ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
Autor Wiadomość
xyz2a 
stażysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 177
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Przemek napisał/a:
jak podepniesz czerwony do baterii uruchomisz sterownik jak chcesz stacyjkę to czerwony do stacyjki i drugi ze stacyjki do baterii


Y że jak - drugi ze stacyjki do baterii?
To od czego jest ten fioletowy?
 
 
tricz 
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Szybkie pytanko, czy bms zawsze bakansuje? Dzisiaj naładowalem baterię i żadna lampka na bms nie świeci. Możliwe jest to że cenę są idealnie równe i nie ma co robić?
 
 
xlineage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Hey przy montażu hamulców tarczowych w silnikach Nine Continent na tył, jest taka plastikowa podkładka pod tarczę.

Pytanie, podkladke się wywala i daje metalowe, czy może ten plastik daje radę? A może od razu się topi?

Ja daję metalowe 2razy, ale tak pytam na przyszlosc
 
 
tricz 
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Plastikowa do śmieci. Musi być metalowa.
 
 
marcingp5 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 49
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Witam, mam dylemat miałem zgrzewany pakiet (nie ja) i jedno ogniwo dziwnie wygląda pod koszulką jakby coś się rozlało, można tak używać czy trzeba rozbierać i wymienić ?
foty:
https://drive.google.com/drive/folders/1ZmYfkLdmnb23oI-8XoQ1sRjFiqtWVQGH
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

ja bym to ogniwo bezwzględnie ze wzgledów bezpieczeństwa wymienił i nie wazne czy to jest woda czy to elektrolit czy cokolwiek innego widać korozje a co sie dzieje z rozszczelnionym ogniwem LI-Jon kazdy widział na YT a tu ich masz kilkadziesiat reakcja łańcuchowa była by mało komfortowa zwłaszcza podczas jazdy
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Poszukuję holderu do li-ionów 18650 w formie paska plastiku w kształcie fali, tak żeby aku zajmowały jak najmniejszą przestrzeń.
Widziałem coś takiego na filmiku YT, ale namierzyć nie mogę. Za linka będę wdzięczny...

Pozdro i Dzięki
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

marcingp5 napisał/a:
Witam, mam dylemat miałem zgrzewany pakiet (nie ja) i jedno ogniwo dziwnie wygląda pod koszulką jakby coś się rozlało, można tak używać czy trzeba rozbierać i wymienić ?
foty:
https://drive.google.com/drive/folders/1ZmYfkLdmnb23oI-8XoQ1sRjFiqtWVQGH

A mierzyłes chocby napięcia na każdym równoległym segmencie ?
Bo poza ew zabrudzeniami lub wyciekami, trzeba znać stan techniczny pakietu.
Z jakiego to modelu roweru ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 17 Mar, 2018   

W kole z napędem "mięśniowym" nie zawracałbym sobie takimi szczegółami głowy wszelkie koła zaplatałem zawsze w szprychy DT Swiss nigdy żadna się nie "wyciągnęła" ani nie zerwała ale w kole z silnikiem na 48V siły będą o wiele większe i z tego co wyczytałem na forach zerwane szprychy to niemal chleb powszedni dlatego szybkie pytanie czy to jest prawidłowy sposób zaplatania?
 
 
marcingp5 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 49
Skąd: Tarnów
  Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

WojtekErnest napisał/a:

Napięcia są w porządku tylko kolor koszulki jakby zagrzybiały i trochę rdzy czy to nie zaszkodzi w eksploatacji ?

Druga sprawa już w innej baterii zielone LGMJ1 mam problem z BMS wszystkie lamki się świecą prócz jednej BC 11, albo dioda na bms się spaliła bo się baqrdzo grzeją albo inny układ w bms bo sekcję rozdzielałem i sprawdzałem i kabel i ogniwa są równe. Ładowarka normalnie odłącza.

https://drive.google.com/file/d/1Syze2DEzELHf99FMq0wpNQX_CNpkRaPN/view?usp=sharing

/..
 
 
kielo 
początkujący


Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Witam wszystkich.
Szybkie pytanie: Gdzie podpiąć przetwornicę napięcia, czy do opcjonalnego wyjścia w sterowniku na którym pojawia się napięcie po włączeniu podświetlenia wyświetlacza , czy bezpośrednio do baterii i zastosować jakiś włącznik?
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Hej,
Pytanko, czy są jakieś kalkulatory, które w dany wymiar ramy/obudowy wpasują ile ogniw 26650 wejdzie?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Chyba będzie ciężko taki znaleźć niemal wszyscy jada na ogniwach 18650 bo biorąc pod uwage fakt że wiecej ogniw 18650 zmiescisz w tej samej przestrzenii niz 26650 a toi sie przekłada na "osiagi " pakietów .Dla 18650 jest kilka kalkulatorów dostepnych w sieci więc czy aby napewno chcesz isc w 26650 zamiast w 18650 poczytaj to moze cie przekona https://tayvoy.com/ogniwa-26650-przeciw-2x18650/
 
 
rs2580 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: no/pl
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Są fajne wyświetlacze 8fun ale intryguje mnie czy można ich użyc do MXUSa i sabvotona?
Na aliexpresie piszą że bo BAFANGów.
symbol TFT 850C albo inny DPC14/850C.
Ktoś próbował/testował/adoptował?
Fajne są i tyle.
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Szukam ładowarki na 16S, w której będzie można zmieniać napięcie do którego naładuje pakiet - co polecacie?
Pakiet 16S10P - 30Ah
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group