ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co kupic???
Autor Wiadomość
hesperus 
początkujący


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 8
Skąd: kozminek
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   co kupic???

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz i cieszę się bo właśnie tego szukałem :mrgreen: przyszedł czas (latka lecą,do roboty daleko) wspomozenia rowerku. Przeglądałem wiele wpisów i nadal nic nie wiem :oops: proszę Was napiszcie w skrócie co kupic? Chcę żeby napęd był na rolkę, prędkość jazdy max 30 km/h, zasięg około 40 km. Co najważniejsze żeby było tanio bo z kasą krucho :neutral: czyli w skrócie: jaki silnik, jakie akumulatorki i co tam jeszcze potrzebne. Z góry dziękuję za odpowiedzi :grin: Ps. Przepraszam jeżeli wrzuciłem temat nie tam gdzie trzeba.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Zapomnij o rolce. Same kłopoty. Kup sobie jeden z tanich rowerków elektrycznych na allegro, spokojnie zmieścisz się poniżej 2.000 zł a założone parametry (poza rolką) spełni praktycznie każdy z nich. Przeróbki są droższe od kupienia całego, gotowego rowerka.

Choćby coś takiego:
http://allegro.pl/rower-e...5355739584.html
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

No wiesz co Zeeltom, to jest forum bardziej poświęcone budowie, a nie kup se na a... :evil:
Właśnie sam zastanawiałem się nad "supertanią" konstrukcją. Np. gdyby tak do tylnej piasty (zamiast tarczy) przymocować koło pasowe (od pralki) i nad kołem dać silnik (np. DC), napęd paskiem wielorowkowym, albo zębatym (duże koło może być gładkie). Czy ktoś coś takiego robił?
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
hesperus 
początkujący


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 8
Skąd: kozminek
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

No właśnie, właśnie gotowca nie kupię - nie stać mnie poza tym zrobienie czegoś takiego i później jego używanie to prawdziwa frajda. Zastanawiam się (widziałem gdzieś w necie i to mnie zainspirowało) czy nie zrobić napędu na bazie hulajnogi elektrycznej ?
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

To już nie lepiej silnik od Sparty? Plus mały sterownik i wychodzi naprawdę tanio i bez "druciarstwa"
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

gienek333 napisał/a:
No wiesz co Zeeltom, to jest forum bardziej poświęcone budowie, a nie kup se na a... :evil:
Właśnie sam zastanawiałem się nad "supertanią" konstrukcją. Np. gdyby tak do tylnej piasty (zamiast tarczy) przymocować koło pasowe (od pralki) i nad kołem dać silnik (np. DC), napęd paskiem wielorowkowym, albo zębatym (duże koło może być gładkie). Czy ktoś coś takiego robił?

Forum poświęcone jest ogólnie pojazdom elektrycznym, a nie tylko budowniczym tychże ;)
Jak ktoś chce tanio... :P
Tylko to tanio, to długo nie posłuży ;)
Były takie zestawy sprzedawane kiedyś na allegro, właśnie na pasek wielorowkowy do przedniego koła.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Prowizorki zawsze najdłużej się trzymają :razz:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Ale najwięcej trzeba się przy nich napracować, co może być kosztowne, jeśli we własnym zakresie nie spawamy, nie gniemy i nie toczymy :wink: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Ale radość z tworzenia-bezcenna. Ja zaopatruję się w sprzęty w tzw."hipermarketach". Ostatnio pojechałem zutylizować trochę sprzętu (300kg), ale wróciłem z ponad 200kg :sad: . Znalazłem turbiny od szorowarek na 24V, są szeregowe i bardzo mi komponują się do roweru, ponieważ chciałbym jeździć tylko do pracy ze wspomaganiem, a powrót bez, a szeregowe są małooporowe.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Na razie tylko zasilam te hipermarkety :wink: .
Szeregowy wydaje mi się być tak samo bezoporowy co bocznikowy lub szeregowo-bocznikowy. Jak nie ma magnesów, a uzwojenia są rozwarte, to raczej nie ma co stawiać oporu. Tylko trzeba zadbać o rozwarcie wszystkich uzwojeń, włącznie ze wzbudzającymi, aby wyeliminować ew. wpływ magnetyzmu szczątkowego.
Ten plan z powrotami o własnych siłach nie wypali :mrgreen: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
hesperus 
początkujący


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 8
Skąd: kozminek
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Oki no to zapodajcie co jest potrzebne gdzie to kupić i żeby było tanio. Jak wpadłem na jeden sklep to mi się ślepa do góry nogami przewróciły od cen niby promocyjnych ha ha :mrgreen: Do majsterkowania wszystko co trzeba mam razem z pojęciem o tym :mrgreen:
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Najtaniej jest w "hipermarketach", ale one prowadzą "skup" i sprzedaż nie jest legalna, ale można wymieniać. Zanosząc silnik od starej pralki (którego pozyskanie dzisiaj również jest nielegalne), można zdobyć jakiś fajny silnik- z motoryzacji, maszyn sprzątających i innych urządzeń akumulatorowych (mają niskie napięcia). Aku to np od UPS ołowiowe), laptopów (li-ion, Ni-mh), elektronarzędzi. Można też silnik od "Sparty" (jak pisał kolega), wywalić elektronikę i dać zewnętrzny sterownik, aku jw, albo nówki ze sklepu, ale moje doświadczenie mówi, że lepsze coś dobrego (nawet używka), niż nowe badziewie.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Coś czuje, że jak nie padnie kwota, którą chcesz wydać na całość, nikt nic nie zaproponuje.
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Nie rozdrabniaj się, bierz MXUS-a od tas-a. Jest teraz robione zamówienie grupowe, więc dobrze trafiłeś :mrgreen: .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Jak dla mnie totalnie budżetowy zestaw na budowę "czegoś jeżdżącego" to:
- silnik sparta ION ~120zł do wyrwania na allegro
- sterownik BLDC z opcją pracy bezczujnikowej (tak dla bezpieczeństwa gdyby coś nie tak poszło z przeróbką sparty), od 36V, 18A - przy dobrych wiatrach ~90zł z CHN (z VAT)
- manetka kciukowa z tego samego źródła co sterownik ~30zł (z VAT)
- 3szt aku żelowe (ze względu na prostotę obsługi i ładowanie od biedy nawet prostownikiem) - w zależności od pojemności i z tych tańszych (zapewne tylko na złapanie bakcyla bo po jakimś czasie i tak zachce się/będzie potrzeba wymiany) ~300zł z allegro
- woltomierz panelowy 15zł allegro

Tak więc z mojej perspektywy; jak widać wliczając jakiekolwiek jeszcze drobne części do budowy i zamocowania opakowania na aku, bez 600zł w ręce nie ma nawet co myśleć o normalnie jeżdżącym i przyzwoicie wyglądającym rowerze budowanym na nowych częściach (oprócz silnika). Jeśli chce się zejść poniżej tego to już tylko polowanie na używane rzeczy i duuuużo kombinowania
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group