ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Imax B6 - "connection break"
Autor Wiadomość
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   Imax B6 - "connection break"

Jakiś czas temu ot tak pojawił się problem z moją b6, przy ładowaniu (nie ważne czy ładowanie 1s czy balansowanie kilku s) zawsze sprawdza ilość podłączonych s (czyli pomiar napięcia jest ok) i po potwierdzeniu ładowania od razu wyrzuca CONNECTION BREAK. O dziwo rozładowywanie działa bez problemu, więc to raczej nie problem z zimnymi lutami/przerwami w ścieżkach. Po wizualnych oględzinach nic nie jest przypalone/zaczernione.

Czy takie objawy wskazują definitywnie na uszkodzony jakiś konkretny element czy może to być tuzin różnych przyczyn i ładowarkę spisać na straty?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Diagnozę należy zacząć od mosfetów i mostków (diod podwójnych), bo to one zazwyczaj obrywają przy awarii.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

a co może być uwalone jak zaraz po podłączeniu zasilania IMAX wyświetla "Input Vol Err", napięcie zasilacza jest ok.
Nie wiem czy to mogło spowodować awarię, ale przy storowaniu pakietu, musiałem wyjść z domu więc przerwałem program i wyłaczyłem, odpiąłem główne przewody pakietu i zasilanie na listwie wył ale przez pośpiech złącze balansujące zostawiłem w ładowarce, jak wróciłem chciałem dokończyć ten pakiet i włączyłem odrazu listwę żeby włączyć ładowarkę objaw był taki że w zasilaczu dioda kontrolna zaczęła migać a ładowarka się nie włączyła, wyłączyłem listwę zobaczyłem że złącze balansujące jest podpięte więc je wypiąłem ale po włączeniu listwy i starcie ładowarki mam alarm z tym komunikatem, czasem się włączy bez komunikatu albo jak poleży włączona z komunikatem, można wtedy zmieniać programy i nastawy ale co bym nie wybrał z programów LIPol i na różnych pakietach przy starcie jak robi "Battery check" pojawia się komunikat "Over Voltage", jak zostawię niepodłączone przewody do ładowania (bez balancera) z programem dla jednego ogniwa mam oczywiście "Connection break", jak je zewre i włącze "Low Voltage"...
Pakiety NiMH niby ładuje i rozładowuje przez chwilę ale ewidentnie mierzy 2V za wysokie napięcie na pakiecie i po niecałej minucie wali komunikat "Break Down"

Hilfe... :D
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Zmierz napięcie zasilacza i przemierz dokładnie cały akumulator. Być może ładowarka powoli rozładowała aku do zbyt niskiego napięcia.
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Zasilacz na 100% dobry, działa z ładowarka GP procesorową do AA i AAA, ładuje na 2A. Sprawdzałem IMAXa na różnych aku (różne konfiguracje w pakiecie 1S, 2S i 4S) na wszystkich jest to samo - "Over Voltage", jak zmienie program na NiMH (pewnie na NiCd będzie to samo) program się włącza ładowania lub rozładowania ale dla pakietu 7,2V pokazuje ponad 9V że ma i po 30sek komunikat "Break Down", ewidentnie jest coś nie tak z pomiarem napięcia w ładowarce
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

Może głupie ale sprawdź kable z krokodylkami do ładowania. Mi kiedyś wykruszył się lut pod koszulką i jak kabel się zle ułożył pod swoim ciężarem to przerywało ładowanie.
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015   

mi nie przerywa ładowania, coś się uwaliło w ładowarce i mierzy za wysoko napięcie, stąd problemy
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

Jeżeli jesteś pewny, że to wina ładowarki to odeślij do serwisu (na gwarancję?) albo sam otwórz i zobacz.
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2015   

to juz też zrobiłem (nie jest na gwarancji), IRF na plusie pakietu jest ok, ale nie wiem czy to się mieści w tolerancji, że te diody shotkyego SR560 jedna na pomiarze dla diody w kierunku przewodzenia pokazuje 311 a druga 144, w kierunku zaporowym obie nie puszczają. To jest ok czy powinienem którąś (obie) wymienić na nowe?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group