ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Erower 250-750W w trakcie prac
Autor Wiadomość
Michał
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

Dawid R napisał/a:
silnik 700 W za ok 200 zl jak bysmy ten 350 W sptrzedali za 80 zl.


a gdzie mozna kupic silnik 700W za 280zł ???
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

120+80 = 200 a nie 280 i taki silnik mozna kupic na allegro nie dawno byl nawet za 180 zl ok 600 W
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

No i jazda próbna odbyta,

NIestety jestem niezbyt pocieszony. Tzn rower jeżdzi - wszystko ok, ale hałas towarzyszy temu duży. Hałas czyli i straty mocy. Znów duże prądy. Zwierałem kable ręką - w rękawicy i znów mi paliło.

Jeżdziłem na starym wyładowanym akumulatorze 12V 7Ah. Rower nie mial mocy ale zapewne to wina akumulatora i słabych kabli.

Prawdopodobnie rower pojedzie te 38kmh, ale nie wiem czy mi się chce go dalej robic.

Raczej będę robił teraz rozwiązanie na rolkę. Jest cicha i skuteczna:(


 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

to zeb edzie glosno bylo do przewidzenia, mozej akis filmik masz jak rower jezdzi ? :) ja zrobie wg mojego opisu wczorajszego.
 
 
krzysztof1980r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

Oj ale i tak hałas mniejszy niż przy spalinowym. Działaj dalej daj mu wiecej mocy podkreć silniki 4x i stawiaj go na koło zrób z niego potwora to sie pościgamy :)
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

http://www.peltzer.net/ebike/ebike2.htm
a może zrobisz tak jak tu cicha, mała, i tania(oprócz piasty pod tarcze) tylko jedno mnie ciekawi jak zamontować to drugie koło :?: :?: :?:
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

Mam pytanie: mam ten moj rowerek. Na silniku 750W przy 12V ten rower pojedzie 37kmh. Jak sądzicie - co bedzie gdy dam mu 24V - czy starczy mu mocy na 74kmh?
Bo chyba jednak sprobuje zrobic kontroler na duzy prąd - własciwie do małego kontrolera od hulajnogi podłacze 3 duże fety po 150A każdy

Niestety kontroler od hulajnogi nie działa na 12V - wiec musze dać mu 24.
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

mozeliwe ze ok 70 wyciagnie ale wiesz ze tutaj igrasz z zyciem wlasnym ? i zdrowiem ? w najlepszym wypadku mozna skonczyc na wózku wiec lepeij se daruj te probe na 70km/h, ja bym tego nie robil zdrowie jedno jest, alejak bedziesz chcial to zrobic to zycze powodzenia i mam nadzieje ze ci sie uda bez szfanku.
 
 
Maxio0
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

Adamie, kontroler od hulajnogi nie działa przy zasilaniu 12V dlatego, że komparator odpowiedzialny za kontrole stanu rozładowania akku blokuje działanie oscylatora(za niskie napięcie - on interpretuje to tak jakby akku było rozładowane).Wystarczy zmienić jeden rezystor i będzie działać :-)
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

no tak w sumie :) przecie oni tam dali komparator pewnie na TL4xx, jak masz dostęp do elektroniki sterownika (u mnie byla zalana zywica) to znajdz go i wsadz inny resystor jak mówi MAxi0 i powinno śmigać, Tyle ze moc spadnie jaka moze przensic kontroler bo np moze smigac na 24V 30 A a jak dasz 12 V to tez 30 A wytrzyma tylko przykladowo mowiąc. No dla tego wlasnie na 100% musisz dac te mosfety mocne, mozna by nawet wyjac te z twardedo dysku :) i plyty głównej jak masz troche zlomu komputerowego. W plytach sa na 50- 70 A mosfety na niskie napiecia.
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

Niestety przy potworze GPA 12V od BOSCHA, który ma Adam, przy napięciu 24V idę o zakład, że będzie dużo dymu z chińskich sterów. Ten silnik ma bardzo mały opór wewnętrzny co oznacza strzały prądu powalające te nibynózki tranzystorów i ścieżki na płytce. Taką kobyłę (z szacunkiem Adam) to się wyzwala fetami w przemysłowych obudowach. Ale może się mylę.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Ale te ktore chce podłaczyc do chinszczyzny to tez nie ułomki
http://arbiter.pl/zdjecie/3469

Cała czesc pradowa bedzie poza plytka - z plytki chinskiej tylko driver. Kwestia czy pociagnie takie duze fety
 
 
eAndre
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Spróbować nie zaszkodzi. Warto by zobaczyć na oscyloskopie czy na gatach nadal będzie prostokąt :)
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

eAndre ma racje troche bo to ze tansytro jest na 150 A to tylko teortyczniej est a nie praktycznie i wlasniechodzi tu o obudowe, dobrzebybylo jak bys mial tranzystor w obudowie wlasnie tej "przemyslowej" jak np IGBT maja, tu masz foto obudowy http://www.amtek.pl/ele/fuji/fuji.html, takie mosfety nie raz sa na alllegro ale sa drogie ok 20 - 40 zl za sztuke
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2006   

Czy wy aby trochę nie przesadzacie? Nie wiem czy to dokładnie taka sama obudowa, ale przypomina TO-247, a to już są konkretne zabawki. Do tego niemały radiator i prądy, które co najwyżej chwilowo mogą sięgać po 100A na tranzystor. Zresztą już chyba Adam jeździłeś na tej końcówce mocy przy wcześniejszym wcieleniu eroweru?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group