ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Hulajnoga elektryczna
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   Hulajnoga elektryczna

Witam wszystkich maniaków napędu elektrycznego.
Czy macie jakieś doświadczenia z hulajnogami o napędzie elektrycznym?
Kupiłem dla zabawy hulajnogę z takim napędem. Zasilanie 24V 7 Ah, silnik 250W.
Wymieniłem akku na HAZE.
Parametry podawane przez sprzedających taką hulajnogę są bardzo zawyżone.
W rzeczywistości akku są 7 Ah, nie 17, prędkość max, coś koło 15 km/h, a nie 25, no i zasięgi też mniejsze, rzędu 10 km.
Co prawda na mojej przejeżdżam ok. 5 km i po akku, ale zmieniłem na HAZE i teraz będę sprawdzał, jak to się ma do rzeczywistości.
Fajną sprawą w tej hulajnodze jest to, że można ją złożyć w kika sekund i zabrać do domu, lub wpakować do samochodu. Zajmuje niewiele miejsca po złożeniu, a waży kikanaście kilkgramów, więc da się bez promlemu nieść jedną ręką.
Dobra sprawa na niewielkie zakupy w pobliżu domu, czy nawet jazdę po supermarkecie :)
Kołą są pompowane, choć do największej wady zaliczam plastikowe obręcze kół. Przy mojej wadze pękła jedna strona kółka, w której jest łożysko i koło pasowe zębate. Pomogło nabicie tulei z rury wodnej posmarowanej wcześniej poxipolem :) Moja wina, bo dane podają ciężar zawodnika 90 kg, a ja mam 20 więcej :D
Napęd za pomocą paska zębatego jest cichy, hulajnoga, pomimo dość małych kółek, dobrze sobie radzi w nierównym terenie. Rozpędza się dość szybko. Przy odpowiednim ułożeniu ciałą można pojechać nawet na jednym kole :)
Tylko ten zasięg... chyba za ciężki jestem na takie zabawki :)
Cena allegro za ten model, to 650 zł, mnie się udało kupić za 300 zł, więc mogę trochę poeksperymentować. Gdyby rama była o 1 cm szersza w jednym miejscu, można by włożyć 2 akku 12 Ah, ale nie wiem jak długo wytrzymałyby kółka. Może dać komuś do wytoczenia z duralu? Ten pastik mnie niepokoi.
Silnik grzeje się trochę po forsownej jeździe, ale nie jest jakiś specjalnie gorący.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi zabawkami?



Pozdrawiam T.
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

Szczerze mówiąc, jak dla mnie tandeta.
Ja mam taką hulajnogę

http://www.blauwerk.com/english/micro.htm

Zasuwam bez silnika pod 20 km/h nie męcząc się zbytnio,
jakby tu wpakować jakiś silniczek byłoby całkiem nieźle.
Miejsca jest sporo, rama solidna, żadnego badziewnego plastiku :]
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

Fajne do przeróbek, ale ja nie mam przekonania do szprych :)
Ile dałeś za tą swoją?
Może jakoś od spodu by się udało zamocować akku i gdzieś wpakować porządny silniczek.
Ja pomyślę u siebie nad zmianą kółek. Są w sklepach ogrodniczych i metalowych różne takie, może coś bym dopasował :)
W mojej z plastiku są tylko kółka, reszta jest metalowa. Dziwne, że nie zrobili tego z duralu.
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

zeeltom napisał/a:
Fajne do przeróbek, ale ja nie mam przekonania do szprych :)

Dlaczego? W takim czymś TYLKO szprychy, masz dodatkową amortyzację bo
są lekko sprężyste, możesz wtedy dopakować ciśnienie w oponach na maxa
i leeeecisz :]
zeeltom napisał/a:

Ile dałeś za tą swoją?

Nieco ponad 4 stówki.
zeeltom napisał/a:

Może jakoś od spodu by się udało zamocować akku i gdzieś wpakować porządny silniczek.
Ja pomyślę u siebie nad zmianą kółek. Są w sklepach ogrodniczych i metalowych różne takie, może coś bym dopasował :)
W mojej z plastiku są tylko kółka, reszta jest metalowa. Dziwne, że nie zrobili tego z duralu.

