ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zarobki kontra ceny gotowych rozwiązań
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

zeeltom napisał/a:
... A na tym zarabiam na fajki i piwo ;) Za takie usługi nie kupię sobie EV4, ani nie otworzę fabryki rowerów ;)

Ale to forum jest również po to, by sobie pomagać. I kazdy z nas w ramach możliwości powinien na nie kierować również potencjalnych klientów dla których podstawowe kwestie
w zakresie napięcia/pradu, akumulatora a nawet oświetlenia są za skomplikowane.
Z drugiej strony wszelkiej maści dostawcy gotowych rowerów do supermarketów również muszą mieć zaplecze serwisowe. Zaplecza serwisowego równiez oczekują nasi zachodni sąsiedzi bo cena naszej roboczogodziny jest znacząco niższa. I to jest Tomku ta szansa, nasza przewaga którą winniśmy wykorzystać. Ze za to nie otworzysz fabryki rowerów czy nie kupisz EV4 o Tesli nie wspominając, pewnie nie, ale nigdy nie wiadomo jeśli sie nie spróbuje.
Ja w każdym razie postaram się (być może) skierowac jakiś "strumień/strumyk" potencjalnych klientów na to forum. Może również Ty poczujesz że coś z tego będzie niekoniecznie tylko na fajki :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Obrazek motywujący kilka postów wcześniej ma działać tak, że: jak inni mogą to dlaczego ja nie ? Ja wiem, że to nie tak hop siup, ale stwierdzenie w temacie braku pracy jednego kolesia kiedyś rozwaliło mnie kompletnie. Ojciec owego j.... i j.... nadgodziny i całą robotę synkowi w...... i biedaczek bezrobotny :shock: .
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

O tym, że naprawiam rowery elektryczne wie już praktycznie każdy sklep rowerowy w mieście.
Sklepy te nie chcą wchodzić w rynek z rowerami elektrycznymi, bo polscy dostawcy dziś są, a za chwilę ich nie ma i reklamacje można kierować do Boga. A z Chin sprowadzić trzeba cały kontener i to spory wydatek. Namawiałem ich, że mogę te rowery serwisować, ale się boją w to wchodzić. Na początku zabawy z rowerami elektrycznymi jeden z inwestorów sprowadził trochę tych rowerów na wybrzeże i zrobił tam wypożyczalnię tych rowerów w sezonie letnim. Kupiłem swój pierwszy rower od niego i później "skomisował" mi parę sztuk po 300 zł. Musiałem je doprowadzić do kultury i cały mój zarobek był w granicach 200-300 zł na sztuce. Bujałem się z nimi kilka miesięcy. Tak że średni zysk wyszedł mi mniej więcej 300 miesięcznie. Trochę mało, ale na fajki i piwo wystarczyło ;)
Nigdy nie wezmę od klienta 50 zł za wymianę akumulatora. Moja uczciwość mi na to nie pozwala. Może tu jest przyczyna, że nie chcę naciągać klienta? Za uczciwy jestem i może przez to mam problemy. Wolę 10 razy wymienić akumulatory po 30 zł, niż 2 razy po 50, bo powiedzą, że zdzierca jestem i to będzie koniec klienteli.
Tak swoją drogą ile kosztuje wymiana akumulatora w samochodzie?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Rynkowy koszt robocizny podczas elektryfikacji roweru "na gotowo" wynosi średnio 300-400zł i jest dłuuugi wianuszek chętnych. Przedkładasz swoje doświadczenie i profesjonalizm oferując w zamian pojazd dopracowany i optymalny do środków. Zdobycie takiej wiedzy wymaga ogromnego poświęcenia i własnych nakładów środków.
Jest to dział usług bazujący głównie na marketingu wirusowym i nie wymagający żadnych dodatkowych nakładów w reklamę. Przekrój klientów i ich potrzeb na takie usługi jest szeroki jak rzeka i obejmuje każdą grupę wiekową i zarobkową.
Ebajkowanie to nie tylko wymiana akumulatora w rowerze seniorów :???:
Znacznie lepiej się rozmawia językiem rozwiązań niż językiem kolejnych pozornych problemów.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

