ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedni amortyzator do cruisera
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 04 Lip, 2015   Przedni amortyzator do cruisera

Na sąsiednim forum pojawił się taki link:
http://allegro.pl/listing...-sqm-spo-5-0629

Jeśli ktoś buduje cruisera customa to fajna sprawa.

_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Ale czad . :grin: Od razu przypomniał mi się mój zielony góral który miałem z 15 lat temu właśnie z takim silnikiem . :grin: Z jakiego forum to ?
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

http://beachcruiser.pl/forum/

Problem z tymi chińskimi silnikami to ich słaba jakość. Warto polować na oryginalnie rosyjskie silniki MAV.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Ja miałem właśnie oryginalny rosyjski tylko że on był jednobiegowy a te chińczyki mają podobno 2 biegi.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

To warto odnowić - jakość wykonania jest sporo lepsza od chińczyków. I chińczyki też są jedno biegowe - odpala się je zaprzęgając po rozpędzeniu roweru pedałami. Jak zacząłem mieć problemy z stawem kolanowym to zrobiłem sobie rower stylizowany luźno na boardtracke'a na chińskim silniku 48cc. Zasadniczo grzebania jest więcej niż jeżdżenia, na przykładzie mojego:
- Osłona zębatki silnika powodowała czasem zaklinowanie łańcucha - konieczne było podpiłowanie.
- Oryginalny napinacz nie nadaje się do niczego, konieczne było wspawanie płaskownika w trójkącie ramy od lewej strony.
- Osłona sprzęgła jest z bardzo cienkiego stopu przez to wpada w rezonans i hałasuje - podklejenie gąbką sporo wycisza.

Z poważniejszych awarii:
- Urwała się jedna z śrub mocujących silnik, sam silnik przykręcony do ramy mocno przenosi wibracje lepiej osadzić go na gumowych tulejach tłumiących.
- Wypadł seger zabezpieczający tuleje tłoka - wypadnięcie spowodowało zatarcie cylindra i tłoka - oba do wymiany.
- Z drugiego segera odłamał się kawałek 3mm, skutek rysa między cylindrem a tłokiem i uszkodzone pierścienie. Po honowaniu i wymianie pierścieni na lekko grubsze dało się jeździć ale było czuć że kompresja jest mniejsza.

Z czysto praktycznego punktu widzenia największą wadą konstrukcji jest brak wolnobiegu na tylnej zębatce więc nawet jak pedałujemy na wyprzęgniętym silniku to opory i tak są masakryczne. Choć kiedyś widziałem na allegro szarpaki do tego silnika więc dało by się to rozwiązać.
Innymi wadami jest hałas i smród - w domu takiego roweru nie postawimy, jeżdżenie po parku i chodniku też raczej odpada.

Z zalet jak ktoś lubi grzebanie to może mieć frajdę i się sporo nauczyć.
 
 
Spark 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 31
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

aa
 
 
Spark 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 31
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

aaa
 
 
Spark 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 31
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

aaaSpark,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group