ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
EV 1 ...
Autor Wiadomość
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lip, 2007   EV 1 ...

Witam !!

Mam takie pytanko, może ktoś ma źródła i jakies materialy na temat tego cudownego samochodu ? jest prezentowany w filmie "Who killed an electric Car?", byłym bardzo wdzięczny gdyby ktoś tutaj dal więcej światła na temat tego cuda
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2007   EV-1

Tu na forum Blady87w wątku Who killed the electric car? podał link do pobieżnego artykułu o tym samochodzie. Nie wiem czy to wystarczy. Szczegółów konstrukcyjnych to tam nie ma.
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lip, 2007   

ehh szkoda że ien ma zadnych szczegółów technicznych... bardzo mi się podoba ten samochodzik...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 13 Sie, 2007   

To jest EV1.
Linki i część danych jest na podstronie "Inne pojazdy EV" strony:
http://atol.wsm.gdynia.pl/ev/index.html
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4759611.html
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

60 km na jednym ładowaniu ?!?! lol TO PARODIA SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO!!!
To już amatorskie konstrukcje Pana Zbyszka mają przy lekkiej nodze możliwość przejechania 100 km, a oni ze swoimi technologiami z kosmosu, setkami inżynierów po kilku latach pracy wyskrobali 60 km ?!?! j pierdziele, już widać wpływ koncernów paliwowych... EV1 mial wieksze przebiegi... ale jak zabito EV1 tak chcą pokazać VOLTem że "to jeszcze nie czas" (bo jeszcze jest troche ropy we wnetrzu ziemi na ktorej mozna zarobic)
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Myślę że jest jakaś przyszłość w takim myśleniu o hybrydach bo silnik spalinowy działa tutaj jak taka dojazdówka przy przebitej oponie. I o to chodzi, jak pewnie zauważyłeś silnik spalinowy w typowej hybrydzie napędza bezpośrednio koła, a tutaj zasila się nim tylko generator prądu więc to bardziej elektryk z generatorem spalinowym niż hybryda. Poza tym to całkiem fajne rozwiązanie bo za parę lat chyba wystarczy tylko wymienic akumulatory na lepsze jak już stanieją i zasięg wzrośnie :)
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

r2d2 - sorki, ale ja tu nie potępiam generatora, tylko fakt, że płacąc za samochód 25000$ dająci możliwość przejechania 60 km na akumulatorach, gdzie Pan Zbyszek za 10000 zł buduje samochody które są w stanie przejechać 100 km "z palcem w nosie", a myśle że to jest nieporównywalna różnica poziomów technologicznych, oczywiście, oni by byli w stanie zbudować samochód o zasięgu 300 km na jednym ładowaniu, tylko IM TO SIĘ NIE OPŁACA, bo za 5 lat wypuszczą "VOLT 2" o zasięgu 120 km i to będzie nowość która znów się sprzeda, i to za większą kase bo podrożeje ropa i to znacznie...
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Vein napisał/a:
bo za 5 lat wypuszczą "VOLT 2" o zasięgu 120 km i to będzie nowość która znów się sprzeda, i to za większą kase bo podrożeje ropa i to znacznie...

Trafiłeś w sedno :) a wtedy Ci co sie skusili na VOLT 1 pięć lat wcześniej za nieduża kasę będą mieli szansę zabgrejdowania swojego modelu do VOLT 2 nie dysponując wiedzą i doświadczeniem pana Zbyszka. I to mi się podoba. No chyba że uważasz że każdy swój EV powinien zbudować sam. Koncerny paliwowe i związane z nimi teorie spiskowe świadomie pomijam ;) Trzeba od czegoś zacząć, czegoś spróbowac żeby się do tego przekonać.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

r2d2 - alez oni nie beda mieli możliwości "zapgerjdowania" niczego! bo koncerny nie zarobią na "apgrejdowaniu" :P a jak ktos bedzie chcial i sie uprze na baterie nowego typu to nagle sie okaże że są 1 cm za wysokie, 3 cm za długie i są węższe o 15 mm od starego typu i nie wchodzą do pojemników :P
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Wtedy to forum na pewno im się przyda, będzie na pewno pare osób które chętnie się dowiedzą że to jednak da się jakoś zrobić :D Poza tym to będzie tylko problem z przestrzenią na akumulatory, a nie dobór karoserii i zawieszenia do silnika i montaż :)
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

r2d2 - ty naprawde nie załapałeś co ja napisałem w pierwszym poscie na temat Volta, poprostu ich wyśmiałem, pokazałem władze koncernów paliwowych i tyle, boli mnie tlko jaką one mają siłe, i jak bardzo stopują postęp technologiczny
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   Re: EV 1 ...

Vein napisał/a:
Witam !!

Mam takie pytanko, może ktoś ma źródła i jakies materialy na temat tego cudownego samochodu ? jest prezentowany w filmie "Who killed an electric Car?", byłym bardzo wdzięczny gdyby ktoś tutaj dal więcej światła na temat tego cuda

To właśnie VOLT jest takim samochodem o którym możesz się dowiedzieć wszystkiego co chcesz, ba nawet możesz go sobie na zawsze kupić. Wszystkie EV1 zostały rozwałkowane, dlatego nie ma żadnych dokładnych o nich informacji bo nie dało się ich kupić i mieć na zawsze. Nie widzę tego w przypadku VOLT'a i dlatego myślę że teoria spiskowa w tym akurat przypadku sie nie za bardzo trzyma kupy. :P Naprawdę nie zauważyłeś że EV ktróre się 'nie udały' były tylko amerykańskie???
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

interesował mnie EV1, dla mnieEV1 a Volt to jak 2 różne światy, interesował mnie EV1 ze względu na wyposażanie, ze wzgledu na osiągi...Volt mu do pięt nie dorasta, ale jak bede mial kase to zaczne budowe własnego EV
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 23 Gru, 2007   

Zacznij budować, a kasa jakoś przyjdzie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group