No to widzę, że jestem wyjątkiem w świecie rowerów elektrycznych, bo w praktyce wcale to nie wygląda tak, jak opisujecie :P
Jak dotąd przerabiałem klientowi tylko trójkołowego Tolka na napęd elektryczny. Bo kobitka miała problemy z jazdą bez wspomagania. Rower już miała, więc wyszło trochę taniej. Opisywałem tę przeróbkę na forum.
Patrząc na miejscową młodzież, to nie widzę, by któryś z nich był zainteresowany kupnem roweru EV.
Klientela składa się głównie z ludzi starszych, a ci nie grzeszą nadmiarem kasy. Przynajmniej większość z nich.
Gdy ludzie starsi chcą przerobić posiadany rower na EV i gdy usłyszą o kosztach, to rezygnują z przeróbki.
Pozostawiam to kolegom, którzy mają dużo klientów chętnych do przeróbki na EV. W moich okolicach, to się nie uda. Przynajmniej na dziś i obecne dochody ludzi starszych. Ci, co mają duże dochody wolą się wozić samochodami po kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy. Nie rowery im w głowach ;)
A młodzież nie kupi roweru za kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy, bo w Żyrardowie nie ma takiej pracy i takich zarobków.
Poza dyrektorami spółek miejskich i innych prezesów... ale oni mają swoje auta i swoich kierowców :D
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Jeżeli chodzi o biznesy na pojazdach, to już nasi ustawodawcy zadbali o to, aby nie dało się nic zrobić. Ani EV4, ani "słonecznikiem", czy większością "rowerów" Tasa nie można poruszać się legalnie po ulicach. Jest takie magiczne słowo "homologacja", które stawia w uprzywilejowanej pozycji duże koncerny (mają kasę), a my nie mamy elit (Hitler zaczął, komuna dokończyła), tylko bandę kundli, którzy sprzedają nas jak niewolników . Nawet głupich świateł dziennych nie można sobie zrobić. :evil:
Zeeltom, po pierwsze rzuć palenie, będziesz miał więcej kasy, a poza tym ekologiczne elektryki, las, grzyby i FAJKI się trochę gryzą :!:
Co do pracy, to zamiast rowerów może naprawiaj wózki widłowe, podobne, ale dużo droższe i lepsza kasa. Sam też musiałem się przebranżowić (kiedyś RTV).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Pracę mam jaką lubię, szkoda, że marnie płacą. Rowery EV traktuję jako hobby, a nie źródło dochodu.
Fajki mi nie przeszkadzają w zbieraniu grzybów :)
Już raz rzuciłem i zacząłem od nowa w trakcie drugiego zlotu EV :)
Wiem, że to szkodzi, ale co dziś nie szkodzi zdrowiu? ;)
Nie chcę zdrowy umierać :D
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Palenie jest dla "słabych" :grin: (też paliłem, szczególnie jak dużo jeździłem samochodem).
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Może przestaniemy się prześcigać w pomysłach jaki ten kraj zły tylko zaczniemy coś rzeczywiście robić? Ja na przykład znalazłem delikatną nisze, którą mam zamiar niedługo uderzyć. Nawet tacy młodzi ludzie jak ja mogą coś zrobić tylko trzeba chcieć :)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Chcieć to sobie można, trzeba działać :wink:

Nawet najbardziej pospolitą pasję można zmienić w kasę. Ja jedyne co umiałem to jeździć na rowerze co też było i jest moją pasją. Gdy w końcu wykminiłem co mogę z tym robić to pierwsza pensja wyszła mi 2700 zł. Ktoś może krzyknąć, że Warszawa to inna rzeczywistość, A Gucio. Moi znajomi to przekrój osób zarabiającychod 850 zł do takich co przed trztdziestką kupili mieszkania bez kredytów (brakujące ogniwo o pensji pieciocyfrowej, które podbija średnią) - nie kradną, nie są to prace po znajomości ani od rodziców. Po prostu ciężko na to zapracowali. To nie są żadni nadludzie wbrew obiegowej opinie. Kumpel który na wakacje lata na Majorkę albo na bali wybija ze mną na piwo w parku

