ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
3000W vs 3000W
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Myślę nad silnikiem przy którym miałbym wolnobieg z tyłu gdzieś z 4r i z przodu duży blat z 52. Chciałbym przy prędkości 40 wspomagać rower. Pewnie zostaję mxus.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Jak chcesz mieć możliwość zmiany biegów i mocny silnik to pozostaje tylko MXUS.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Pykacz jesteś gość :) no mnie by to denerwowało że nie mogę pedałując nadążyć za silnikiem ale też wiadomo, że w Twojej konstrukcji z świadomych względów nie było do zrobienia. Swoją drogą każdy z nas ma jakąś optymalną dla siebie kadencję poniżej i powyżej której jego moc będzie się obniżała i będzie się męczył to że ja mam 8 przełożeń i mogę wspomagać rower do 65km/h nie znaczy że robię to przy dowolnej prędkości i tak nie jest, np przy 52*13 najlepiej jedzie mi się 44-48km/h a przy 52*11 55-60 chociaż dociskam czasem i 67 przez chwilę jak chce "coś" dogonić...

Ap0f1s na 9c 10*6 jak widzisz spokojnie te 40 jest do zrobienia przy 40 u mnie przy 52*15 choć to już może być za wysoka kadencja dla kogoś innego, moc z aku średnio jest na poziomie 350-450W z wiatrem spada do 50W ;)
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Wiesz ja tam już swój wiek mam i nauczyłem się że bycie spokojnym bardziej się opłaca w niektórych przypadkach z czego skrzętnie korzystam . :lol: Bo idąc dalej zawsze się skończy przełożenie i jej możliwość wykorzystania nap jak w moim "rowerze" który po prostej drodze mógł rozwinąć 90km/h. To nie o to chodzi tylko o to na co kto się godzi . Jednemu pasuje tak a drugiemu tak i w porządku . Kierowca powinien być spokojny nie sądzisz ? :grin: Pamiętam jak instruktor kiedyś wyprosił jednego z uczniów na prawko mówiąc " Ty za nerwowy jesteś .Kierowcy z Ciebie nie będzie . Weź swoje zabawki i idź do domu ". :lol: Wtedy miałem trochę inne zdanie ale teraz widząc to co się dzieje na drogach zmieniłem zdanie i szanuję człowieka że już wtedy potrafił trafną diagnozę postawić . :lol:
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Chyba nie zrozumiałem, i Ty też mnie nie zrozumiałeś, dla mnie rower to jest coś czego pedałowanie jest nieodzowną częścią. Kończą się przełożenia kończy się rower a zaczyna się motor, nazywajmy rzeczy po imieniu. I taki widzę sens konstrukcji. Dla mnie górny limit na rower to jest max 75 i to na chwilę, jazda z większą prędkością niż 55 zaczyna być nieprzyjemna, chyba że jest ciepło, bardzo ciepło, wtedy ten męczący świst w uszach łatwiej przełknąć. Zwyczajnie bez sensu wydaje mi się robić rower który nim nie jest bo nie da się pedałować, nie ma to związku chyba z pobudliwością, jej nadmiarem lub brakiem, z ilością lat bo też ich u mnie niemało i ilością złamanych kości których nigdy nie miałem.

Sformułowanie że jesteś gość było żartobliwe niepotrzebnie, przepraszam.
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Ja też żartowałem . I nie bez powodu napisałem mój "rower" w cudzysłowie . Ponadto też doszedłem do tego że rower to dla mnie max 55-60 km/h czyli mniej niż Ty :lol: ale to już po fakcie . Bo człowiek już taki jest że prawie nie słucha mimo że ktoś tam coś mówi tylko sam musi sprawdzić by się przekonać że jest tak jak to ktoś wcześniej powiedział. :lol:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

ciekawe ile powstanie super-ebajków z założeniem Vmax 50-60km/h :D
Ostatnio jechałem po jakimś szutrze 106km/h na takim czymś i jak jak już zszedłem na miękkich nogach to się zacząłem zastanawiać, że to chyba idzie w złą stronę :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Nie 20 Wrz, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

tas napisał/a:
ciekawe ile powstanie super-ebajków z Vmax 50-60km/h :D

No ale powiedz sam czyż to nie jest optimum dla roweru ? :grin: O większym zużyciu mocy powyżej tych parametrów i sensowności takiej inwestycji i radochy czerpanej z przemieszczania się nie wspominając (dostatecznie dobra pogoda). Mo może max 65 bym dodał i jest gitara .To sa odpowiednie parametry dla większości rowerzystów .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Ja buduję swojego to z założenia nie będzie jeździć szybciej niż 60. Będę mieć jednego z najwolniejszych superbajków :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Ile się używa w skali roku większej prędkości ? Ułamek procenta w lub cały procent ? Nie potrzeba więcej. Słowo klucz to sprawność przy naszej średniej prędkości jest ważne .
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Wystarczy raz w roku, no nie? ;)
Mnie się w superbajkach podoba też to, że mają po 2-3kWh i jest na to miejsce oraz wygląda to super.
Ostatnio do mnie przyjechał (trochę jechał, trochę wspomagał) z Tarnowa do Żywca forumowicz.
Od tak sobie siadł i 160km ze średnią na trasie 40km/h. Podładował, pojechał spowrotem.
Takie coś jest fajne :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Oooo to to . :lol: Ja potrafiłem zrobić na trasie nawet do 50-60km w godzinę. Po czym wpadać do domu na szybkie ładowanie by zrobić jeszcze potem z 50km . Też jest fajnie ale szybko się nudzi .
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Tas kurde ale jak? na rowerze czy ebajku? ze średnią 40km/h ??? i potem siadł i wrócił na pedałach 160km? w jeden dzień 320km? gacie mi zjechały... mi po 50km ręce drętwieją, na zwykłym rowerze najlepsza średnia na trasie z metą i startem w tym samym miejscu to 33,54km/h i to ledwo na 32km, na 50km 31,54km, jakiś robocop :D

prawda jest taka z ebajkami jak na moje, że mimo że się jeździ na codzień tak 45km/h to i tak chce się mieć tą możliwość raz na jakiś czas odkręcić manetkę i polecieć te 70, nie mówię że kiedyś nie wezmę się za coś znacznie szybszego, chciałbym bez pedałów takie coś i na zwykłej ramie od lekkiego motocykla z rejestracją - to ma sens dla mnie niestety nie da rady bo mieszkam w bloku a szarpać się z aku co drugi dzień mi się nie widzi... :(
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
Ostatnio zmieniony przez raymaxxx Nie 20 Wrz, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

No na elektryku ze wspomaganiem. Naładował u mnie aku i pojechał.
Na customowych ramach masz pozycję siedzącą, bardzo wygodna, miękko, kiera szeroka nak drzwi od stodoły itp. W/g mnie komfort pozycji jest o wieeele większy niż na zwyczajnym rowerze.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

no tak ale jaki on wtedy ma opór wiatru i jak to ssa akumulator, ile on miał Ah w tym rowerze że taki dystans zrobił?
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group