ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rama FLUX 'ala Stealth Fighter
Autor Wiadomość
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   Rama FLUX 'ala Stealth Fighter

Nowa custom rama FLUX ze stajni Stealth.
Wygląda jak kopia Fightera z wyjątkiem logo.
Cena 1100$ AUD~3130 pln




info:
http://endless-sphere.com...hp?f=31&t=69575
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Czegoś w niej optycznie brakuje, tylko nie wiem czego.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
fineasz 
stażysta


Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Waw
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Stealth Fighter '15
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Taka rama ma jedną podstawową wadę

Suport zintegrowany jest z wahaczem. Na dziurach pedały kopią po nogach.

Nie mam też zaufania do mocowania dampera na wahaczu. Wydaje się jak by się miało złamać zaraz chociaż pewnie jest to obliczone i sprawdzone doświadczalnie :lol:
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Tomas napisał/a:
Taka rama ma jedną podstawową wadę

Suport zintegrowany jest z wahaczem. Na dziurach pedały kopią po nogach.

Nie mam też zaufania do mocowania dampera na wahaczu. Wydaje się jak by się miało złamać zaraz chociaż pewnie jest to obliczone i sprawdzone doświadczalnie :lol:


Nie znam się, to się wypowiem :D

Przecież suport jest tak blisko mocowania wahacza że ruch korb wydaje się bardzo mały.
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Jednozawiasy z mocowaniem suportu w wahaczu to są antyczne konstrukcje wycofane z rynku właśnie ze względu na tą wadę. Rowery z tymi systemami widuje się a już tylko w marketach w cenie 300zł. Jest mała odległość ale i tak kopie po nogach nawet przy mniejszym skoku a co dopiero tu. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum rowerowe i poczytać opinie użytkowników tego patentu. Jak szukałem ramki dla siebie to wiele się oczytałem a i jechałem na czymś takim. Bomber ma już zupełnie inny system (prawidłowy) ale to inna bajka.

Nie zmienia to faktu że ramka wygląda fajnie :mrgreen:
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Rama wygląda brzydko, jakaś taka niezgrabna, koślawa. Figter jest piękny ale to...nie wróżę jej świetlanej przyszłości.

Tomas napisał/a:
Taka rama ma jedną podstawową wadę

Suport zintegrowany jest z wahaczem. Na dziurach pedały kopią po nogach.

Nie mam też zaufania do mocowania dampera na wahaczu. Wydaje się jak by się miało złamać zaraz chociaż pewnie jest to obliczone i sprawdzone doświadczalnie :lol:


Absolutnie nic nie kopie. To jest elektryk i się na takiej ramie nie kręci po dołkach ani po drogach a jak ktoś kupuję taką ramę do kręcenia to jest nienormalny.

O mocowaniu dampera nawet nie będę wspominał bo szkoda gadać...
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 10 Cze, 2015   

Tomas napisał/a:
Jednozawiasy z mocowaniem suportu w wahaczu to są antyczne konstrukcje wycofane z rynku właśnie ze względu na tą wadę. Rowery z tymi systemami widuje się a już tylko w marketach w cenie 300zł.


przejedz sie na dobrym jednozawiasowcu, potem sie wypowiadaj,jak jezdzisz na marketowcu nie dziwne ze ci sie nie podoba.nie wziales pod uwage ze wmiejscu supirtu moze byc drugie wieksze lozyskowanie do wahacza,co?kopie ci moze w marketowym za 300zeta.zalosne
Ostatnio zmieniony przez bloodyopel Śro 10 Cze, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Cze, 2015   

Upss co się porobiło :lol: Nie chciałem oczywiście urazić właścicieli takiego systemu zawieszenia.
Mówię tylko że kiedyś wielu ludzi na forum rowerowym odwiodło mnie od chęci kupienia zawieszenia z mocowaniem suportu w wahaczu. A kogo miałem się wtedy słuchać jak nie ludzi z dużym doświadczeniem ? Możliwe że różne konstrukcje takiego patentu mogą różnie działać bo jak mówiłem sam objeżdżałem tylko jedną tego typu konstrukcję (Wheeler w 2006r).

Chodzi o to że Stealth Fighter przy takiej cenie mógł by już mieć ramę o lepszej konstrukcji (chociaż wizualnie to mój ideał ramki bo nie jest klocowaty i ciężko go odróżnić od zjazdówki). Stealth Bomber niewiele droższy od Fightera ale technicznie jest znaaaczcznie lepszy.

A ci jak kopiowali tego Figtera to mogli to też zrobić inaczej troszkę bo aż taka tania też nie jest.
Krajowa produkcja już lepiej wygląda pod względem ceny i stosowanych rozwiązań zawieszenia :wink: Ot tyle :cool:
.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

moim skromnym zdaniem, po blisko 20 latach latania roznymi fulami powiem tak: zaden system zawieszenia nie jest idealny ale wystarczy spojrzec na zawieszenia wykorzystywane w motorach za duzo wieksze pieniadze, po drugie wielozawiasowe konstrukcje maja swoich fanow ale idealny system zawieszenia aby praca wahacza nie wplywala na ruch lancucha podczas jazdy po wybojach to wlasnie to miejsce zwane suportem.jedyna komplikacja jest ze specjalnym systemem lozysk-jest ich wiecej
 
 
tumich 
brygadzista



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 270
Skąd: małopolska
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

Mi osobiście najlepiej się jeździło na fullu z mid drivem Boscha z 2014. Stosunkowo lekka konstrukcja ~22kg i w lesie na chopkach jest pełna kontrola. Tylko, że silnik 250W nominalnie i odcięcie przy 25km/h. Przy konstrukcjach 40-45kg+ nie ma już takiej kontroli. Taka moja subiektywna opinia.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

tumich napisał/a:
Przy konstrukcjach 40-45kg+ nie ma już takiej kontroli. Taka moja subiektywna opinia.


I nie tylko Twoja.
Ramy typowo customowe absolutnie ale to absolutnie nie nadają się do szaleństw za wyjątkiem LMX.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

LMX Ile waży przy jakiej batce?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

stalowa rama LMX waży 10kg, alu coś koło 6kg (prototyp) więc to również wyjątkowo masywna konstrukcja jak na ramy rowerowe, cały rower alu wyszeł 28kg.
Mi wyszło ok 16-17kg+ akumulator w plecaku(3,5kg)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

28 kilo z batką to nie mało pytanie ile wh ma batka. A Scale co ci wyszło 16-17 kilo? Sama rama czy cały rower/
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group