ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
policzyłem koszty eksploatacji sam. elektrycnzego
Autor Wiadomość
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

no jak mieszkasz w bloku to wspolczuje :) trzeba bylo kupic lub zbudowac domek za wczasu a teraz sie mecz w klitce :)

Ogniwo wodorowe: uzyje silnika spalinowego jako ogniwo wodorowe :)

z dachu 140W/m2 przy drogich ogniwach nawet 300W/m2, policzmy dla 140W, dach autka ma ok 2 m2, maska ok 1,5 m2, chyba ze Ty masz malucha i Twoj dach ma 1 m2 to zwracam honor :twisted: to daje ok 3,5 m2 kawalek bagaznika to nawet i 4m2 = ok 550W :) po 8 h slonca da to jakies 4kWh razy sprawnosc ladowania = jakies 3 kWh :) czyli 1 zl :) nie jest zle..... przy dobrym słońcu i spokojnej jezdzie 3kWh wystarzy na pokonanie wiekszosci trasy do domu.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Opanój się Dawid. Znowu zaczynasz być złośliwy i się wywyższać.
Liczysz może dobre, ale w upale w Australii, w Polsce w styczniu nie naładujesz nawet do led-a ogródkowego. Mam takie i wiem.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Dawid R napisał/a:
no jak mieszkasz w bloku to wspolczuje :) trzeba bylo kupic lub zbudowac domek za wczasu a teraz sie mecz w klitce :)

Jak zarobie to sobie zbuduje :>
Dawid R napisał/a:

Ogniwo wodorowe: uzyje silnika spalinowego jako ogniwo wodorowe :)

I polecisz do Allaha jak się instalacja rozszczelni albo coś pójdzie nie tak... Gratuluję :>
Dawid R napisał/a:

z dachu 140W/m2 przy drogich ogniwach nawet 300W/m2, policzmy dla 140W, dach autka ma ok 2 m2, maska ok 1,5 m2, chyba ze Ty masz malucha i Twoj dach ma 1 m2 to zwracam honor :twisted: to daje ok 3,5 m2 kawalek bagaznika to nawet i 4m2 = ok 550W :) po 8 h slonca da to jakies 4kWh razy sprawnosc ladowania = jakies 3 kWh :) czyli 1 zl :) nie jest zle..... przy dobrym słońcu i spokojnej jezdzie 3kWh wystarzy na pokonanie wiekszosci trasy do domu.

Idealizując to pewnie i tyle wyjdzie, ale słońce non stop tak samo nie świeci, u nas jest wręcz lipa pod tym względem. Więc te 3 kWh to pobożne życzenia.
A na panele wydasz tyle że będą się musiały amortyzować z 5 lat.
Do tego jakiś ćwok "dla jaj" zepsuje na parkingu albo ukradnie, i tyle będzie z tego kombinowania...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Tymczasem w Polsce taka amortyzacja wynosi 15 lat lekko, no jeszcze światło w nocy z ulicy.
Fotoogniwa na aucie muszą być lekkie i elastyczne (one są bardzo drogie).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Dawid, ubliżasz ludziom z powodu ich miejsca zamieszkania, użytkowania przez nich danych marek samochodów a sam jeździsz na "hi-endowym" Kross'ie za 500zl z marketu czyli syf kiła i mogiła. Dodatkowo te wypasione aku żelowe. Bredzisz coś o cnc i ogniwach wodorowych tymczasem Twoja przeróbka wygląda niczym zły sen konstruktora z byłego bloku wschodniego. A żeby kupić te panele o których myślisz to byś musiał sprzedać ten swój domek. Zbyszek ma rację, naprawdę, trochę pokory. Zawsze znajdzie się większa rybka.
Wracając do tematu:
Myślę że założenia Lisiastego co do kosztów eksploatacji spaliniaka też nie są do końca sprawiedliwe. Zakładając ten sam sposób i dynamikę jazdy elektryka co małego diesla trza by przyjąć 3-4l/100km oleju. Różnica kolosalna.
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie Dawida R
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Oj "sobolu":
Z dieslem nie masz racji.
Elektryczny ma tą samą dynamikę, a z miejsca lepszą, po to jest elektronika, żeby ją ograniczyć, bo urwie poduszki skrzynii biegów.
Nawet jeśli diesel mniej spali, to jego remonty, ciągle przeglądy, wymiany planowanych płynów i detali mocno kosztują.
Teraz szwagier kupił diesla OPLA za 20,-tyś.zł.. Po miesiącu siadła pompa wtrusk. i coś - naprawa 4,-tyś.zł., a niedawno jeszcze coś przy silniku i drugie 4,-tyś.zł.; a jeszcze może coś strzelić. A gdzie normlne wymiany w/g harmonogramu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

