzy
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

Silnik do kosiarki: http://www.allegro.pl/ite...no3700_min.html
 
 
O$K@R
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

dzięki za pomoc ale myślałem raczej o silniku kołnierzowym o takich parametrach i ta cena......
patrzyłem na stronach besel ale takie małe silniki kołnierzowe ciężko jest znaleźć i jeszcze te obroty muszą być wysokie.
rozważam zastosowanie noży a nie żyłki gdyż stawia ona większy od noży opór. aku będzie żelowy
 
 
O$K@R
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

podejrzewam że te silniczki od wkrętarek mają po 50W. jeśli do tego dodam silnik do koszenia 400W to w sumie 500W wszystko na 12V więc do półgodzinnego działania wystarczy aku. 20Ah. czy znacie może jakieś tanie i lekkie akumulatory ja znalazłem tylko:http://roter.com.pl/index/oferta/index2.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group