ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tesla S
Autor Wiadomość
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   Tesla S

Taka ciekawostka.
W drodze z Berlina do Warszawy odwiedziła mnie Tesla. Cel - podładowanie akumulatorów.
Podobno ma największy pakiet akumulatorów a i tak zasięg max 300 km przy spokojnej jeździe. Przy deptaniu połowę mniejszy.





000_1092.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 646,25 KB

000_1087.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 273 raz(y) 666,77 KB

000_1088.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 276 raz(y) 671,56 KB

000_1089.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 247 raz(y) 670,69 KB

_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

Największa 85kwh i może spokojnie przejechać 350km. Szef posiada tesla( sprowadzana z Norwegi) i bez problemu jeździe takie dystanse. Właśnie dzięki tesli zacząłem się interesować elektrykami. Samochód dla mnie piękny a osiągi kosmiczne.
Nie dawno było dla Tesli S aktualizacja oprogramowania, gdzie wprowadzono "INSANE MODE". Nie ma słów jakie to uczucie przy tym trybie w trakcie ruszania. Doświadczyłem tego na żywo.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

W internecie jest mnóstwo filmów jak działa ten tryb. Chciałbym kiedyś tego doświadczyć :D
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Tesla dojechała do mnie z pozostałością 20 % energii. Podczas ładowania weszło w akum ok. 20 kWh i to już był full. Albo coś nie ten teges, albo nie miała największych baterii. No i najmniej pozytywna wiadomość. Auto wracało z serwisu w Berlinie do Warszawy. Powodem wizyty w serwisie były problemy z ładowaniem. W przeprowadzonym przeze mnie wywiadzie padło m.in. stwierdzenie, iż technologia napędu elektrycznego w samochodach jest jeszcze w fazie raczkowania. Ja całkowicie się z tym zgadzam. Światełko w tunelu jest na razie dla naszych jednośladów i ogólnie lekkich konstrukcji. Masa 2,1 T zarezerwowana raczej dla ekskluzywnych pojazdów, w elektryku wydaje się z lekka pozbawiona sensu.
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Więc ta tesla miała pojemność 40 kwh czyli najmniejsza. Dużo samochodów nowych posiada usterki jest gwarancja to nie ma problemu. Problem z Tesla, że najbliższy serwis to Berlin.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Właśnie serwis dosyć daleko. I jak tu dojechać samochodem do serwisu, chyba jedynie na lawecie :P Szef się wozi podobnym wozem tylko wersją 85kWh, ładne autko ;) Słychać szum opon. Auto w zasadzie i inne elektryki czekają tylko na lepsze(pojemniejsze) akumulatory tak to się nie ma co czepiać ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

W tym roku będą 2 supercharger w Polsce. To pewnie za jakiś czas ktoś zdecyduję się otworzyć salon Tesli. Samochód super, ale nie za taka cenę. Jeszcze minie czasu zanim taki Kowalski będzie jeździł elektrykiem.
Poza tym jestem pewny jak rynek samochodów elekt. się rozwinie, państwo nałoży coś w stylu blokady, żebyś nie mógł ładować pojazdu w domu, tylko na stacjach. Gdzie doliczą odpowiednią akcyzę, ale to tylko moje czarne myśli:P
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Może się mylę ale same baterie to połowa wartości samochodu :P dlatego to wszystko drogie, wszystko co nowe to drogie. Baterie słoneczne też kiedyś kopę kasy kosztowały, teraz już są bardziej dostępne i w atrakcyjnych cenach. Niech to idzie wszystko do przodu, w końcu przeciętny zjadacz chleba będzie mógł sobie kupić wymarzonego elektryka ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Elon w jakimś wywiadzie mówił ze bateria to nie więcej niż ćwierć wartosci samochodu
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Zmartwię was ale nigdzie na świecie nie ma salonu Tesli. To cudo zamawia się przez internet, wybiera co się chce tam mieć i wpłaca zaliczkę bodajże kilka kawałków ojro. Trzeba jeszcze odczekać 5 miesięcy i potem samochód trafia pod nasze drzwi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group