ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Bateria
Autor Wiadomość
Jarotz 
początkujący
Jarotz


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 15 Lip, 2015   

Co do pojemności to jeżdżę teraz codziennie do roboty 22km w jedna stronę zużywam około 9Ah (jadę prawie cały czas na maxa 26A obciążenia/ok 50km/h) bateria starcza mi na około 2,5 raza czyli ma co najmniej 22,5Ah ale odcina mi kontroler silnika przy 42V wiec nie mogę jej rozładować do tych powiedzmy 3V na segment. Więc wygląda jakby jej pojemność była zbliżona do 30Ah... Nigdy nie próbowałem rozładować baterii pod sztucznym obciążeniem bo bałem się ze zapomnę lub zasnę i zarżnę ogniwo... Wczoraj do tego padł mi watomierz z amazona i jestem w trakcie reklamacji wiec przez jakiś czas nie będę miał możliwości pomiarów.
_________________
Pozdrawiam

Jarotz
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

chyba jednak sprobowalbym zawalczyc przez na poczatku kontakt z allegro-opisujac sprawe no i kontakt ze sprzedajacym opisujac niezgodnosc towaru z opisem(niesprawny,brak dokumentow zakupu,gwarancji-nawet ustna umowa ma wartosc prawna)zadzwonilbym do urzedu ochrony konsumentow,sa do dyspozycji za darmo,mozesz opisac sprawe telefonicznie i podyktuja na jakie paragrafy sie powolac
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

A ja zakupiłem na allegro kontroler, który okazał się uszkodzony. Po prostu silnik na nim nie kręci. A kobita upiera się, że wysłała sprawny i że ja coś źle podłączam.
Ta kobita coś kręci, bo napisała, że rower miał wypadek i sprzedaje części z niego, ale tylko te sprawne i mówi, że go sprawdzała. Jak się zapytałem w jaki sposób go sprawdzała, to już nie potrafiła odpowiedzieć. Nawet nie potrafiła odpowiedzieć co to był za wypadek i co uległo uszkodzeniu w rowerze.
I co tu robić? Szkoda 170 zł.
Obciąłem wtyczki i założyłem inne, bo nie pasowały do instalacji. Wtyczki mam, ale kabelki są pocięte, to już chyba kaplica.
 
 
Jarotz 
początkujący
Jarotz


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Właśnie zdarzył się cud nad wisłą po ponad 1,5 miesiaca i chyba 50 telefonach sprzedawca baterii dzisiaj odebrał i obiecał wysłać nowa baterie. Tym razem LI-ION.... Mniejsza lżejsza ale może zrobic bum! przy ładowaniu. Na plus jest takze fakt ze z ladowarka 15A wiec szybciej naładuje ale wieksze ryzyko wybuchu :razz: Na brak kontaktu przyznał ze prawie cały czas był za granica. Po opisie problemu chciał przysłać BMS potem kiedy zaznaczyłem ze to raczej wadliwe ogniwa przyznał ze miał już zwroty tych baterii i sprawa jest mu znana wiec wyśle nowa. Trzymajcie kciuki zeby tym razem dotrzymał slowa !!!! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam

Jarotz
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Jarotz napisał/a:
bum! przy ładowaniu. Na plus jest takze fakt ze z ladowarka 15A wiec szybciej naładuje ale wieksze ryzyko wybuchu


O czym ty mówisz? Jaki wybuch. Jeżeli prąd ładowania jest równy lub poniżej 0.5C to nie ma się co martwić. Ogniwa li-ion muszą być nieźle sponiewierane zanim "wybuchną"...
 
 
Jarotz 
początkujący
Jarotz


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Napisałem jedynie o możliwości wybuchu. LIFEPO4 uchodzą za te bezpieczne, bardziej tolerancyjne ale i cięższe. LI-ION to duza gęstość energii ale także ryzyko wybuchu, małe bo małe ale jest. Wiem że są to sporadyczne przypadki ale wolałbym nie jeździć okrakiem na potencjalnej bombie :razz:
_________________
Pozdrawiam

Jarotz
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Jarotz napisał/a:
...ale wolałbym nie jeździć okrakiem na potencjalnej bombie :razz:

Pociesz się że samochód Tesla ma ok 6800 ogniw 18650. Dziesiątki tysięcy ludzi jeździ 'na bombie' :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

50litrów paliwa w zwykłym samochodzie to też jazda z ładunkiem wybuchowym? Według mnie takie dywagacje nie powinny mieć miejsca na forum, własne opinie o bombach czy innych wymysłach powinno się zostawiać dla siebie bo nie wnoszą nic merytorycznego :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group