Chcieć to móc. EV ma potencjał, każdy to wie ale prawie nikt nie potrafi tego wykorzystać, a tym czasem ludzie kupują e-bikei w airbike za bagatela 18.000 zł - znam ludzi stamtąd i to się sprzedaje
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Specjalista i ekspert w swojej dziedzinie jesli tylko usilnie nie kopie pod soba dolków wybije sie. A co do brakujacego "ogniwa" to trudno ich szukac na posadach ale w brudnej nie przyjemniej ciezkiej pracy.

warsztaty mechaniczne brud i dluga praca a taki warsztat ma maszyny za ... no wlasnie.
Glupia szambiarka , zwyzka do wycinki drzew , lub najzwyczajniejszy spawacz ktory przestal robic w zakladzie a uznal ze bedzie robil bramy na zamowienie.Dzieciak 19 latek ktory byl sfrustrowany ze nie ma u niego dobrego internetu radiowego postanowil go zalozyc siec rozrosla mu sie do 500 abonentow , a teraz instaluje (juz tylko mlody 25lat) systemy alarmowe i kasy dotykowe w sklepach. Nie wspomne o warsztatach rowerowych.

Najwiekszym bledem jest "miec pomysl na biznes" co moze byc super i kazdy to kupi.
Biznes to rozwiazywanie problemow ludzi które maja lub nie wiedza ze maja. Tam gdzie bardziej cenia rozwiazanie problemu niz pieniadze.

A wracajac do rowerow elektrycznych to mozna to promowac jako luksus rower 10k $ i celowac w grupe ludzi ktorzy chca luksusu.
Lub w grupe ktora chce oszczedzac , ale oni jezdza ... autobusem (bo rower to obciach) nie wspominajac o tym ze by chciec elektryczny rower trzeba miec jaka kolwiek wiedze z tym zwiazana , lub byc ignorantem jak ja ktory popali co sie da zepsuje i dopiero potem sie nauczy.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

tas napisał/a:
Sam sobie udowadniasz, że nie ma żadnych szans, sprawa jest na starcie przegrana i wszelkie inicjatywy nie mają kompletnie żadnej szansy realizacji :(
Wierzę jednak, że nie jest za późno :(

Dlaczego na TYM filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Rh8rhUsNyC0
Oraz na TYM filmiku: https://www.youtube.com/w...-yt-cl=84838260

... nie widzę uśmiechniętego Zeeltoma w kasku tylko jakiegoś innego "emeryta"?

Hę?


Myślę że dziadek się nieźle zmartwi jak jego konkurencją będą takie pojazdy :twisted:
https://www.youtube.com/w...d&v=Mf2wAEYtrlo
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

niestety, zaraz poczytamy, że z elektrykami nie można wymyślić nic nowego, nie ma żadnej niszy, nie ma szans na realizację pomysłów i jesteśmy skazani na beznadzieję oraz szarość :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

Kto ma dużą kasę, może próbować. Mając 100 zł przy dupie nie ma szans na nic.
Widzę, że niektórzy nie mogą zrozumieć, że żeby zarobić trzeba najpierw wyłożyć kasę. A jak nie ma kasy, to można tylko pomarzyć, albo dawać rady innym.
 
 
piotrrs11 
brygadzista



Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: Sulejów/Wrocław
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

zeeltom napisał/a:
Kto ma dużą kasę, może próbować. Mając 100 zł przy dupie nie ma szans na nic.
Widzę, że niektórzy nie mogą zrozumieć, że żeby zarobić trzeba najpierw wyłożyć kasę. A jak nie ma kasy, to można tylko pomarzyć, albo dawać rady innym.

Pierwszą rzeczą która jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu jest nastawienie. Bez tego ani rusz...
A u Ciebie niestety z tym kiepsko.


W dzisiejszych czasach każdy kto posiada komputer i dostęp do internetu może zarobić niemałe pieniądze chociażby na start normalnego biznesu, trzeba tylko chcieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group