ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
elektro Moto-deska
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

Mogli, ale cena litowych i ładowarki do litowych jest ważna.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

A mam pytanie.. gdzie idzie takie traki czy jak to tam się zwie... w każdym razie o mocowanie kół chodzi, dostać??
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

te traki bardzo łatwo zrobic samemu, tutaj masz zdjecia deski mojej produkcji na której jeżdżę z górki albo za latawcem, to solidna konstrukcja bo waze 95kg i śmigam na niej po niezłych wertepach http://www.landkiting.pl/forum/viewtopic.php?t=860
pzdr.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

Gratuluję pomysłu i wykonania!

A może pokusiłbyś się o zrobienie pokazowej "elektro-moto-deski"?? Jako dodatek do Twojej kolekcji... :D

PS Masz więcej fotek i jakieś fotki w "akcji"??
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

jest jeszcze filmik tej deski w akcji http://youtube.com/watch?v=PgtLvw8wKyw
Na dniach będę sobie robił drugi egzemplarz tym razem w wersji amortyzowanej, konstrukcję mozna jeszcze troche uprościć, jak Cie to interesuje to postaram sie zrobić fotki 'step by step'. Co do Twojej kuszącej propozycji to może zimą, jak znajdę wolny czas. Co do myszkowania deski http://youtube.com/watch?v=jI1u8vSDEbc to nie musisz sie tym przejmować bo zjawisko pojawia sie dopiero przy prędkościach znacznie przekraczajacych 20 km/h :D
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

Ok. Czekam na fotki. Jeśli nie na forum to na maila. Z góry wielkie dzięki! No fajna konstrukcja. A z tego drugiego filmiku wynika że ochraniacze to podstawa. Jakie są średnie prędkości, jakie maksymalne, a jak ma się sprawa startu w takiej maszynie?
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007   

http://pl.youtube.com/wat...related&search=
Powyżej bardzo fajny film. Co prawda na wodór i w wersji dużej i jako samochód no ale podobna konstrukcja... :D No i elektryczny. Kto takie buduje?? :D
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

zmontowałem tą nową dechę, tym razem zdecydowałem się na element skrętny najprostszy z możliwych, dodatkową jego zaletą jest że działa on też jak amortyzator wiec z ew. skopiowaniem nie powinienes miec zadnych problemów. Wszystko masz tutaj http://www.landkiting.pl/...?t=132&start=45
pozdro
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Śro 10 Paź, 2007   

Dzięki za odpowiedź :D Mam jeszcze pytań kilka :D

Ile masz takich desek w domu?? :d

Widzisz silnik w takiej konstrukcji??

Jak to skręca? Chodzi mi o promień skrętu... czy np da się tym manewrować między ludźmi na chodniku... :D

Jaki max speed jest tu osiągalny, żeby się nie wywalić?

Gratuluję pomysłowości i zapału do pracy.

PS. Mam 14 lat to sam tego nie zrobię... a że pojazd mi potrzebny, rower nie wystarcza to myślę nad czymś takim (bo z ekstrawagancji troszkę jestem znany ;) elektronika i te sprawy...)
 
 
xutywx
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

No więc mamy... :D

http://www.elektroda.pl/r...ic.php?t=862329
 
 
GlowaSkrzydlowa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   elektrodeska

Zabawka ciekawa, bo sterowana nadążnie co do poziomu. Dlaczego twórca poszedł aż w takie utrudnienie? Chyba chodziło mu specjalnie o dodatkowe efekty, że to inna deska. Klasyczny deskorolkarz musi na nowo opanowywać jazdę na takiej desce, bo ma niuansy co do jazdy na niej. Ot choćby ruszanie z miejsca. Ekonomiczność "pod znakiem zapytania". Kiepska, bo np jadąc oszczędnie zawsze idzie ta sama stała ilość energii na utrzymywanie poziomej pozycji przez układ. Wygląda np na to, że twórcy trudniej było wykonać mechanizm dobrego skręcania, więc poszedł w to rozwiązanie. Osiągnął przez to możliwość b. małego promienia skrętu.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   

na twoje pytania moge odpowiedziec dopiero teraz, bo znam na nie odpowiedzi, w międzyczasie decha przeszła kompleksowe testy terenowe, i w sumie pare rzeczy było do poprawy, wszystkie wprowadzone zmiany i dokładną specyfikację aktualnie wykorzystanych w niej części znajdziesz na tamtym forum. Nie ma sensu jej tu przeklejać. Teraz odpowiedzi na pytania
Widzisz silnik w takiej konstrukcji?? - silnik powinieneś przymocować za tylnia osia i napędzać ja za pomocą jakiejś prostej przekładni np. ciernej, wystarczy połaczyć ze sobą na sztywno dwa tylnie koła i przy jednym z nich zamontować jakieś dodatkowe kółko które będzie napędzane poprzez rolkę silnika, może też być jakaś zębatka, wszystko zależy od silnika, wchodzi w grę tylko jakaś albo bardzo krótki łańcuch albo bezpośrednia przekładnia bo będzie tam raczej mało miejsca, np. może dało by się bezpośrednio sprzężyć kółko zebate od silnika skutera z kólkiem zębatym tylnego koła z pominięciem paska zębatego? albo zebatki na krótkim łańcuchu. Trzeba by zakombinować. W każdym razie 12'to calowe kółka od escootera są już z zębatką. Jeśli nie zamierzasz jeździć tym sprzętem w terenie ani po lesie to byłby to chyba sensowny wybór tym bardziej że jest tam też hamulec w komplecie, a dobry hamulec tez sie przyda.
Jak to skręca? Chodzi mi o promień skrętu... czy np da się tym manewrować między ludźmi na chodniku... Jaki max speed jest tu osiągalny, żeby się nie wywalić? -te dwa pytania się ze sobą łaczą, Zwrotność deski ma bezpośredni wpływ jej max. bezpieczną prędkość. Im większa zwrotność tym mniejsza jest max. bezpieczna prędkość i odwrotnie. Inaczej pojawią sie te oscylacje zwane myszkowaniem i tracisz kontrolę nad kierunkiem jazdy. Tak wiec mysiałbyś tutaj znaleźć jakiś kompromis. Nie było by to trudne bo jesli masz 14 lat to ciężki nie jesteś, trudno było dopasować takie gumki do zawodnika 100kg. Prawie wszystkie były za miękkie, wiec jesli wazysz z 50kg to będziesz miał duzy wybór.
pzdr
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group