ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mocowanie baterii w fabrycznym pojemniku
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   Mocowanie baterii w fabrycznym pojemniku

Jak w temacie.Szukam sprawdzonego i pewnego rozwiązania mocowania baterii z ogniw 18650 w aluminiowej,fabrycznej obudowie.Mocowanie baterii wewnątrz aluminiowej "rury" gdy ogniwa nie są umieszczone w "koszykach" wydaje mi się, że jest pewnym problemem gdyż bateria narażona jest na ciągłe drgania a to może prowadzić do przetarcia izolacji i ew.zwarcie.Sam mam ten problem i trudno znaleźć jakieś solidne rozwiązanie w internecie dlatego zwracam się z prośbą o podsunięcie jakiegoś rozwiązania, widziałem już mocowanie jakimś klejem ale gdy szczelina między obudową a baterią jest rzędu 10mm ten sposób nie jest zbyt pewny.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Kup sobie uszczelki okienne w postaci paska pianki i naklej na ogniwa. Ew. poszukaj uszczelek piankowych bez kleju i przyklej je na taśmę dwustronnie klejącą. Ja tak podkejałem miejsce pod akumulatorami żelowymi u siebie oraz ucho wewnątrz kuferka które trzyma akumulatory. Do tej pory nic nie odlazło a trzyma się już ze 3 lata...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Takie rozwiązanie może się sprawdzić w przypadku akumulatora żelowego który stoi na podłożu kuferka a paski pianki zabezpieczają przed obijaniem się o boki,co innego aluminiowa "tuba" ustawiona prawie pionowo, gdzie bateria ma miejsce na przemieszczanie się góra-dół,uszczelka wówczas nic nie zabezpiecza.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Tarcie o ścianki rury na pewno będzie mniejsze, bo gąbka uszczelki, albo guma nie pozwoli na przedmieszczanie się wzdłuż rury. Pod warunkiem, że taka uszczelka będzie ciasno upakowana.
Można poszukać jakiejś rurki gumowej, która obejmie ogniwo i wlezie do rury ;)
 
 
Rakieta 
początkujący


Wiek: 77
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 41
Skąd: Chełmża
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Witam , są uszczelki okienne w różnych kształtach i wymiarach jeśli chodzi o grubość i szerokość
_________________
Tylko krowa nie zmienia poglądów
pozdrawiam Marian
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Jeżeli ogniwa w "paczce" nie są sklejone na sztywno, to połączenia między nimi (zwykle wykonywane srebrzanką) nie powinny być sztywne, lecz np. z załamaniem lub pokarbowane, aby nie odrywały się przy wstrząsach.
Jako opaski "paczki" można użyć fragmentów butelki PET (np. po Coli) - zaciśnięte na gorąco opalarką.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Uszczelki samoprzylepne nie wydaja sie zlym pomyslem ale jako wstepne unieruchomienie ogniw wzgledem siebie. Potem staranne lutowanie. Ponieważ potem taki pakiet lub moduly trzeba ciasno wsunąć do metalowego pojemnika to oslona z sliskiego tworzywa typu PET lub analogicznej folii z arkuszy jakich uzywa sie np przy bindowaniu druków, sprawdza sie w praktyce..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

A ja mam pomysł :P
Układamy baterię w kształt obudowy i wszystko psikamy pianką montażową (w środku też). Potem tylko obcinamy w kształt skrzynki i wsuwamy do środka.
Tadaaa. Pianka jest fajna :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Przy tej metodzie jakikolwiek problem, podejrzenie ze jest slabszy segment i mamy problem serwisowy...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Przyznaję,że pomysł kol. JerzyZ z butelką PET bardzo mi się spodobał. Myślę, że butelka po 2litrowej wodzie będzie bardzo dobra gdyż można wykorzystać również dno butelki a ono (dno) może już śmiało spoczywać na plastykowym zakończeniu obudowy z nożowymi wtykami baterii.Wówczas uszczelki samoprzylepne do okien jako usztywnienie mogą rozwiązać sprawę.Szukałem rękawa termokurczliwego ale taki można kupić na portalu aukcyjnym,w odpowiednich rozmiarach głównie w całych rolkach a nie np.1 metr.
 
 
sannis
brygadzista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 299
Skąd: z Parku
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
Przy tej metodzie jakikolwiek problem, podejrzenie ze jest slabszy segment i mamy problem serwisowy...

Piankę można psiknąć nie bezpośrednio na baterię ale do woreczka foliowego. Coraz częściej spotykana forma wypełnienia w przesyłkach.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
  Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

sannis napisał/a:
..Piankę można psiknąć nie bezpośrednio na baterię ale do woreczka foliowego. Coraz częściej spotykana forma wypełnienia w przesyłkach.


Wow,to też doskonały pomysł.Jednak co kilka głów to nie jedna a temat prawie, że banalny ale wcale nie łatwy technicznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group