ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SABVOTON sterownik wektorowy
Autor Wiadomość
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017   

pewnie chodzi o to
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Zauważyłem taką przypadłość ciekawi mnie czy komuś się to zdarza lub zwrócił na to uwagę.

Początek wycieczki, silnik pracuje ładnie, gładko. Przejechanych kilkadziesiąt kilometrów z różną prędkością, kilka ostrych startów i zaczyna się czuć lekkie mrowienie na siodełku a właściwie chodzi o drżenie / wibracje silnika. Z biegiem kilometrów wrażenie się nasila. Jadąc np. 35kmh puszczam gaz, jest gładko (wiadomo nic nie pracuje), dodaje gaz zaczyna się drgawka. Robię reset na stacyjce i znowu silnik chodzi gładziutko jak po maśle. Czasem reset nie pomaga i trzeba wykonać test hali po którym wszystko jest ok na jakiś czas. Tak jak by sterownik gubił synchronizację z hallami (taka moja teoria wymyślona).
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

Od kasowania wibracji jest parametr "Current loop kp". Zazwyczaj się tego nie rusza z uwagi na to, że algorytm autokalibracji jest w tych sterownikach dość skuteczny, ale występowanie wibracji podczas przyśpieszania można organoleptycznie próbować kasować tymi nastawami.
Dla przykładu QS rekomenduje dla swoich silników 203 ustawienie około 240-260, Mxus 5k około 280-320. Nie zawsze da się wyeliminować wibracje. Dla przykładu w moim QS V3 wolnobieżnym nie da się bo wynikają one raczej z nawoju niż pracy silnika i do 40A nic nie wibruje, powyżej już lekko tak.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

To coś sterownikowi się przestawia ten "Current loop kp" (ustawione 299 z autokalibracji) w trakcje użytku bo jak wspomniałem na początku wycieczki jest ok, gładziutko, a potem robi się coraz gorzej i odczuwalne jest to nie tyle podczas przyspieszania (obciążenia od 40A wzwyż tak jak u Ciebie) tylko podczas spokojnej jazdy (350W przy 35km/h)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

może to ma związek z temperaturą?
może to ledwo działający jakiś hall, na drugim komplecie jest tak samo?

Ogólnie te lekko odczuwalne wibracje to nie jest nic złego, to tylko kosmetyczny efekt, na wielu silnikach nie da się tego nawet wyregulować.

current loop się samo nie zmienia ani się nie ustawia podczas kalibracji, to jest parametr stały, ale ale jego zmiana wymaga ponownej kalibracji.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   

tas napisał/a:
może to ma związek z temperaturą?
może to ledwo działający jakiś hall, na drugim komplecie jest tak samo?

Ogólnie te lekko odczuwalne wibracje to nie jest nic złego, to tylko kosmetyczny efekt, na wielu silnikach nie da się tego nawet wyregulować.

current loop się samo nie zmienia ani się nie ustawia podczas kalibracji, to jest parametr stały, ale ale jego zmiana wymaga ponownej kalibracji.


Ok. Potestuje i dam znać
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Hej kto mi powie jak uruchomić aplikacje BT do sabvotona na telefonie Samsunng S7 eadge bo za chiny nie mogę wejść w menu :(
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Powiem ja (-; Przytrzymaj dłużej lewy guzik (u mnie z dwoma kwadracikami)... i voila! Powinno wyskoczyć menu.
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Lipa bo w S7 po takiej opreacji pokazuje mi wszystkie otwarte aplikacje
 
 
Bartosh 
stażysta


Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 109
Skąd: Cintra
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Takie buty... to możesz w ustawieniach Dostępności (możliwości manualne i interakcja) włączyć Menu asystenta. Dostaniesz dodatkowe menu ekranowe i znajdziesz tam ekwiwalent programowy tego guzika.

P.s. w asystencie się to nazywa "więcej opcji". U mnie działa.

P.p.s. odpal moją zmodowaną wersję apk svmc, inaczej możesz mieć problem z językiem / datą. Zaczytanie danych czasem nie działa za 1st razem, trzeba łączyć dwukrotnie, aby pokazał wartości. To, powiedzmy, normalne... jak na chińczyka przystało.
 
 
pawextelinfo 
stażysta


Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 183
Skąd: Węgierska Górka
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Dziękuje
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Panowie czy jeden Sabek np 72150 jest w stanie ogarnac dwa silniki przykladowo MXUS 5K Turbo?
 
 
Rugorlos27 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 156
Skąd: Sandomierz(okolice)
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Gdzieś widziałem na youtubie jak gościu podłączał 2 silniki pod jeden sterownik, tylko wtedy bez halli. W Sabku bez halli się raczej nie da.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 25 Sty, 2018   

Jakiś czas temu była dyskusja czy można podłączyć dwa silnik pod jeden sterownik (albo może odwrotnie?), w każdym razie konkluzja była taka, że nie da się.
 
 
Saku 
dyrektor



Wiek: 35
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 400
Skąd: SWDN
Wysłany: Pią 26 Sty, 2018   

Spodziewalem sie takiej odpowiedzi :wink: ale tak zapytalem dla pewnosci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group