ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot EV 2016 7-8 maja
Autor Wiadomość
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Daniel, mi akurat auta nie przeszkadzaly, zwyczajnie nie wchodzilem na tor jak one jezdzili zgodnie z tym co mowil przez mic. Zeeltom. Impreza super, troche mnie draznili ludzie przelatujacy tuz przed jadacym rowerem, ale ogolnie nie mam zastrzezen.

Zeeltom spisal sie na medal - zreszta jak co roku

Co do wzroku mam doskonaly.
Pijesz do tego, ze mijalem Cie na torze i Cie nie widzialem, sorry, jakos nie rozgladam sie na boki jak wyjezdzam z zakretu a na liczniku 60kmh.

Skoro chciales pogadac to trzeba bylo zwyczajnie podejsc i przywitac sie, a nie filowac z trybun, a potem na dzielni opowiadac bajki, ze Cie "specjalnie niezauwazylem"
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Może po prostu godziny parzyste dla rowerow, nie parzyste dla samochodów i motorów.
Ale ogolnie za rok przecież juz ma toru nie być wiec będą inne problemy :wink:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Czy będzie tor, czy nie, to się dopiero okaże.

"Imprezą masową jest impreza sportowa, artystyczna lub rozrywkowa, na której liczba miejsc wynosi:
na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej — nie mniej niż 1000"

Do imprezy masowej jeszcze nam dużo brakuje.
 
 
Daniel 
początkujący


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: WWL
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Skoro toru ma nie być to pytanie czy Zeeltom ma już jakiś pomysł na lokalizację? Może warto w jakiś sposób wesprzeć chociażby w poszukiwaniu miejscówki to jedno.
Drugie mimo że jak i w normalnym życiu tak i na zlocie mogły mieć miejsce sytuacje nazwijmy to "kryzysowe" lub bardziej dosadnie niebezpieczne to moim zdaniem świadomość uczestników była i jest na tyle duża, że zwyczajnie nastąpiła samoorganizacja.
Po trzecie. Nikt nikomu nie każe być ratownikiem medycznym chociaż uważam że w razie W to wiele osób potrafiłoby zareagować. Miasto nie ma obowiązku zapewniać takiej pomocy za to może kontrolować itd...
Po czwarte cały czas orgomny szacun dla zeeltoma za trud i odpowiedzialność. Nie wiem ile osób pomagało mu do tej pory ale skoro impreza zaczyna się rozrastać to może warto wesprzeć go nie tylko słowem ale jakąś bardziej namacalną pomocą chociażby to co ww.
Po piąte zeeltom a może Ty jako pomysłodawca masz już jakąś określoną wizję tego w którą stronę chciałbyś rozwijać całą imprezę?



PiotrW: najpierw na forum robisz wyrzut dlaczego się nie widzieliśmy a teraz sugerujesz że to ja chciałem pogadać??? :shock: coś cię chyba ponosi... co do reszty - no comments.
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Daniel napisał/a:
....

PiotrW: najpierw na forum robisz wyrzut dlaczego się nie widzieliśmy a teraz sugerujesz że to ja chciałem pogadać??? :shock: coś cię chyba ponosi... co do reszty - no comments.


Wystarczy mi, ze widze Cie codziennie na Warynskiego hehehe
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Pany, litości :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maran_hand 
dyrektor



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 459
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

wookie napisał/a:

30 m. przed skrzyżowaniem (tor x wjazd) postawić znak ograniczenia szybkości do 20 km/h, ..


nie posuwamy się za daleko z tym bezpieczeństwem ? nie po to robimy mega bajki by na torze zwalniać do 20 km/h, to nielogiczne i nie do wyegzekwowania :)
według mnie przed kolejnym zlotem ( Zeltom znowu Ci się uda - wierzymy ) wystarczy przy kolizyjnym punkcie wejście/tor ustawić zaufanego człowieka czyli kogoś z forum kto będzie pilnował. jest nas dużo wiec po pół godzinki każdy, wystarczy.
a skoro zgadzamy się wszyscy że było super to po co coś zmieniać ?
_________________
🔋 3,5 sztuki ;) 🔌 - https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=6828
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3860 http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5181
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

maran_hand napisał/a:
wookie napisał/a:

30 m. przed skrzyżowaniem (tor x wjazd) postawić znak ograniczenia szybkości do 20 km/h, ..


nie posuwamy się za daleko z tym bezpieczeństwem ? nie po to robimy mega bajki by na torze zwalniać do 20 km/h, to nielogiczne i nie do wyegzekwowania :)

Te 20 km/h to taki raczej dupochron dla organizatora, czyli nie oznacza że musisz do takiej prędkości zwolnić, bo i nikt z radarem nie będzie tam stał żeby mandaty wciskać. Jak kogoś rozjedziesz to na własną odpowiedzialność, a nie na odpowiedzialność Zeeltoma.
Sam taki znak pobudza wyobraźnię i nawet jak nie zwolnisz, to baczniej będziesz obserwować czy nikt nie wchodzi. Żeby nic się nie stało wystarczy trochę wyższa czujność.
Niemniej to tylko propozycja, bo wydaje mi się że robienie ze zlotu imprezy masowej z pełnymi tego konsekwencjami to trochę przesada ;)
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

Patrząc przez progres ostatnich lat to dojdzie do poziomu imprezy masowej. Chyba ideą zlotu jest krzewienie przyrostu pojazdów elektrycznych. Inna kwestia to przyrostu mocy maszyn pojawiających się na zlocie - bestmotory, 9C, clyte a teraz już mxusy i qs motory. Czort wie czy ktoś w przyszłym roku nie wyskoczy z mamothem albo qs dual 273 :cool:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

Władze wreszcie dostrzegły zalety toru i zorganizowały festyn z okazji Święta Lnu i 100-ej rocznicy uzyskania praw miejskich :)

https://youtu.be/eiJHN2QyDXw

https://youtu.be/xyVKpsBIbxA
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

O proszę, dzieje się tam u Was Tomku :)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

Po 8 latach rządzenia PO, wreszcie coś się dzieje :D
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

zeeltom napisał/a:
Po 8 latach rządzenia PO, wreszcie coś się dzieje :D


Jak za friko naprawiłeś zasilanie na torze, to nic dziwnego że przyszli na gotowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Maj, 2016   

E tam. Tym razem na torze nie byłem za friko. Wynajęli mnie do zabezpieczenia zasilania, bo tylko ja wiedziałem (z kolegą) co robić w razie awarii. Dniówka wyszła 210 zł do kieszeni ;) Dwa dni opłacało się ;) Żarcie i picie za darmochę :D
I w niedzielę takowa awaria nastąpiła.
Swoją drogą ciekawy jestem jakim cudem bezpieczniki 63A wytrzymywały 92A obciążenia na jednej fazie? A były trzy sztuki w szeregu, po 63A
 
 
jszk 
stażysta
jszk


Pomógł: 4 razy
Wiek: 53
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 128
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

zeeltom napisał/a:

Swoją drogą ciekawy jestem jakim cudem bezpieczniki 63A wytrzymywały 92A obciążenia na jednej fazie? A były trzy sztuki w szeregu, po 63A


Charkaterystyki ich pooglądaj to bedziesz wiedział. Taki bezpiecznik wytrzyma conajmniej minutę przy podwójnym prądzie. Tu miałeś tylko 30% więcej wiec pewnie z kilkadziesiąt minut takiego przeciązenia wytrzyma.
_________________
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4852
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group