No to miał szwagier pecha po prostu ale fakt ze diesel potrafi kosztować. No to sie przy nim nie upieram. W zeszłym roku był program na TVN Turbo i zawody w jeździe "o kropelce". Jak mnie pamięć nie myli to w pierwszej trójce był benzyniak 1,4 ze średnią 3,5l/100km. Można? Można!
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Jak silnik benzynowy nie dostanie odpowiedniej dawki paliwa, to szybko kwalifikuje się do wymiany, chyba że on miał nakręcaną sprężynę.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Zbyszku ile w sumie km przejechałeś wszystkimi swoimi elektrykami? Ile najwięcej pojedyńczym? Czy w elektryku nie może trafić się usterka która pociągnie za sobą duże koszty naprawy?
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Po 1: lisciasty sam zacza mowic do mnie złośliwym tonem

Amortyzacja nie jest najwazniejsza :) u mnie to glownie hobby :)

Wybuch wodoru: oczywiscie instalacje na CNG i LPG tez nalezy wszedzie rozmontowac bo jak tu ktos wspomnial ludzie moga zginąc w takich samochodach.

Sobolu: Nie przywalaj sie jak nie masz racji, lisciasty zaczą mowic zlosliwym tonem do mnie 1, a Ty nic nie zrobiłeś a najwiecej masz do powiedzenia widze. Poczytaj najpierw to forum a potem sie odzywaj. Co do wygladu roweru zawsze powatrzam ze to brzydki prototyp i nigdy sie nie chwale że jest cudny i piekny. No i oczywiscie poczuasz kogos jak ma sie zachowywac a Twoj chamski ton pozostawia wiele do życzenia i naucz sie liczyć, ja pokazalem tam wersje optymistyczną.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

Przyczyną napisania tego postu nie był tylko Twój ostatni do Lisciastego lecz cały zbieg Twoich ostatnich postów. To, że nie opisałem żadnego z moich projektów na forum nie oznacza że ich nie zrobiłem. Przyczyną nieopisania przeze mnie moich projektów jest postawa niektórych ludzi na tym forum i jako ciekawostkę dodam iż nie jestem w swojej postawie osamotniony, sam rozmawiałem z kilkoma forumowiczami o takich samych poglądach, ze skończonymi projektami.
Ok najwyraźniej przesadziłem z moim postem i jak dla mnie EOT. Jestes Najlepszy i nie ma z tym dyskusji ;)
Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 20 Lut, 2008   

Koniec kłótni.
A swoją drogą, to brzydko ukrywać swoje "arcydzieła sztuki" przedświatem żądnym wiedzy, akurat tutrzeba się chwalić, niech inni korzystają z tych osiągów i błędów.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2008   

Sobolu: ale ja ostatnio prawie nic nie pisalem na forum :)

No to pochwal sie czyms, nie wiem jak inni ja jestem ciekawy wszelkich nowosci :) a ze ktos tam bedzie zaraz marudzil to olej to :)

Co do tego textu odnosnie postawy ludzi na forum,, to chyba wiem o co Ci chodzi i jezeli dobrze rozumie to masz racje :)

I nie jestem najlepszy, wiesz o tym dobrze :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2008   

Sęk w tym ze mój rower jest na rolce więc jak znam Twoje posty to jesteś pierwszy do marudzenia ;) A na poważnie to zobaczę jak sie z tym zbiorę, może i na tygodniach coś opiszę.
Pozdrawiam
 
 
Użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2008   

hehe :) bezs obawy nabralem juz dystandu do rolki :) nie bede marudzil :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group