ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ebajk oparty na zestawie Bestmotor 800W 48V - opis
Autor Wiadomość
jedrula 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 27
Skąd: Swinoujscie
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   Ebajk oparty na zestawie Bestmotor 800W 48V - opis

Witam.

Oto się stało i popełniłem wreszcie swój pierwszy e-rower.

Moje rozterki na temat silnika i bateri możecie przeczytać tutaj:http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3488

i tutaj :

http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3494


Konstrukcja opiera się na tanim rowerku CROSS KANDS STV 700 cena rowerka wyniosła mnie wraz z dodatkowym bagażnikiem 750zł

Mój rower to dokładnie Kands 700 Energy a nie 700 STV ale to w zasadzie to samo i ta sama cena, wybrałem na kołach 26'' i ramie 19'' - a to dlatego żeby móc załadować go do auta (mam Vana i rower wchodzi do środka jak ulał)

Kupiłem gotowy zestaw z racji wygody i oszczędności czasu Zestaw do konwersji roweru na tylne koło 48V 500W D Bestmotor w cenie 910zł - wybrałem opcję z silnikiem 9x6 800W

Zasilanie to gotowa bateryjka LiFePo4 48V Akumulator LiFePO4 48V 10Ah - ja kupiłem po cenie 2299 zł

Do tego jeszcze zabezpieczenie osi silnika za 25 zł, i wolnobieg nakręcany 7 biegów za 39zł

Aha.. wymieniłem korbę na większą z 48 zębami (taką mieli od ręki i wymienili bez dodatkowych kosztów) - na przyszłość będize do wymiany na szosową z 53 zębami i wymienię tylny wolnobieg na taki z 11 zębami bo tym co teraz to przy dużych prędkościach szkoda wogóle kręcić :-)


Cena wszystkiego z wysyłką to 4037 zł , troche śrubek, nakrętek i podkładek, 1 czteropak w trakcie montażu... ilość czteropaków spędzonych na czytaniu forum i projektowaniu nie do określenia :-) ale raczej dużo :D


Kupiłem to wszystko przez internet tak troche na "łapu capu" a dziś złożyłem to w miarę do kupy i pojechałem... :D


Kilka gorących faktów:

1. R E W E L A C J A !

2. Z A B A W A !

3. F R A J D A !

Połknełem bakcyla od pierwszego kopa ! Kop był na tyle duży że zaliczyłem od razu zderzenie z bramą ! Hamulce niewyregulowane , wyjechałem z garażu, manetka w dół i ... kompletnie nie byłem gotowy na to co się stało ! Rower wyrwał do przodu a ja po 30 metrach leżałem pod bramą ! Nie było szans wyhamować.

Ucierpiała tylko duma i lewy łokiec... poprawiłem hamulce, podpompowałem koła, zabrałem gpsa i powoli pedałując wyjechałem na pusty prosty asfalt !

Jestem pod dużym wrażeniem, mam tylko skromną zabawkę na kitowych podzespołach a radość jest niesamowita :-)

Przyspieszenie wystarczające, prędkość jak na ten tani rowerek akurat, wg gpsa osiągnałem 53km/h ale tylko wtedy jak położyłem się na kierownicy, normalnie około 45-46 km/h, sprawdzę to jeszcze dokładnie wg innych liczników.

Pojeździłem godzinkę i na gorąco mogę powiedzieć że ilość zalet przyćmiła wady... a wady i problemy były następujące (napiszę by inni mogli się z moich błędów uczyć:

1. montując ten gotowy konkretny zestaw trzeba wymienić manetki przerzutek na takie "obrotowe" które nie są zintegrowane z hamulcami (ja tego nie przewidziałem ale sklep rowerowy w którym kupiłem wymienił mi na inne bez dodatkowych kosztów)

2. aby zamontowąć tylne koło z silnikiem musiałem rozchylić tylne widełki o około 1-1,5cm, to spowodowało że montaż bagażnika nie był taki prosty bo nie wszystkie otwory pasowały, wymagało to trochę przeróbek, wymiany śrubek itp. - nie jestem do końca zadowolony z efektu wizualnego więc to jeszcze poprawie choć mocowanie jest stabilne i solidne

3. ta konkretna bateria ma gotową blachę którą należy solidnie przymocować do bagażnika - kolejne problemy które wymagają 1 browarka i trochę inwencji z płaskownikami, srubkami - i znów pomimo że wyszło solidnie to wizualnie mam to do poprawy

4. wszystkie kabelki z gotowego zestawu mają gotowe zakończenia więc nie ma problemów z ich łączeniem, wszystkie złącza pasują tylko tam gdzie trzeba, kolory się zgadzają wiec tu nie ma absolutnie żadnych niewidomych i żadnych kombinacji oprócz jednej... a mianowicie panel kontrolny nie działa powyżej 55V i jak bateryjkę wyciągnałem prosto z ładowarki to ma 57,2V, panel tylko wesoło mrugał i nie działał , szybki telefon do sprzedawcy - faktycznie ten typ tak ma, wymagany bedzie rezystorek aby zbić nieco napięcie idące do panlu. Jak pojeździłem chwilkę to panel działał już prawidłowo - w sumie to mały problemik łatwy do rozwiązania

5. godzina ostrej i szybkiej jazdy - nic kompletnie się nie grzeje, kontroler ledwo wyczuwalnie ciepły, silnik zimny, bateria zimna

to tyle... :-)

