ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa E-bika za 10 tys.
Autor Wiadomość
2mirko2 
początkujący


Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 31
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

W tej cenie masz gratis ruska, co przyjedzie i Ci to zamontuje na miejscu w rowerze :D
_________________
Rydwan 250W, akumulator Litowy własnej budowy 36V 20Ah
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Tak? Bo ja słyszałem, o specjalistycznym dwu tygodniowym kursie połączonym ze zwiedzaniem Krymu, gdzie wszystko pokazują.
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Może dodam swoją opinię. Za 10 000 zł nie buduje się E-bika tylko kupuje fabryczny lub "specjalizowanej" wytwórni. Buduje się za 1000 zł ale wart 10 razy tyle z racji włożonej pracy i pomysłów a ten temat uważam jeśli nie za "prowokację" to normalnie jako megalomańskie marzenia frustrata (bez obrazy kogokolwiek).
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

tas napisał/a:
prawie zawsze są szybkie silniki.

bo nie wiedzieć czemu jeżdżą tylko po płaskich asfaltowych drogach, ciężko jest znaleźć jakiś filmik z fajnej jazdy w terenie, znacie jakiś fajny filmik?
jakbym chciał szybko jeździć asfaltówkami kupiłbym sobie motocykl...
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

E przesadzasz trochę. Tzn doskonale pamietam swojego pierwszego kiedy to całość z aku oscylowała w granichach 700 zł i tak jak mówisz patenty itd (to był mid)... I wtedy to był dla mnie majątek. Ale apetyt jak wiadomo rośnie w miarę jedzenia.
W moim obecnym rowerku jakby to tak zgrubnie policzyć po normalnych cenach to same lipo to jakieś 2500, koło plus taile i silnik dd to trzeba liczyc z 800 sterownik z 800 ca3 800 to juz wychodzi połowa tej kwoty... A gdzie reszta? oczywiscie mozna przyciac z tej kwoty 1000 jak sie pokombinuje... A gdzie ładowarka, zasilacz rama czy tez sam rower?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

toft napisał/a:
..całość z aku oscylowała w granichach 700 zł i tak jak mówisz patenty itd (to był mid)... I wtedy to był dla mnie majątek. Ale apetyt jak wiadomo rośnie w miarę jedzenia.
..

I oto mi właśnie chodzi. Prawdziwy "pasjonat" nie zaczyna od kosztów a od budowy,najpewniej najtańszej i takiej która pobudzi i zdopinguje do dalszej pracy.Gdy już coś się "zbuduje" nawet wg."marzeń" to i tak nie jest koniec wydatków bo zawsze można jeszcze coś poprawić, ulepszyć i udoskonalić.Dla "pasjonata" nigdy nie nastąpi koniec budowy bo gdy nie ma już czego poprawiać to zaczyna się budować coś nowego itd.itd.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

No tak ale w zalezności od zasobności portwela kto komu broni startować od różnego poziomu. Dla jednego pozątek z limitem to 700 a drugi od razu dopisze zero. Pasja może być ta sama:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

wibi napisał/a:
Może dodam swoją opinię. Za 10 000 zł nie buduje się E-bika tylko kupuje fabryczny lub "specjalizowanej" wytwórni. Buduje się za 1000 zł ale wart 10 razy tyle z racji włożonej pracy i pomysłów a ten temat uważam jeśli nie za "prowokację" to normalnie jako megalomańskie marzenia frustrata (bez obrazy kogokolwiek).


A ja dodam swoją opinię. Mam wrażenie że prowokacją jest właśnie Twoja wypowiedź :grin:

Fabryczny za 10tys. ?... jak chcesz to kupuj ale ładnie się sfrajerujesz. Chyba że lubisz 250W z bateryjką na niedzielną wycieczkę z żonką ale za to z ładną firmową naklejką a jak masz namiary na fabryczny rower o parametrach Stealth Bombera albo i lepszych za 10tys. to dawaj biorę odrazu dwa albo cztery :lol:

10tys. to jest podstawa dla roweru full z przyzwoitymi parametrami. A taki fabryczny wart jest 40tys.

Ale z tego co mówisz wynika że na tym forum chyba dużo frustratów marzycieli :mrgreen:

Edit. Sam chciałem kupić fabryczny ale szybko mnie tu koledzy naprostowali :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tomas Czw 28 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Tomas napisał/a:
10tys. to jest podstawa dla roweru full z przyzwoitymi parametrami.
Zapomniałeś dodać że chodzi o używany rower a nie nowy.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Na początku, gdy tlił się pomysł budowy myślałem o cenie 1000zł, skończyło się na 3000zł sama elektryzacja. Teraz żałuję, że nie kupiłem od razu custom ramy, gdyż mój rower jest na ramię 19 cali i mam tak mało miejsca, że nie ma gdzie palca wsadzić. Mam awarie z mojej winy i cała skrzynkę muszę rozbierać. Na razie nie mam ochoty w ogóle się za to zabierać. Teraz żałuję, że nie dołożyłem raz tyle i mieć praktycznie finalny projekt.
Jeżeli teraz budowałbym e-bike jako całkowity lajik, niby złożyłem rower, ale przygód mam co nie miara to mniej więcej coś takiego.

