ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Twój E-BIKE marzeń.
Autor Wiadomość
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

A ja nie wiem MARCIN czego Ty nie rozumiesz... Systemy hamulcowe zarówno jak i w rowerach tak i w motocyklach są dostosowane do potrzeb. Są tanie marnej jakości a są też hi-endy. Z drugiej strony mamy sprzęty używane kilkuletnie oraz nowinki techniczne prosto z wystawowych półek.
Nie wiem jak można porównywać hamulce od zupełnie innych typów pojazdów. A z drugiej strony porównując w sposób typowo ekonomiczny, tak naprawdę różnic nie ma.
Pamiętać należy, że koszt gotowego wyrobu to nie tylko koszt materiału i samego wytworzenia. Składają się na niego również fazy projektowania, testów, dostosowywania i modernizacji linii, a także marketingowe no i marża, nikt przecież za darmo produkował nie będzie ;)

A jeśli sądzisz że wydajemy za dużo za niewarty tego sprzęt - uwierz, robią to codziennie miliony osób, zobacz jaki masz potencjał na własny biznes, przecież firmy tyle na tym zarabiają, obłowiłbyś się na 3 kolejne pokolenia ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

No i już jesteśmy bliżej odkrycia zagadki :)

Kupisz okładziny hamulcowe do astry za 200zł/szt, a do roweru za 70. Do samochodu ważą pół kilo jeden, do roweru 5gr. Cudowna technologia ze złota w rowerze? No nie. W rowerze sam sobie wymienisz, a 90% kierowców jedzie na wymiane do mechanika +robociznazł.
Jakby te klocki miały kosztować adekwatnie do możliwości zatrzymania masy 100x większej, to by kosztowały 7000zł + wymiana i NIKT by takim samochodem nie jeździł. :>
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Wydaje mnie się że temat zjechał z toru.

aż zabrnęło to do cen.

Więc wydaje mnie się że nie zawsze rower marzeń musi tym co jest najdroższe dostępne na rynku.

Jeśli nie chcę jechać 100km/h rowerem bo nie chcę / bo się boje / itp. to po co mi taki rower. Wystarczy mi taki co jedzie 80km/h.
Mozę być dla nas ważne co innego :smile:

Dobry rower marzeń dla poszczególnych osób to jest coś co spełnia jego oczekiwania a nie koniecznie jest najdroższym z zasady.

Stosunek cena jakość jest ważną sprawą. Dlatego na początku podałem dwie kategorie roweru marzeń - bez ograniczeń cenowych i z ograniczeniem do danej kwoty.

Pozdro.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

bloodyopel napisał/a:
A ja nie wiem MARCIN czego Ty nie rozumiesz...

Ja? Chyba coś Ci się pomyliło.
bloodyopel napisał/a:
A jeśli sądzisz że wydajemy za dużo za niewarty tego sprzęt - uwierz, robią to codziennie miliony osób

Sorry, to nie jest kwestia wiary.
tas napisał/a:
No i już jesteśmy bliżej odkrycia zagadki :)

Kupisz okładziny hamulcowe do astry za 200zł/szt, a do roweru za 70. Do samochodu ważą pół kilo jeden, do roweru 5gr. Cudowna technologia ze złota w rowerze? No nie. W rowerze sam sobie wymienisz, a 90% kierowców jedzie na wymiane do mechanika +robociznazł.

Ale co ma do rzeczy samodzielna czy niesamodzielna wymiana. Ja wymieniam własnymi rękoma i nie widzę powodu, abym miał to komuś zlecać. Chyba, że z lenistwa.

tas napisał/a:
Jakby te klocki miały kosztować adekwatnie do możliwości zatrzymania masy 100x większej, to by kosztowały 7000zł + wymiana i NIKT by takim samochodem nie jeździł. :>

To przelicz odwrotnie - samochodowe 200 zł, to rowerowe 2 zł :razz: . Dlaczego zawsze chcesz przeciągnąć korzyść na swoją stronę?
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

No to proponowałem, żebyś brał ceny klocków za 5zł, to znów mi mówisz, że badziewi nie będziesz kupować. Sam widzisz, że ta dyskusja nie ma kompletnie sensu xD
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Ceny mogę "brać", ale klocków nie będę kupował, bo w tej cenie do niczego się nie nadają. Jest to pozorny wybór - możesz kupić za grosze i za dziesiątki, ale te za grosze nadają się tylko do leżenia na półce. Tak więc nie ma wyboru i konieczne jest kupowanie drożyzny. Biorąc pod uwagę trwałość samochodowych i rowerowych otrzymujemy przepaść cenową na niekorzyść rowerowych. To samo tyczy się np. opon.
Ale wiem, to śmieszne. Na pewno opony też są produkowane w kosmosie, dlatego takie drogie.

Dobra, przemyślcie to sobie; ja już nie mam czasu na takie słowne potyczki.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
Lysy1908 
początkujący
Ruff Dean 60v


Wiek: 39
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 9
Skąd: Rogoźno/Oslo
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   Ebike marzeń

Witam jestem tutaj dość nowy. Ale chciałbym sie pochwalic swoim rowerkiem marzen. Jest to 2 rower który zbudowałem wiec moge powiedziec że jest był on marzeniem ale zawsze jest coś do zrobienia. Pare rzeczy bym zmienił pare zamienił aktualnie zamieniam tylny motor 9continent replike (27mm magnet) na mxus3000

image.jpg
http://youtu.be/bowPrplq6NY
Pobierz Plik ściągnięto 398 raz(y) 85,54 KB

_________________
https://m.youtube.com/watch?v=gk1vhcBNR2A
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Taka konstrukcja a ty dopierp teraz piszesz. Zrób nowy temat w działa Konstrukcję własne. Napisz wszystko co to masz w środku i parę fotek. Ludzie z takimi fajnymi konstrukcjami nie pójcie się pisać. Tym bardziej jak ktoś zbudował takie coś jak kolega wyżej.
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   Re: Ebike marzeń

Lysy1908 napisał/a:
Witam jestem tutaj dość nowy. Ale chciałbym sie pochwalic swoim rowerkiem marzen. Jest to 2 rower który zbudowałem wiec moge powiedziec że jest był on marzeniem ale zawsze jest coś do zrobienia. Pare rzeczy bym zmienił pare zamienił aktualnie zamieniam tylny motor 9continent replike (27mm magnet) na mxus3000


siedzę i myślę co napisać ..i nic mi nie przychodzi do głowy. najprawdopodobniej jeszcze jestem w szoku ;) szczere gratulacje, wizualnie ( oczywiście w mojej ocenie ) to najlepsza konstrukcja na forum.
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2015   

Do licha, ale odjazd. :grin:
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Paź, 2015   

nie wiem jakie ma parametry ale wizualnie bardzo ladny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group