ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower Trekingowy z zasilaniem 35Ah
Autor Wiadomość
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   Rower Trekingowy z zasilaniem 35Ah

Rower był zakupiony bez akumulatora. Pierwsza moja zabawka do modyfikacji.
Silnik to 8FUN 250W/24V w tylnej piaście nie generujący oporu toczenia. Rama jest aluminiowa także cała konstrukcja jest stosunkowo lekka. W razie ewentualnego powrotu bez zasilania nie powinno być draki.
Prędkości silnika jest ograniczona do 25km/h przez system pas.
Bateria zrobiona z 84 ogniw li-ion typu 18650 (konfiguracja 12P7S) o pojemności rzeczywistej 2850mAh każde. Czyli 34,2Ah pojemności pod nominalnie 25,2V. Prądy rozładowania na pojedyncze ogniwo maksymalnie podczas maksymalnego obciążenia (ok. 15A) nie wynoszą więcej niż 1,3A wiec pakiet się nie grzeje i można wykrzesać z nich ok 95% pojemności. Po nabraniu prędkości natężenie pradu spada nawet do 0,5A na ogniwo.
Planowałem zaimplementować więcej lecz bagażnik to również ważna kwestia, a te 84 sztuki ładnie zmieściły się pojemniku na fabryczną baterię,
która miała zaledwie 8Ah choć trzeba przyznać, że wszystko jest upchane na milimetry i musiałem zastosować śrubki dystansowe aby to się powiodło.
Nad zabezpieczeniem czuwa bezpiecznik oraz BMS zakupiony od forumowego kolegi.
Zasięg w trybie maksymalnego wspomagania wyniósł ok. 110-120km przy wadze jeźdźców od 65-90kg. Z tym, że ogniwa nie były rozładowywane do końca, lecz do ok. 3,2V.



Ostatnio zmieniony przez tumich Wto 12 Sty, 2016, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
victor89 
początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

Masz zdjęcia środka puszki z baterią? Ciekaw jestem w jaki sposób upakowałeś tam tyle ogniw :)

Ładny rower, gratuluję!
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

Właśnie żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia z montażu baterii. Ogniwa są w plastikowych holderach takich jak ten poniżej ustawione pionowo obok siebie, całość obwinięta kilkukrotnie cienkimi warstwami piankowej folii poliuretanowej takiej jak do montażu paneli podłogowych oraz w newralgicznych miejscach po bogach cienką wartą styropianu oraz pleksy na górze gdzie mocowanie bagażnika lekko dociska. Wszystko zawinięte taśmą czarną żeby uszczelnić w razie niespodziewanego deszczu.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

Bardzo niepozorna fajna kontrukcja :wink: A baterii pewnie na 200km wspomagania starczy :grin:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

Zrobiles pakiet z ucietej metalowej obudowy, dlatego tyle weszlo :-) . Wygląda niezle, z daleka 'robi' za oryginal. Skąd masz ten specjalizowany bagaznik ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

WojtekErnest napisał/a:
Zrobiles pakiet z ucietej metalowej obudowy, dlatego tyle weszlo :-) . Wygląda niezle, z daleka 'robi' za oryginal. Skąd masz ten specjalizowany bagaznik ?


Obudowa była fabrycznie ucięta. Bagażnik jest fabryczny również. Zmieniłem jedynie śrubki na tzw. dystanse aby nieco podnieść ten bagażnik :)
 
 
Rafał 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 290
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2015   

Moja zona ma podobnego elektryka tylko, że Yamahe. Mi udało sie upchnać tam 35 baterii 18650 7s5p. Zasieg 60-80 km, wiec u ciebie bedzie jakies 180-240km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group