ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tilting- system wspomagajacy przechyl pojazdu
Autor Wiadomość
Jacq 
początkujący


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 25
Skąd: ziemia
  Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   Tilting- system wspomagajacy przechyl pojazdu

Witam , jak większość z nas również i ja postanowiłem skonstruować własny pojazd .
Rama typu 2-1 czyli 2 koła z przodu i oczywiście system pochylny przedniego zawieszenia.
Oczywiście jest proste i do tego wystarczy odpowienia konstrukcja no i grawitacja ktora pozwala na frajde na zakretach i zapewnia bezpieczniejsza jazde. O owa grawitacje łatwiej jeśli kierowca siedzi powiedzmy wysoka a co jesli "leży" nogami do przodu ? Juz tak chyba łatwo nie bedzie i dlatego postanowiłem zapytac was wszystkich czy ktos podobny temat przerabial.
W sieci można znaleźć gotowe projekty na ktorych widac 2 amortyzatory i hydrauliczne siłowniki zasilane jakims silniczkiem i po sprawie ale zastanawiajac sie nad tym systemem doszedlem do wniosku ze to nie do konca takie proste proste. Czy ktos zna odpowiedz ?
Jacq

US20080012262A1-20080117-D00000.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 286 raz(y) 422,13 KB

 
 
EV4 
młodzik
EV4


Wiek: 47
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Jest sporo rozwiązań takich zawieszeń. Na schemacie wszystko wygląda ok. ale tak naprawdę wszystko ma znaczenie. Podejrzewam ,ze niektórych przypadkach minimalnie wystarczy zmienić geometrię i wszytko się sypie. Sam rozkminiam temat zawieszenia w pojazdach przechylanych od kilku lat. Na forum jest opis pojazdu EV4 mojej konstrukcji. Obecnie jest to 5 wersja. W pojeździe z zawieszeniem ze schematu trzeba trzymać równowagę jak na jednośladzie. Bardzo ciężko jest zaprojektować takie zawieszenie ,żeby pojazd sam utrzymywał równowagę i sam przechylał się w zakręcie bez pomocy żyroskopu dodatkowych siłowników itp.
Jacek Skopiński
_________________
Jacek Skopinski
 
 
Jacq 
początkujący


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 25
Skąd: ziemia
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Przygladalem sie temu wynazkowi ( https://www.youtube.com/watch?v=rAmVCbkFuJ4)i wydaje mi sie ze kierowca pomaga sobie tymi dwoma płozami pod nogami. Co o tym myslisz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group