Jak dla mnie kółka to podstawa... Ludzie się pukali w głowe jak usłyszeli ile zapłaciłem
za hulajnoge, ale jeżdże już 5 lat intensywnie i tylko gumy wymieniam, a lekki nie jestem ;)

Pzdr.
L.
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

Lisciasty napisał/a:

... jeżdże już 5 lat intensywnie i tylko gumy wymieniam, a lekki nie jestem ;)


No to kobitki mają przrąbane :)
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

Ja nie mówiłem, że kobitki, hehe ;P
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

Teraz robię sobie przerwę, bo wyjeżdżam na grzybki, ale, jak wrócę za dwa tygodnie, to powalczę z tą hulajnogą. Będę chory, jak nie zrobię z tego czegoś porządnego :)
Czeka mnie mała przeróbka kółek i ramy. Wpakuję dwa akku 12 Ah i wymienię kółka na jakieś większe i mocniejsze. Już wypatrzyłem na allegro parę potrzebnych mi rzeczy :)
Póki co, pozdrawiam wszystkich i jadę połazić po warmińskich lasach.

PS. Hulajnogę biorę z sobą, kto wie... :D
 
 
NocnyPtak
brygadzista
konstruktor-amator



Wiek: 61
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 229
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

Wymiana kółek to jedno, ale pomyślałbym też nad porządnymi akumulatorami.
Li-pol 24V/15Ah to koszt około 200$ (7x3,7V/15Ah). Całość ważyłaby mniej jak połowę (o ileż łatwiej gdzieś przenieść) a zasięg wzrósłby ponad 2x.
Może warto?
_________________
Pozdrawiam
Jakub Waltoś
____________________________
http://nocnyptak.pl
 
 
Dawid M
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

Taniej zawsze można schudnąć. Co do hulajnogi to przypomniało mi się, że jeszcze gdzieś na strychu leżą nieużytecznie takie kółka, gdzieś w garażu kątownik 20x20x2(lub 3) a kumplowi zalega rozwalona hulajnoga i to dość porządna (tylko tylne zawieszenie nie wytrzymało jego ciężaru na dziurach) jeżeli jej nie ma już na złomie bo teraz nawet kable od spawarek chcą wynosić na złom (powiedziałem że dam im dychę więcej za kilo niż na złomie nawet się ucieszyli, ale nic jeszcze nie sprzedali). Może znajdę wolny czas i coś wykombinuje (robię jeszcze cewkę tesli klasyczną 1,5kW , małą lampową i jeszcze kilka rzeczy stoi w bez posunięć więc będzie ciężko)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

NocnyPtak napisał/a:

...
Li-pol 24V/15Ah to koszt około 200$ (7x3,7V/15Ah). Całość ważyłaby mniej jak połowę (o ileż łatwiej gdzieś przenieść) a zasięg wzrósłby ponad 2x.
Może warto?


Pewnie warto, ale jakoś nie mogę znaleźć w Polsce tego asortymentu, a zagranica jakoś mi się nie uśmiecha :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Wystarczy zamówić u Chińczyków i przyślą.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2008   

Zmieniłem silnik na 350W i nie powiem... całkie fajnie się tym jedzie :) Z przodu zmieniłęm widelec na resorowany. Nadal akku HAZE 8 Ah. Zasięg ok. 7 km. Na zakupy na miasto wystarcza.
Nie wspominając o okrągłych oczach przechodniów i stojących na przystankach autobusowych :D
 
 
Arekk
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2008   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Wystarczy zamówić u Chińczyków i przyślą.

A dało by radę coś konkretniej jakieś linki gdzie je kupić tak tanio myślę że nie tylko ja bym był zainteresowany.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 08 Paź, 2008   

Ja nie pisałem, że tanio, bo litowe są drogie i lepsze.
Przykład:
http://www.gbp-battery.com/
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Arekk
[Usunięty]

Wysłany: Śro 08 Paź, 2008   

Z tego co pisał NocnyPtak to cena wygląda już nieźle tylko czy oni chcą rozmawiać z takim klientem który chce kupić 7 szt. akumulatorów bo Chińczycy to przeważnie sprzedają na kontenery.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group