Rozpadało się , zrobiło ciemno a nie mam nawet lampki więc wróciłem do domu :-)


Przyszły tydzień kolejne testy :-)



I tak naprędce kilka świeżych fotek: (nie dziwcie się że to wszystko tak prowizorycznie wisi to tylko na potrzeby testu):













IMG_20150425_205126.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 362 raz(y) 1,03 MB

IMG_20150425_205057.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 298 raz(y) 814,96 KB

IMG_20150425_205107.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 298 raz(y) 858,67 KB

IMG_20150425_205018.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 374 raz(y) 1,01 MB

IMG_20150425_204837.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 274 raz(y) 1,06 MB

 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015   

Fajna miejska konstrukcja. Pomaluj obudowy na jakiś czarny kolor, będzie wyglądało jak ze sklepu :)
No i te kable pochowaj, bo się w nie jeszcze zapląta jakiś nietoperz.
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
jedrula 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 27
Skąd: Swinoujscie
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Czesc...

Minęły 2 tygodnie, przejechałem około 300km , nie ma dnia żeby mnie nie ciągneło...

Tak jak koledzy wcześniej tu pisywali, szybko stało się jasne że rower jest za mały, za słaby i za wolny :D


W samej konstruckji nic się nie zmieniło po za tym że doszły lampki i pochowałem kabelki.

Malowanie na czarno to fajny pomysł i już nawet kupiłem spray.. ale nie wiem co na to gwarancja wiec jeszcze się wstrzymam.

Krótko mówiąc max jaki osiągnełm to 55.2km/h wg nawigacji z telefonu, taka srednia maksymalna to 47-49km/h.
Jezdze codziennie do pracy po 7.5 w jedną strone, pomimo ze wracam okrężnymi drogami i krąże po mieście to nie udało mi się rozładować baterii, nadal nie wiem jaki ma zasięg...

Problemy są inne:

1. zimno ! - kurcze nie wiedziałem że jadąc 50km/h o 7 rano można tak zmarznąć :-) (wymagana kominiarka i rękawiczki)

2. po pierwszym zachwycie jest mały niedosyt co do przyspieszenia, mógłby być mocniejszy

3. jak już oswoiłem się z 50km/h to przydało by się 60-65 :D

4. za sztywna konstrukcja samego roweru - musiałem obniżyć ciśnienie w oponach, (przebiłem dwukrotnie dętkę w tylnym kole jak za szybko najechałem na mały krawężnik)

5. manetka kciukowa jest krótko mówiąc upierdliwa i boli mnie kciuk od ciągłego naciskania - pomysle nad zmianą na obrotową



Generalnie zabawa jest przednia, bardzo mi się to wszystko podoba ale już zaczynam zbierać kasę na nowego ebajka :-) Przez rok nabędę doświadczenia i bardziej świadomie dokonam wyboru.


Pozwolę sobie założyć nowy temat ----> i zapytać jakiego ebajka byś złożył dysponując 8k PLN

pozdrawiam
Andrzej
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Za 8k z rowerem czy sam zestaw do elektryfikacji?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
jedrula 
początkujący


Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 27
Skąd: Swinoujscie
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Mogłbym przeznaczyć 8k na samą elektryfikację.... (+/- 1k)


Znalazłem podobny temat "Twoj ebajk marzen" :-)
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

jedrula napisał/a:
1. zimno ! - kurcze nie wiedziałem że jadąc 50km/h o 7 rano można tak zmarznąć :-) (wymagana kominiarka i rękawiczki)


No to fakt. Nawet przy średniej prędkości nieźle twarz marznie jak jest 5 stopni. Trzeba uważać na zatoki bo jak raz sobie załatwisz to podobno na całe życie. Polecam maski neoprenowe z wyciętymi otworkami. A jak ktoś chce odstraszyć potencjalnych interesantów to takie :mrgreen:
 
 
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

8kzl na elektryfikacje roweru?
W tej chwili masz rower ktory jedzie szybciej niz przepisy pozwalaja motorowerowi... Moze przy wiekszym projekcie jakos to zalegalizowac jako motorower/motocykl elektryczny? Tylko pewnie bys musial jakiegos skutera jako baze uzyc. No i masz wtedy hamulce, rame i kola przystosowane do osiagania takich predkosci, a nie sztywny rower, na ktorym mozesz skonczyc tragicznie jak wpadniesz w dziure przy 60km/h...

Jezdzac 50km/h rozwazylbym chyba kask motocyklowy, bo mialbys i cieplo i bezpiecznie, chociaz wygladaloby to co najmniej zabawnie...;)
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Chciałbym zaznaczyć że odkopałeś temat sprzed 2 lat. :razz: Poczytaj trochę forum, może trochę Ci rozjaśni w sprawie cen.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Pierwszy post bez przywitania i temat z przed dwóch lat ni z gruszki ni z pietruszki :mrgreen:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Kolega pretenduje do nagrody złotej łopaty.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
kszysiu 
początkujący
Master of Disaster


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

Faaaaaak... Przeszedlem jakos tak od tematu do tematu, nie zwrocilem uwagi na date i dowalilem chyba rekordowego offtopa w moim zyciu... ;(

Przepraszam...

Uciekam do przywitalni...:)
_________________
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk I have a workstation...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group