ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowarka w skrzynce
Autor Wiadomość
jaco 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   Ładowarka w skrzynce

Witam

Buduję swojego pierwszego ebika, i wpadłem na pomysł aby ładowarkę zamontować w skrzynce na baterie. Chciałbym aby była ona na stale podłączona do BMSa, a ładowanie odbywało się przez podłączenie do gniazda kabla 230V, tak jak się ładuje samochody elektryczne. Czy taki montaż i takie podłączenie jest wogóle możliwe i czy bezpieczne ? bo podłączamy do roweru 230V. Moj rower będzie zasilany baterią 16s2p.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Mam tak zrobione w słoneczniku. Ładowarka jest na pokładzie i podłączona w pudełku do zwijanego przedłużacza od odkurzacza.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Możesz tak zrobić tylko kłopot będzie z chłodzeniem bo ładowarka jednak dość mocno się grzeje podczas ladowania i mimo ze ma wentylator to ja bym nie ryzykował szczelnego zamykania skrzynki.
 
 
jaco 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

OK, dzięki za odpowiedzi, zrobię wentylację skrzynki dodatkowym wentylatorem załączanym termistorem na wypadek nadmiernego wzrostu temperatury w skrzynce. Wentylator będzie nawiewał zimne powietrze z zewnątrz, a ciepłe będzie odprowadzane otworem wentylacyjnym, tylko jak to zabezpieczyć przed ewentualnym deszczem aby woda nie dostała się do środka...
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Ja bym zrobił klapke i przy podlaczaniu ładowarki ją otwierał a wentylację zrobił na sztywno gdy ładowarka pracuje.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Zmierz upływność energii w kierunku do ładowarki kiedy jest podłączona do akumulatora ale odłączona z sieci.
Zastosuj jakiś przekaźnik dołączający i odłączający ją automatycznie w chwili włożenia jej do gniazdka.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
jaco 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Z tym przekaźnikiem to dobry pomysł tas, można nawet rozebrać ładowarkę i w niej zabudować taki przekaźnik, że po podłączeniu do 230V załączane jest wyjście ładowarki, oszczędzamy tym samym cenne miejse w skrzynce.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

jaco napisał/a:
jak to zabezpieczyć przed ewentualnym deszczem aby woda nie dostała się do środka...

Ja bym zrobił skrzyneczkę otwartą częściowo od dołu z wentylatorem. Deszcz rzadko kiedy pada do góry :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group