ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Regeneracja żeli, da się?
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   Regeneracja żeli, da się?

Dwa z 4 sztuk mają mniejszą pojemność, firma i model ten sam. Da się je jakoś wyrównać? Dwa mają w szeregu 12V a dwa 9V po przejechaniu 30 km.
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

szkoda prądu zazwyczaj... można próbować odsiarczać ale to nic nie da...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Kosz na recykling bedzie idealny dla tych aku. kiedys probowałem z kwasowymi.. płukanie ładowania, świerzy kwas itd... z aku martwego 45Ah samochodowy 12V ktory nie mogł zakrecic rozrusznikiem udało sie po 4 płukaniach uzyskac kilka Ah. Dało rade 2 razy pod rząd zapalic osobówke....Osad wytrąciwszy sie z płyt powodował zwarcie na dnie akumulatora miedzy celami. Totalna porazka... Koszta elektrolitu, pradu , czasu i wody destylowanej... Zdecydowanie przewyzszaja nad tym zeby kupic nowy aku. Żele mają to do siebie ze zamiast elektrolitu mają zażelowany kwas siarkowy i w przypadku rozpadu płyt ołowiowych ta krzemionka ktora jest dodawana do kwasiu siarkowego ulega jakiemuś tam nie odwracalnemu rozkładowi czy cos takiego... tak ze nie ma po co sie bawic...
Ja juz sie nauczyłem ze pierwsze co jak mam aku to odrywam korki i zdejmuje gumki .. przewaznie jest PuuF!!! .. schodzi cisnienie z celi... Skoro aku gazuje to do kosza.... masa czynna wydziela gazy powodujace rozpad tych czasteczek kwasu siarkowego w żelu...... Ktos juz kiedys probował reanimowac żele i sprzedawano nawet super odsiarczające ładowarki do tego celu... a wszystko to pic na wode....
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Dostałem ostatnio akumulator 12V 7Ah - kompletne ZERO. Był używany, wycofany w ramach gwarancji, stał potem kilka lat. Przy napięciu 50V prąd nie płynął.
Dolałem do każdej celi po 10ml wody, dobę później popłynęło kilkadziesiąt mA. Potem stopniowo prąd wzrastał, a napięcie ładowania malało.
Męczyłem go tak kilka dni, czasem zwierając żarówką stopu. Po następnych kilku dniach miał 0,8Ah pojemności (9Wh), i zaczął się ładować "inteligentną" ładowarką.
Po następnych dniach i 7 cyklach ład./rozład.miał 1,3Ah (15Wh).
W tym stanie oddałem go do Kolegi, który ma ładowarkę regenerującą.
Następnego dnia mój aku miał 4Ah (48WH).
Wniosek: coś w tym jednak jest!

PS Oczywiście jeżeli w środku jest błoto, to z niego płyt się nie uzyska.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Jak jest rozładowany to można go traktować dużymi impulsami prądowymi np 1C.
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
szalony
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

jerzyz zgodze sie z twoją wypowiedzią... ale sprobował byś obciążyc tak zregenerowany aku pradem 1C i gwarantuje ci ze zaraz by sie robił ciepły ... moze "coś" w tym jest ale napewno nie jest to opłacalne....
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

szalony napisał/a:
jerzyz zgodze sie z twoją wypowiedzią... ale sprobował byś obciążyc tak zregenerowany aku pradem 1C i gwarantuje ci ze zaraz by sie robił ciepły ... moze "coś" w tym jest ale napewno nie jest to opłacalne....
Opisałem swoje próby jako ciekawostkę - nie zamierzam jeździć na takich akumulatorach. Teraz jestem zajęty czym innym, ale później zrobię proponowaną przez Ciebie próbę. Nie zdziwię się, jeśli pojemność spadnie do 0,5Ah :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group