Custom rama: popularna falcon cena gdzieś około 2000zł
Nie będę pisał o sprzęcie do takiej ramy bo to już zależy od potrzeb

Akumulatory: 16s 15ah albo 20ah nie wiem jak teraz ceny, ale 16s max 18s myślę, że to najlepsze rozwiązanie, a 15ah to już zacny zasięg, mając teraz 10ah z wspomaganiem jestem w stanie przejechać 60km nie mecząc się i mieć frajdę z zjazdy. Ważę 75kg i jeżdżę cały czas na rowerze i być może dlatego mam takie zasięgi i nie czuję, żebym się męczył wspomagając elektryka.

Sterownik foc: Sabvoton pewnie coś lekko ponad 1000zł

Bms: odpowiedni do 16s koło 300zł

silnik: tutaj celowałbym w mxus jest już zbiorowe zamówienie na niego 1050zł.

Ładowarka: 16s 3,5a lipo cena koło 200zł z chin. 5a można kupić za 66$ z wysyłką

Do tego kable, złączki jak ktoś używa, stacyjka, przetwornica jakiś komputerek, termokurczki, cyna, śrubki i inne duperele pewnie koło 500zł.
Jak dla mnie taki zestaw to już max do e-bika na rowie rowerowej, gdyż celowanie wyżej to już jest według mnie przesada.

Posiadam obecnie rower o mocy 3020w(max moc jaką pokazuję ev computer) i jest naprawdę dobrze, wszystko jest ok oprócz mojej tendencji do robienia błahych usterek, jedyny minus to mała rama i słaba amortyzacja. Kasa jest, ale teraz trochę szkoda porzucić ten projekt, gdy nawet nie zdążyłem go ukończyć.
 
 
ARTUR 
stażysta


Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 179
Skąd: Piła | Goteborg
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Nie podejrzewałem że dyskusja się tak rozwinie :razz: wszystkie rady i wskazówki bardzo przydatne. Nie którzy sprowadzili mnie na ziemie a inni otworzyli oczy. .. pozostanę przy silniku maxus i customowej ramie , w weekend zrobie rozpiske i poszukam konkretów. Wiem że dla nie których to duża kwota ale wiem z doświadczenia że apetyt modyfikacji cały czas rośnie i żałował bym ze odrazu nie poszedłem na całość :wink: Pzdr
_________________
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

Swoją drogą fajny rs (chyba, że to jakiś custom look mod:)). Chociaż ledy powinny być raczej dołem śiwateł:). Chyba, że to brewki:). Bagażnik jest spory patrz aby się dało całość upchać na krótkie wypady w fane miejca "bez nikogo";).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
Ostatnio zmieniony przez toft Czw 28 Maj, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ARTUR 
stażysta


Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 179
Skąd: Piła | Goteborg
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

toft napisał/a:
Swoją drogą fajny rs (chyba, że to jakiś custom look mod:)). Bagażnik jest spory patrz aby siędało całosć upchać na krótkie wypady bez nikogo;)

Dzięki :razz: 2.0 tsi custom na 332hp i 451NM
_________________
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

No to rowerem nawet custom ciężko będzie objechać:). Ja ujeżdżam prawie identico poza lakierem - srebry - no i tą drobnostką, że jestem z dokładnie drugiej strony cennika;). Ale czarny look lusterek się zgadza:). Z tym że ja mam cool mat a ty połysk;). No ale też startujemy w dwu różnych kategoriach czyli przyspieszenie kontra spalanie;).
No a tak wracając do tematycznej strony forum, rozumiem że te osiągi są tymczasowe i niedługo będzie elektryczny potwór na miarę tesli:))))? I stąd to zdjęcie chwilowo zastępcze:)?
Pzdr:).
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 28 Maj, 2015   

ARTUR napisał/a:
Nie podejrzewałem że dyskusja się tak rozwinie :razz: wszystkie rady i wskazówki bardzo przydatne. Nie którzy sprowadzili mnie na ziemie a inni otworzyli oczy. .. pozostanę przy silniku maxus i customowej ramie , w weekend zrobie rozpiske i poszukam konkretów. Wiem że dla nie których to duża kwota ale wiem z doświadczenia że apetyt modyfikacji cały czas rośnie i żałował bym ze odrazu nie poszedłem na całość :wink: Pzdr


Buduję również full'a w podobnej kwocie. Wybrałem do niego ramę Qulbixa (słoweńska). Z fajnych customowych ram masz do wyboru jeszcze ramę Vector (ukraińska), Phasor (USA), Greyborg (USA?). Jednak Qulbix mi najbardziej podpasował najbardziej pod względem geometrii i designu.

Qulbix wygląda tak:



Vector:



Greyborg:

Phasor:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group